Для порятунку будинка Сікорського необхідна термінова реставрація

Tool items

409

За поданням Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Генеральна прокуратура в інтересах держави звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва із проханням зобов'язати Міністерство оборони якнайшвидше провести реставрацію Будинку Сікорського.

Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Міністерство оборони та підпорядковане йому ДП „Готель Козацький“ мають якнайшвидше провести низку заходів, направлених на збереження пам‘ятки історії національного значення «Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною» на вул. Ярославів Вал, 15-Б. За поданням Департаменту охорони культурної спадщини Генпрокуратура вимагає протягом одного місяця з дати набрання рішенням суду законної сили укласти охоронний договір на пам‘ятку національного значення та провести реставрацію», — розповів Валентин Мондриївський.

Він зазначив, що для збереження пам’ятки національного значення Міністерство оборони та державне підприємство «Готель „Козацький“ мають якнайшвидше провести консерваційні роботи та привести будинок у належний стан.

«Генпрокуратура у позовній заяві відмітила бездіяльність центрального органу у сфері охорони культурної спадщини — Міністерства культури. Тому не дивно, що боротьба за чергову пам‘ятку, що розташована в Києві, відбувається саме за поданням столичного Департаменту охорони культурної спадщини. Та сама ситуація і з Гостинним двором, за який вже сім років поспіль бореться столична громада», — наголосив Валентин Мондриївський.

Він нагадав, що міський голова Віталій Кличко неодноразово звертався до Кабінету міністрів України щодо передачі до комунальної власності і будинку Сікорського, і Гостинного двору. Пів року тому Київська міська рада також вчергове закликала Кабмін передати будинок Сікорського у власність громади Києва. Проте жодних зрушень по обох об’єктах так і не відбулося.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного Суду України конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини
  • Про затвердження Концепції по ліквідації карантинних бур'янів у місті Києві
  • Про припинення повноважень депутата Київської міської ради Петрівської Л.С.
  • Про затвердження Порядку формування та затвердження списків присяжних районних судів міста Києва
  • Про затвердження Порядку обрання представників громадськості до складу поліцейських комісій територіальних органів поліції міста Києва