Депутати звернуться до уряду та парламенту щодо справедливого розподілу ПДФО у столиці

Вулиця Воздвиженська

Tool items

1580

Депутати звернуться до уряду та парламенту щодо справедливого розподілу ПДФО у столиці

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України та Кабінету міністрів України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині справедливого розподілу Податку на доходи фізичних осіб між Державним бюджетом та Бюджетом міста Києва.

За сьогоднішньою схемою розподілення податків, столичний бюджет отримує лише 40% з податку на доходи фізичних осіб, а інші органи місцевого самоврядування залишають 60%.

“Така схема - несправедлива. Лише цього року через таке розподілення ПДФО столиця недоотримала майже 3 мільярди гривень, за які можна було побудувати об'єкти соціальної інфраструктури, допомогти знедоленим, загалом використати на нагальні потреби міста. Але Києву просто не дали отримати ці кошти”, - зазначив депутат Київради, співсуб'єкт подання відповідного рішення Олег Чернецький. 

До того ж, за його словами, Закон України зобов'язує столицю сприяти створенню належних умов для глави держави, уряду, парламенту, дипломатичних представництв та інших суб'єктів загальнодержавної зовнішньої та внутрішньої політики, але додаткових коштів на це державою непередбачено. 

Аби виправити цю ситуацію та справедливо розподіляти податок на доходи фізичних осіб між державним столичним бюджетом,  депутати звернуться до Верховної Ради України та Кабінету міністрів України.

Рішення підтримали 81 депутат. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Міської комплексної цільової програми «Освіта Києва. 2019-2023 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 467/6518
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року № 271/271 «Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей»
  • Про затвердження змін до Положення про громадський бюджет міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 22 грудня 2016 року № 787/1791, та параметрів громадського бюджету на 2020 рік
  • Про внесення зміни до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»