Депутати Київради долучилися до написання Всеукраїнського диктанту

Tool items

1211

Депутати Київради долучилися до написання Всеукраїнського диктанту

У День української писемності та мови депутати Київської міської ради взяли участь у написанні XVII Всеукраїнського диктанту національної єдності, який відбувся у Колонній залі мерії.

Голова фракції “Солідарність” у Київраді Андрій Странніков зізнається: диктанти не писав давно, тому вирішив перевірити власні знання. “Це в першу чергу для себе. Взагалі я за першою освітою філолог, тому свого часу диктантів писав багато, але вже тривалий час цього не робив. Лексика тут не складна, тому більше цікаво, як із пунктуацією”, - пояснив Странніков, зазначивши, що найкращим призом для нього буде мінімальна кількість помилок у тексті.

“Розмовою з мамою” називає диктант голова фракції “Свобода” у Київраді Юрій Сиротюк. Депутат тішиться, що колеги “проміняли обід на диктант” і долучилися до національного флешмобу. “Багато депутатів казали – от я боюся писати, бо будуть помилки. Не бійтеся робити помилки українською, бійтеся бути не українцями, забувати рідну мову і правильно писати чужою”, - заявив Сиротюк.

Загалом свої навички граматики та пунктуації вирішили перевірити кілька десятків депутатів.

За словами керівника прес-служби Київради Наталії Пругар, напередодні проведення Всеукраїнського диктанту, депутати запропонували знайти можливість під час пленарного засідання долучитися до флешмобу.

Вона зазначила, що у Київраді майже немає депутатів, яким важко розмовляти українською. “В силу специфіки своєї роботи, можу відмітити позитивну тенденцію у Київській міській раді - наші депутати добре володіють рідною мовою, і мало роблять мовленнєвих помилок. Я знаю про окремих обранців, у яких були проблеми з українською, але нині вони займаються з викладачами і хочуть виправитися. Звісно, це лише вітається, оскільки ніколи не пізно вчитися. Рідну мову мають знати всі, особливо ті, хто працює в органах державної влади чи місцевого самоврядування”. 

Для довідки. Щорічно у День української писемності та мови, 9 листопада, українці пишуть Всеукраїнський диктант національної єдності. Текст диктанту створений спеціально на замовлення Українського радіо, відповідно до всіх приписів і норм правопису, і складається з близько 150 слів. Цього року диктант пройшов під девізом "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета".

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Міської комплексної цільової програми «Освіта Києва. 2019-2023 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 467/6518
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про затвердження змін до Положення про громадський бюджет міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 22 грудня 2016 року № 787/1791, та параметрів громадського бюджету на 2020 рік
  • Про внесення зміни до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1043/4050 "Про бюджет міста Києва на 2018 рік"
  • Про затвердження істотних умов енергосервісних договорів
  • Про заходи щодо впорядкування та забезпечення утримання у належному стані теплових та водопровідних мереж на території міста Києва
  • Про запровадження заборони на підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до моменту розробки технічних паспортів на будинки та містобудівної і землевпорядної документації на прибудинкові території
  • Про реорганізацію Міжобласної спеціальної вечірньої (змінної) школи ІІ-ІІІ ступенів Шевченківського району м. Києва шляхом приєднання її до Школи І-ІІІ ступенів № 199 Шевченківського району м. Києва
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЯВІР-95» договору оренди земельної ділянки (зі змінами) для будівництва, експлуатації та обслуговування автостоянки з комплексом супутніх послуг на вул. Озерній в Оболонському районі м. Києва А-25727