KYIV CITY COUNCIL
Published on KYIV CITY COUNCIL (https://kmr.gov.ua)

Головна > Галина Герега: «Святкування 1025-ої річниці хрещення Русі у Києві має пройти на найвищому рівні»

Tool items

print

Таке завдання заступник міського голови – секретар Київради поставила на розширеній нараді з підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі у м. Києві, що пройшла у Київській міській державній адміністрації.

Вчора Галина Герега у складі української делегації взяла участь у першому засіданні Церковно-громадського комітету з підготовки святкування 1025-річчя хрещення Русі, що проходило у Москві. За словами секретаря Київради, на цьому заході представники трьох країн-учасниць: України, Росії та Білорусії чітко визначили цьогорічний формат святкування. День Хрещення Русі має пройти «по всій території історичної Русі» та стати святом, яке об’єднає і згуртує слов’янські народи. Також, за її словами, на урочистості  вперше будуть запрошені представники всіх помісних церков з різних країн.

Основні офіційні заходи пройдуть у Москві, Києві та Мінську в період з 27 по 30 липня.

За задумом організаторів центральне місце у плані заходів має зайняти масштабна хресна хода великими містами Росії, України та Білорусі.

«У Києві головні заходи заплановані на 27-28 липня, тобто на вихідні дні. Тому наше завдання зробити так, щоб до святкування долучилася якнайбільша кількість людей, особливо молоді. Ми маємо познайомити їх з духовними традиціями Русі, надихнути на добрі справи, залучити до віри», - зазначила Галина Герега.

Вона наголосила, що для міської влади проведення заходу такого рівня - це дуже велика відповідальність, оскільки святкування хрещення Русі вже давно переросло рамки церковної події, ставши подією державного значення.

«Сьогодні для нас головне завдання - максимально скоординувати дії, визначитись з переліком заходів та відповідальними. У нас уже є успішний досвід проведення події європейського масштабу – ЄВРО-2012, тому переконана, що і цей захід ми проведемо на належному рівні», - сказала вона.

«Києву випала велика честь провести основні заходи з відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі й прийняти почесних гостей з усіх куточків України та з-за кордону. Тож сьогодні ми ставимо чергове завдання: якнайкраще підготуватись до цієї знаменної події і, я переконаний, що ми з ним упораємося», – зазначив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

Найближчим часом Київ затвердить перелік основних заходів святкування 1025-ої річниці хрещення Русі.

Довідка:

День хрещення Русі відзначається 28 липня, в день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Міжнародна громадська організація «День хрещення Русі» з 2007 року проводить щорічні урочистості з нагоди цього свята.

В Україні День хрещення Русі є державним святом з 2008 року, в Росії він відзначається на державному рівні з 2010 року.
28.3.2013
Facebook Twitter 
-A A +A

Читайте також

19.11.2024, 16:40
Минулого тижня столичним метро скористалися майже 4,5 мільйона пасажирів, із яких 1 мільйон – пільговики
19.11.2024, 13:34
У Дніпровському районі юні митці провели творчий ярмарок на підтримку Збройних сил України
15.11.2024, 14:10
Об'єкти на території парку відпочинку навколо озера Вербне планують прийняти до комунальної власності з метою належного догляду та створення інклюзивного простору 
15.11.2024, 14:08
У Києві з’явиться Музей Авангарду
14.11.2024, 15:24
Культура майбутнього: Київ взяв участь у 13-му саміті культури міст всесвітньої мережі World Cities Culture Forum
14.11.2024, 15:02
Віталій Кличко перевірив, як тривають протиаварійні роботи на столичному мосту Метро
12.11.2024, 15:22
У Голосіївському районі планують інвентаризувати та привести до належного стану всі внутрішньоквартальні та міжквартальні проїзди
12.11.2024, 13:13
Минулого тижня столичним метро скористалися майже 4,8 мільйона пасажирів, із яких 1,2 мільйона – пільговики
11.11.2024, 17:00
У столиці визначили претендентів на отримання стипендії Київської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей
11.11.2024, 11:14
Київська міська рада оголосила переобрання представників окремих груп молоді у склад міської молодіжної ради

Source URL: https://kmr.gov.ua/uk/content/galyna-gerega-svyatkuvannya-1025-oyi-richnyci-hreshchennya-rusi-u-kyyevi-maye-proyty-na#comment-0