Завдяки співпраці Києва і Варшави більше 4 500 осіб знайшли безпечний прихисток у польських містах

Tool items

Завдяки співпраці Варшави та Києва більше 4 500 осіб, евакуйованих спеціальними рейсами, знайшли прихисток у польських містах. А українська столиця отримала понад 3 500 тонн гуманітарної допомоги, яка доставлялася зворотніми рейсами. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час робочого візиту до Варшави.

У рамках візиту заступниця КМДА зустрілася із заступницею мера Варшави Ренатою Казновською та відвідала з нею Центр тимчасового розміщення біженців Europejski Dom Spotkań Młodzeży, у якому перебувають жінки та діти, які виїхали з Києва в березні.

«Тут проживає близько 40 осіб, у тому числі з Києва і Київської області. Вони мають медичне забезпечення, отримують психологічну допомогу і допомогу з працевлаштуванням, дітям допомагають з отриманням освіти. Подібних центрів у Варшаві 8, і вони розраховані на 2 000 осіб. А близько 2 500 осіб, яких ми евакуйовували спеціальними залізничними рейсами, проживають у сім‘ях, які висловили готовність прийняти біженців, у друзів чи родичів. Також жінки з дітьми приїздили до чоловіків, які працювали в Польщі, а чоловіки повернулися в Україну», – зазначила Марина Хонда.

Заступниця голови КМДА також додала, що з початком російського повномасштабного вторгнення Варшава взяла на себе роль логістичного хабу зі збору, зберіганню та довезення до Києва гуманітарної допомоги від інших міст-партнерів.

«Завдяки цьому Київ отримав більше 3 500 тонн гуманітарної допомоги. Доставлялася вона здебільшого тими евакуаційними рейсами, які поверталися назад. Ця допомога йшла на забезпечення малозахищених категорій населення, осіб з інвалідністю, самотніх літніх людей, багатодітних родин», – розповіла Марина Хонда.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про забезпечення умов створення найпростіших укриттів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти комунальної власності
  • Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 квітня 2015 року № 415/1280 «Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 липня 2020 року №50/9129 «Про деякі питання оренди комунального майна територіальної громади міста Києва»
  • Про внесення змін до пункту 4 рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4551/4592 «Про деякі питання комплексної підтримки суб'єктів господарювання міста Києва під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРІСТЕЙ К» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування бази по складуванню готової гранітної продукції на вул. 9 Травня, 49 у Святошинському районі міста Києва (636313941)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТО РОМАНТИКА СИПЕЕВА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування кафе на вул. Парково-Сирецькій 2-б у Шевченківському районі міста Києва (244850324)
  • Про відмову громадянину Стельмашу Роману Миколайовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Польовому, 7 у Солом'янському районі міста Києва (340150749)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СПЕЦБУДСЕРВІС «ЮВЕНТА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування виробничої бази на вул. Луговій, 85 у Дарницькому районі міста Києва (621313953)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі котельні на вул. Магістральній, 25 у Шевченківському районі міста Києва (241272874)