Володимир Бондаренко: Місцеве самоврядування – це не тільки право, але реальна спроможність громади вирішувати питання місцевого значення

Tool items

Місцеве самоврядування – це не тільки право, але реальна спроможність громади вирішувати питання місцевого значення.

Про це зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко на міському Форумі розвитку громадянського суспільства «Взаємодія у час викликів», який відбувся сьогодні, 26 листопада, у прямому етері телеканалу «Київ».

За словами Володимира Бондаренка, останні роки основний виклик для місцевого самоврядування у столиці – це Covid-19, який фактично перевернув систему комунікації з громадою та систему залучення мешканців до прийняття рішень на рівні міста.

«Коли ми говоримо про наслідки пандемії, ми, перш за все, розуміємо, що це максимальний перехід в онлайн формат взаємодії з громадою, у формат електронних інструментів прямої демократії. Київська міська рада не залишилась осторонь цих процесів. Прикладом цього є реформування громадського бюджету та електронних петицій. Реформа громадського бюджету дозволила у 2021 році залучити на 70 тисяч голосів більше, ніж за попередній рік. Також було скорочено кількість голосів для електронних петицій до 6 тисяч, введено автентифікацію користувачів. При цьому, динаміка успішних петицій не зменшилась. Попереду необхідно розподілити петиції за рівнями «місто», «район», «мікрорайон». Також плануємо впровадити збір підписів на підтримку місцевих ініціатив у двох форматах – паперовому та електронному», – розповів Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради зазначив, що вже підготовлені документи, які дозволять повністю реформувати систему роботи органів самоорганізації населення.

«Спільно з Офісом Ради Європи в Україні було прийнято рішення про консультації із громадськістю під час планування публічних просторів. Це зменшить конфлікти під час робіт на чуттєвих для киян місцях. На жаль, на рівні законодавства України досі поняття публічного простору не визначено. Ми говоримо про конфлікти, або нерозуміння киян, коли йде мова про реконструкції певних парків, скверів, проспектів, бульварів та площ. Відсьогодні, будь-який капітальний ремонт, реконструкція, або будівництво таких об’єктів у обов’язковому порядку буде супроводжуватися консультаціями з громадськістю. Вже запущено реформу громадського обговорення під час найменувань. Адже кияни повинні мати вирішальний вплив на те, яку назву буде носити їх вулиця», – підкреслив Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, що регламентом Київської міської ради також передбачено прозорість діяльності, підзвітність депутатів та самого представницького органу, забезпечено зв'язок депутатів із виборцями через мережу громадських приймалень.

Володимир Бондаренко додав, що попереду стажування молоді у структурах Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації, а також створення Молодіжної ради при Київській міській раді.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про відмову громадянину Марченку Сергію Сергійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку у с. Биківня у Деснянському районі міста Києва (422015852)
  • Про відмову громадянці Данько Ірині Владиславівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва на вул. Закарпатській, 15 у Голосіївському районі міста Києва (533401840)
  • Про відмову громадянину Рукомеді Володимиру Георгійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку у селищі Биківня у Деснянському районі міста Києва (201683671)
  • Про надання ОБ'ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «КЛЕН.» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирного житлового будинку та прибудинкової території на вул. Драгоманова, 14-а у Дарницькому районі міста Києва (536039762)
  • Про відмову громадянину Мосичу Вадиму Андрійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд поблизу вул. Залежної у Голосіївському районі міста Києва (201272884)