Бій під Крутами – бій за майбутнє України

Tool items

В Україні 29 січня будуть відзначати 105 річницю бою під Крутами, який для Українського народу є символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. 

Як зазначили в Українському інституті національної пам’яті, бій під Крутами був оборонною операцією, яка зупинила на кілька днів наступ більшовицьких сил. Подвиг крутянців, як і всіх героїв Української революції 1917-1921 років, сьогодні став прикладом для захисників України в російсько-українській війні, як успішно боротися проти численного ворога. 

«Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час у Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору, який все ж було підписано 09 лютого 1918 року. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. Крути – символ боротьби за незалежність України у ХХ і ХХІ століттях. Сміливість і жертовність крутянців порівнюють зі сміливістю та витривалістю оборонців Донецького аеропорту», – розповіли в Українському інституті національної пам’яті.

В Українському інституті національної пам’яті наголосили, що на початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулись бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ. 

«За понад сто років у росіян не змінились способи ведення війни. У сучасному збройному протистоянні армія рф так само несе на окуповані території мародерство, масові вбивства, катування, ґвалтування, викрадення представників місцевого самоврядування, священників, журналістів, активістів. Рашизм – це геноцид. Багато молодих патріотів – активних учасників відзначення дня пам’яті Героїв Крут зараз зі зброєю в руках крок за кроком наближають нашу перемогу над нащадками російсько-більшовицького агресора – рашистами. Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі. Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Українське суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави», – додали в Українському інституті національної пам’яті.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь
  • Про звернення Київської міської ради до дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій, розміщених на території міста Києва та міст-побратимів міста Києва щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх
  • Про затвердження плану роботи Київської міської ради на 2023 рік
  • Про реорганізацію Комунального некомерційного підприємства «Міський медичний центр проблем слуху та мовлення «СУВАГ» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)