Відбулися депутатські слухання щодо Генплану м. Києва

Tool items

Сьогодні відбулися депутатські слухання щодо Генплану м. Києва
В порядку денному було шість питань з різних сфер: 1) про правові розробки Генерального плану міста та його принципові рішення, 2) про збереження історико-культурної спадщини, ландшафту та історико-архітектурного середовища, 3) про забезпечення соціальних нормативів розвитку об'єктів освіти, науки, охорони здоров'я, культури та спорту, 4) про основні напрямки розвитку транспорту та вуличної мережі, 5) про охорону навколишнього середовища та інженерну інфраструктуру, 6) про результати громадських слухань.
З першого питання виступав головний архітектор міста Києва Сергій Целовальник, який наголосив, що Генплан розроблений згідно всіх правових норм та згідно указу Президента "Про невідкладні заходи щодо розвитку міста Києва" та рішенню Київради від 18.09.08 "Про розробку нового Генерального плану розвитку міста Києва та його приміської зони до 2025 року". Проте, в ході жвавої дискусії частина з присутніх виступили проти даного плану, спираючись на те, що наразі вже діє Генплан-2020. Однак, Целовальник заявив, що розроблений Генеральний план-2020 має порушення та виконувався не повністю, а звіту щодо результатів виконання — не має. "Генплан 2020 фактично втратив свою стратегічну регулюючу здатність і легітимність для прийняття містобудівних рішень у зв'язку з невідповідністю його розрахункових показників та графічних матеріалів об'єктивно існуючому стану, сучасному законодавству та державним нормам, а також глибоко помилковою політикою територіального розвитку міста" — наголосив головний архітектор.
З другого питання доповідала директор НДІ Пам'яткоохоронних досліджень Мінкультури України Ольга Пламеницька, яка розповіла про розроблений історико-архітектурний опорний план-карту столиці, де нанесені всі об’єкти історико-культурної спадщини, заповідники, музеї, національно та місцево значущі пам'ятки, історичні будівлі тощо. Дана схема є частиною Генерального плану міста.
З третього питання доповідала заступник начальника з нормативно-методичних питань КО "Інститут Генерального плану міста Києва" Тетяна Нечаєва, яка наголосила на тому, що, згідно Генплану, кількість місць в дитсадочках збільшиться в 1,4 рази, або до 107 тис. місць, а кількість місць в школах – з існуючих 308,3 тис. до 358,8 тис. Також, Генпланом передбачено розвиток та оптимізацію мережі закладів екстреної медичної допомоги, створення закладів паліативної допомоги та поліпшення умов надання медичної допомоги в стаціонарних закладах. Передбачено збільшення кількості спортивних та фізкультурно-оздоровчих закладів загальноміського та місцевого рівня, будівництво у житлових мікрорайонах приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, а також будівництво багатофункціональних відкритих спортивних майданчиків.
Продовжилися слухання доповіддю головного інженера ДП "Інститут "Київдормістпроект" ТОВ НДПІ "Київпроект" Рашида Халілова з четвертого питання порядку денного.
Він доповів про основні напрямки розвитку транспорту та вуличної мережі. Згідно Генплану планується збільшити протяжність магістральних вулиць і доріг до 870 км, передбачено розробка схемт велосипедних доріжок та збільшити кількість паркомісць до 1,2 млн. Також передбачено будівництво 3-х транспортних переходів через Дніпро (завершення будівництва Подільського автомобільного мостового переходу, спорудження Північного та Південного транспортних переходів), 2-х автотонелів, будівництво багаторівневих розв'язок, естакад та шляхопроводів через залізничні колії, будівництво лівобережного вокзалу на ст. Дарниця, будівництво 14 нових станцій та зупинкових пунктів, реконструкція існуючих станцій з організацією 10 пересадочних вузлів на інший транспорт, а також будівництво швидкісного зв'язку з аеропортом "Бориспіль". Аеропорт "Київ" планується закрити та перенести його в район с. Рославичі. Також заплановано реконструкцію вокзалу на Почтовій площі.
З п’ятого питання доповідав начальник інженерно-планувального управління КО «Інститут Генерального плану міста Києва» Ігор Соболєв. Відтак, паралельно зі зменшенням площі житлової забудови до 12,944 тис. га, збільшується площа територій, покритих зеленими насадженнями та під водоймами, до 52,674 тис. га; площа зелених насаджень загального користування буде збільшена до 7,4 тис. га: територія об’єктів природно-заповідного фонду – до 18,899 тис. га. Буде створено 45 нових парків, 58 нових скверів та 17 лісопарків.
Соболєв також доповів, що, враховуючи прогнозні обсяги житлово-громадської забудови, промислового виробництва та розвитку електротранспорту, зростатиме річне споживання електроенергії, Генпланом передбачено будівництво ІІІ енергоблоку на ТЕЦ-6 , будівництво ліній електропередачі для живлення нових електропідстанцій та проведення реконструкцій та розширення електричних мереж, заміна зношеного, застарілого обладнання. Також передбачено розчищення русел рік на території протяжністю 64 км та розчистки близько 1141 га водойм, а задля забезпечення захисту території від затоплення планується захистити 1,77 тис. Га.
Як зазначив заступник міського голови - секретар Київради Олексій Резніков наголосив, що всі сформовані пропозиції депутати матимуть змогу перетворити на проекти рішень, які в подальшому розглядатимуться профільними комісіями Київради.
Детальна інформація та показники Генплану наведені на фото.

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання ОБ’ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ФАЙНА ТАУН 6» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури з влаштуванням зони зелених насаджень (зміна цільового призначення) на вул. Салютній, 2 у
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕТОН» договору оренди земельної ділянки від 17 жовтня 2005 року № 79-6-00361 (зі змінами) для реконструкції, будівництва, експлуатації і обслуговування складських приміщень та електромонтажного виробництва на вул. Сумській, 3 у Голосіївському районі м. Києва (531005898)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РІАЛ ЕСТЕТ ГРУП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку на вул. Максимовича Михайла, 4 у Голосіївському районі міста Києва (442444619)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МУДРА КЕПІТАЛ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих та складських будівель і споруд на просп. Повітряних сил, 64 у Солом’янському районі міста Києва (488442292)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАМК УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Янтарній, 6 у Святошинському районі міста Києва (374442691)