В. Прокопів: “Електронні петиції — ефективний фідбек від киян”

Прокопів Володимир, Бродський Олександр, Долінце Богдан

Tool items

В. Прокопів: “Електронні петиції — ефективний фідбек від киян”

Наразі на сайті Київської міської ради зареєстровано 3069 електронних петицій та більше 285 тисяч унікальних користувачів, які за них проголосували. Про це сьогодні під час прес-конференції «Петиції у Києві — дієвий інструмент чи профанація» повідомив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, зміни до «Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій» дали змогу відслідковувати та чіткіше регламентувати роботу міської влади з петиціями, встановивши часові межі: наприклад, розгляд петиції здійснюється не пізніше 10 робочих днів з моменту оприлюднення інформації.

“Ми чітко визначили строки розгляду петиції, відповідно автор звернення достеменно знатиме, в які терміни, і хто саме займається їх розглядом і коли буде результат. Також дуже важливо — модерація і верифікація. Кожен підпис ретельно перевіряється секретаріатом Київради, всі підписи, які мають ознаки фальсифікації, віднімаються від петиції, і таким чином ми можемо бути впевнені, що е-звернення реально підтримується громадянами, а не відображає чиїсь інтереси. Також, згідно нового положення, розгляд петицій буде відбуватись виключно за участі автора”, — розповів секретар Київради Володимир Прокопів.

Прокопів Володимир, Бродський Олександр, Долінце Богдан

Він також зазначив, що за новим порядком наразі розглядатимуться дві петиції, які набрали достатню кількість підписів: щодо заборони на використання та продаж одноразових поліетиленових пакетів та щодо заборони вирубки лісів, парків, знищення скверів та унеможливлення зменшення зелених зон у Києві. Володимир Прокопів наголосив — місто вже має успішний досвід втілення електронних звернень громадян. Зокрема, реалізовується петиція про нічні маршрути у столиці, і Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київради (КМДА) розробив схеми нічного проїзду: із залізничного вокзалу на Виноградар і на Харківський масив, з Кадетського Гаю через залізничний вокзал і Хрещатик на Троєщину. Сам автор зазначеної петиції діями міської влади задоволений.

“Взагалі ідея про курсування громадського транспорту вночі в мене виникла, коли я був у Відні, потім через кілька місяців пощастило бути в Берліні. Я побачив, що громадський транспорт у цих містах працює цілодобово, і навіть метро, але там трішки інша специфіка самого метрополітену, яка дозволяє таке зробити. Я сподіваюся, що і в Києві така мережа не просто якісно запрацює, а буде розростатися, в міру своєї необхідності. Коли моя петиція буде реалізована остаточно, і перші маршрути будуть запущені, тоді це буде перемога”, — говорить автор петиції про нічні маршрути Богдан Долінце.

Долінце Богдан

Фото: Долінце Богдан, автор петиції про запровадження нічних маршрутів по місту Київ

Секретар Київради наголосив, що відповідні нічні маршрути запустять уже найближчим часом.

Окрім транспортної теми, киян турбують питання законної торгівлі, у відповідному розділі зареєстровано 80 петицій. “Для мене петиції — будильник сумління чиновників, яке може десь ще спати. Механізм петицій зараз змінився, ми стали більш швидко реагувати на проблеми, які підіймаються містянами. У мене кілька петицій на розгляді. Одна з них досить скандальна — щодо зооринку. Спільно з громадою ми розробили проект правил торгівлі на зооринках, на стадії завершення заходи по ліквідації незаконної торгівлі навколо прилеглої території, проводиться аналіз чинного законодавства ветеринарною службою ринку, проведено зустрічі з керівниками клінік щодо неконтрольованого розмноження вуличних тварин. Ми орієнтуємося в прийнятті рішень саме на громадськість, яка підняла ці питання. Ми щотижня зустрічаємось , і я тішусь від того, що люди задоволені, що вони бачать зміни. Взагалі я вважаю, що петиції — це компас позитивних змін у Києві і показник чого хоче громада”, — зазначає голова постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Олександр Бродський.

Бродський Олександр

Фото: Бродський Олександр - голова комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики

“Загалом, кількість зареєстрованих електронних петицій та успішні приклади їхньої реалізації показують, що звернення громадян є дієвими, в такий спосіб місто чує жителів і виконує завдання громади. Я збиратиму кожного місяця наради з приводу поточного стану реалізації петицій, перед нами будуть звітувати департаменти, а ми будемо звітувати перед громадою. Ми зробимо все, аби петиції стали інструментом “електронної демократії”, а не “електронної демагогії”, — наголосив секретар Київради Володимир Прокопів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Брагінського В.В.
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Кушніра І.І.
  • Про створення тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань взаємодії органів місцевого самоврядування міста Києва із Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами
  • Про внесення змін до персонального складу тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на об'єктах природно-заповідного фонду міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про передачу ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ПАЛАТА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на просп. Червоної Калини, 26 у Деснянському районі міста Києва (634914127)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СБС-КОМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування науково-виробничого комплексу із складськими приміщеннями та закладами реалізації власної продукції на вул. Електротехнічній, 44-Б у Деснянському районі міста Києва (334420990)
  • Про передачу громадянці Шишкіній Тамарі Олександрівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Луговій, 59 у Солом'янському районі міста Києва (362793908)
  • Про надання комунальному некомерційному підприємству «ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЯ» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд диспансеру на вул. Лукаша Миколи, 48 у Солом’янському районі міста Києва (334319267)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РЕЙТИНГ І» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування лінійних об’єктів енергетичної, транспортної інфраструктури (крім об’єктів дорожнього сервісу) (заїзди-виїзди) на вул. Антоновича, 52-54 у Голосіївському районі міста