У столиці відновили повноцінну роботу 7 комунальних кінотеатрів у яких окрім кінопоказів організовують низку актуальних соціальних заходів

Tool items

У столиці відновили повноцінну роботу 7 комунальних кінотеатрів: «Лейпциг», «Флоренція», «Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка», дитячі кінотеатри «Старт», «Факел», «Промінь» та кінотеатр українського фільму «Ліра».

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Валентина Мондриївського, з перших днів війни заклади культури призупинили свою діяльність, проте з 21 травня комунальні кінотеатри поступово відновлювали свою діяльність, і вже з 02 червня почали повноцінне функціонування. За цей час у 7 комунальних закладах було показано 30 українських та закордонних стрічок, загалом вже відбулось 1 405 сеансів, які відвідали 9,5 тисяч глядачів. Цей показник на 85% менший ніж за аналогічний період минулого року.

«Крім кінопоказів у час повномасштабної російсько-української війни в кінотеатрі українського фільму «Ліра» було розпочато та проведено низку актуальних заходів, а саме: прем'єрний показ фільму режисера Дмитра Томашпольського та продюсерки Олени Дем'яненко «Простір», а також спільна українсько-литовська акція пам’яті литовського кінорежисера, документаліста Мантаса Кведаравічюса за участі закордонних, дипломатичних та культурних інституцій. Крім цього, спільно з Національним Художнім музеєм України, було організовано акцію з нагоди Дня Києва, – показ документального фільму режисера Андрія Загданського «Національний музей» та дискусію щодо збереження національної спадщини під час війни. Також разом з ГО «Мистецька вежа» та ГО «Я – Маріуполь» реалізовано щотижневий волонтерський проєкт «Кінозатишок» для родин переселенців у Києві. Водночас у приміщенні комунального закладу регулярно проводять зустрічі з українськими кінематографістами та дискусії щодо висвітлення сучасних подій на кіноекрані», – зазначив Валентин Мондриївський.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації додав, що активна комунікація та реалізація культурних програм відбувається й в інших кінотеатрах комунальної мережі. Міждисциплінарні проєкти для родин щотижнево проходять на базі кінотеатрів «Лейпциг», «Флоренція», «Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка», «Факел», «Старт» і «Промінь».

На базі київських комунальних кінотеатрів окрім українських стрічок демонструють очікувані світові релізи, зокрема у прокаті вже було представлено «Світ Юрського періоду 3: Домініон», «Доктор Стрендж у Мультивсесвіті божевілля», «Морбіус», «Топ Ган: Маверік», мультфільми «Я – панда» і «Поганці».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про встановлення відзнаки за сприяння обороні Києва
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної власності територіальної громади Жванецької сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області
  • Про безоплатну передачу у державну власність майна комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 16.12.2021 № 4007/4048 «Про деякі питання проїзду окремих категорій осіб у місті Києві»
  • Про надання комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» земельної ділянки у постійне користування для цілей підрозділів 09.01 – 09.02, 09.04 – 09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території кварталу 75:902 (Київське лісництво, квартал 37) у Святошинському районі міста Києва (784884417)
  • Про надання комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» земельної ділянки у постійне користування для цілей підрозділів 09.01 – 09.02, 09.04 – 09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території кварталу 75:910 (Київське лісництво, квартал 51) у Святошинському районі міста Києва (526841699)
  • Про надання комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» земельної ділянки у постійне користування для цілей підрозділів 09.01 – 09.02, 09.04 – 09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території кварталу 75:901 (Київське лісництво, квартал 36) у Святошинському районі міста Києва (314185214)
  • Про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває у власності ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРКО КАПІТАЛ», для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об'єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури у пров. Татарському, 2 у Шевченківському районі міста Києва (239068461)
  • Про надання УПРАВЛІННЮ ОСВІТИ ДАРНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд дошкільного навчального закладу (дитячого садку) № 445 Дарницького району м. Києва на вул. Чавдар Єлизавети, 10 у Дарницькому районі міста Києва (239324818)