У столиці відбулося вручення ювілейної театральної премії «Київська Пектораль»

Tool items

Традиційно у Міжнародний день театру митці столичної сцени зібралися на вручення театральної премії «Київська Пектораль»–2022. Цього року «Київська Пектораль» – ювілейна, її вручили втридцяте. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. 

Вона зазначила, що, на жаль, в умовах війни діяльність театрів у 2022 році здійснювалась нерівномірно і на заваді показу вистав ставали перешкоди, пов’язані з реаліями воєнного стану. У зв’язку із цим, театральна спільнота запропонувала нагородити претендентів лише у трьох спеціальних преміях:

«Подія року» – за здійснення театрами творчої діяльності в Києві навесні-влітку 2022 року;

«За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» – співробітникам київських театрів, котрі несуть службу в ЗСУ; 

«Спеціальна премія» – драматургам за актуальні патріотичні твори, написані у  2022 році.

«Ця Пектораль особлива – вона підбила підсумок 2022 року, що припав на воєнний період. Але попри це театральний сезон приніс у культурне життя нашого міста 57 нових постановок. Ми були свідками сміливих експериментів, нових драматургічних рішень та яскравих сценічних знахідок. Низький уклін всім, хто тримає культурний фронт, а особливо тим, хто взяв до рук зброю, і мужньо боронить нашу рідну землю у лавах ЗСУ. Дякую працівникам театрів за те, що незважаючи на всі виклики війни, ви знаходите можливість творити, продовжуєте захоплювати нас та надихати дивовижною атмосферою творчості», – наголосила Ганна Старостенко.

Міську премію засновано у 1992 році за ініціативи Київського міського відділення Національної спілки театральних діячів України та Головного управління культури Київської міської державної адміністрації. Метою стало визнання та вшанування кращих акторів, режисерів, представників інших творчих професій, пов’язаних із театральним мистецтвом. У конкурсі беруть участь усі без винятку професійні театральні колективи Києва з виставами. В умовах воєнного стану, за рішенням Оргкомітету, грошова премія у цьому році виплачуватись не буде.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутатки Київської міської ради Букало О. Ю.
  • Про затвердження змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 15 грудня 2022 року № 5892/5933 «Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти
  • Про створення тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки інформації, оприлюдненої у журналістських розслідувань щодо діяльності ПрАТ «ХК «Київмісьбуд»
  • Про внесення змін до комплексної міської цільової програми «Молодь та спорт столиці» на 2022 - 2024 роки
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 09.02.2023 № 5933/5974 «Про затвердження списку присяжних Оболонського районного суду міста Києва»
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «КИЇВСЬКА СТОМАТОЛОГІЯ» ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд стоматологічної поліклініки на вул. Вербицького Архітектора, 3-б у Дарницькому районі міста
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662945310)
  • Про перейменування вулиці Анатолія Пантелькіна у Святошинському районі міста Києва
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «ВАНГАРД» земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку на вул. Автозаводській, 76 в Оболонському районі міста Києва (241249191)
  • Про перейменування вулиці Сєченова у Голосіївському районі міста Києва