У столиці пройде фестиваль «Київ. Із кінематографом у серці – 2023»

Tool items

У столиці 09 грудня пройде фестиваль «Київ. Із кінематографом у серці – 2023». Подія відбудеться у кінотеатрі «Ліра». Вхід вільний.

Як повідомили в КП «Київський культурний кластер», цьогоріч фокусною темою фестивалю стане війна і Київ, війна і митці, війна і простір особистих викликів.

Програма фестивалю.

Жінки-кінематографісти про війну: перегляд короткого метру (початок о 15:30):

Фільм «Бульмастиф» – це багатошарова алегорія стосунків людини зі спогадами, а також новий погляд на проблеми посттравматичного синдрому. Головний герой Мітя – тихий чоловік, який починає працювати актором другого плану. Він ветеран і намагається повернутися до нормального життя. Несподівано Мітя зустрічає загубленого бульмастифа. Спочатку стосунки складаються непросто, але з часом собака стає тим, хто допомагає Міті впоратися з важким минулим.

Фільм «Це побачення» – дебютний ігровий фільм Надії Парфан, знятий єдиним кадром. Це історія про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. Коли воно нарешті гальмує, з машини виходить людина у камуфляжі. На неї чекають. Зйомки фільму відбувалися у вересні 2022 року в Києві. 

Показ короткометражних документальних фільмів-новел проєкту «Культура vs війна» (початок о 17:00):

«Культура vs війна. Антитіла» – документальний короткометражний фільм про український поп-рок-гурт «Антитіла», який до війни збирав стадіони по всій країні, випустив десятки відеокліпів, здійснив вісім великих гастрольних турів. У лютому 2022 року, на початку широкомасштабного вторгнення рф, музиканти гурту добровільно вступили до лав ЗСУ.

«Культура vs війна. Сергій Михальчук» – документальний короткометражний фільм про Сергія Михальчука –  кінооператора, оператора-постановника близько 40 кінокартин, 4 з яких номінувалися на «Оскар».

«Культура vs війна. Ахтем Сеітаблаєв» – документальний короткометражний фільм про Ахтема Сеітаблаєва – актора, режисера та продюсера, заслуженого артиста АР Крим, директора культурного простору «Кримський дім». В доробку режисера такі стрічки як «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги», «Захар Беркут», «Мирний 21».

«Культура vs війна. Тарас Компаніченко» – документальний короткометражний фільм про Тараса Компаніченка – кобзаря, народного артиста України, очільника гурту «Хорея Козацька».

Після закінчення переглядів відбудеться зустріч з героями фільмів та членами творчої групи проєкту 

Довідка. Проєкт «Культура vs війна» створюється Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» за підтримки Європейського Союзу European Union in Ukraine, Фонду «МХП-Громаді» та Компанії «Вавілон».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про передачу громадянину Кривошею Олександру Григоровичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Самчука Уласа, 35 у Голосіївському районі міста Києва (516327535)
  • Про надання ОФІСУ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування адміністративного будинку на вул. Симона Петлюри, 7/9 у Шевченківському районі міста Києва (303903326)
  • Про деякі питання використання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та перебуває у володінні та користуванні приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал»
  • Про затвердження моніторингових звітів за 2023 рік про реалізацію Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року та про виконання Плану заходів на 2021–2024 роки з реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕНЕРГО-ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТЕХЕНЕРГОМАШ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування закладу торгівлі та побутового обслуговування населення на просп. Науки, 31 у Голосіївському районі міста Києва (303916622)