У столиці презентували результати опитування щодо використання української мови, яке провели у застосунку «Київ Цифровий»

Tool items

У Києві презентували результати опитування про рівень володіння містян українською мовою, яке вперше провели у застосунку «Київ Цифровий». Отримані дані використають для створення Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці на 2023-2025 роки. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

За її словами, загалом в опитуванні взяли участь 67 212 містян віком від 14 до 65 років та старше, серед яких 53% жінок та 47% чоловіків. Серед опитаних 86,3% вважають українську мову рідною. Серед опитуваних 33,3% перейшли на українську мову спілкування під час війни. Це свідчить про те, що в сучасних умовах питання ствердження української мови набуває ключового значення і має бути одним із пріоритетних напрямів для міської влади.

Тим не менш, вдома українською спілкуються лише 47%, із друзями – 44,4%, на роботі – 60,2%, а під час навчання – 81,4%.

Для 46,5% респондентів звичка стала головною перепоною, що найбільше заважає почати спілкуватися українською. А переважна більшість опитаних підтвердили, що україномовне середовище (79,2%) найбільше допомагає почати спілкуватися українською.

«Міcто працює над розробкою Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя Києва. Ми бачимо великий інтерес до вивчення мови. Після початку повномасштабної війни 86% містян вважають своєю рідною мовою українську. Проте не всі мають необхідні знання та звичку, щоб вільно нею спілкуватися», – сказала Ганна Старостенко.

Вона додала, що окрім опитування у додатку «Київ Цифровий», були проведенні фокус-групи з містянами різних вікових категорій та соціальних груп, під час яких фахівці обговорили різні аспекти використання української мови у Києві.

«На основі цих досліджень будемо розробляти інструментарій для всіх охочих, аби покращити знання мови та сформувати україномовне середовище», – наголосила Ганна Старостенко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь
  • Про звернення Київської міської ради до дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій, розміщених на території міста Києва та міст-побратимів міста Києва щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх
  • Про затвердження плану роботи Київської міської ради на 2023 рік
  • Про реорганізацію Комунального некомерційного підприємства «Міський медичний центр проблем слуху та мовлення «СУВАГ» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 4 листопада 2021 року №3135/3176 «Про Регламент Київської міської ради» (із змінами і доповненнями)
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо розгляду пропозиції до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо узгодження законодавства у сфері оренди та приватизації державного та комунального майна»
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (518453267)
  • Про відмову громадянці Дубровій Наталії Володимирівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для колективного садівництва на вул. Садовій 206а, буд. 9 у Дніпровському районі міста Києва (494012054)
  • Про безоплатну передачу Туріну Ігорю Юхимовичу, Туріну Володимиру Юхимовичу земельної ділянки, яка розташована по вул. Федора Максименка, 34 в м. Києві загальною площею 0,2768 га, за нормами ст. 121 ЗК України, з цільовим призначенням для ведення садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, для будівництва