У Києві відбулась конференція на підтримку Стамбульської конвенції проти насильства

Tool items

Конференція на підтримку Стамбульської конвенції проти насильства відбулась в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» 26 листопада у Києві.

Про це повідомила депутатка Київської міської ради, співголова міжфракційного об'єднання «Київ – за рівні можливості» Євгенія Кулеба.

За словами Євгенії Кулеби, Київська міська рада попереднього скликання підписала звернення на підтримку ратифікації Стамбульської конвенції. Захист і підтримка, які гарантує Стамбульська конвенція, повинні бути доступними кожній жінці, незалежно від її віку, наявності або відсутності інвалідності, статусу мігрантки або біженки, сімейного стану, гендерної ідентичності або сексуальної орієнтації, а також належності до національної або релігійної спільноти.

«Нульова толерантність до випадків насильства, широкий розголос таких фактів, спільна робота влади та громадянського суспільства сприятимуть викоріненню цього ганебного явища з повсякденного життя», – зазначила Євгенія Кулеба.

Депутатка додала, що будь-які дії щодо проявлення ролі жінки в суспільстві допомагають долати цю проблему. Зі свого боку, Київська міська рада першою з-поміж органів місцевого самоврядування в Україні, проголосувала за новий Регламент Київської міської ради, в якому будуть вживатися фемінітиви.

«Жінки живуть в усіх містах, але помічати їх у мові почала місцева влада столиці. Місто подає гідний приклад – у Київраді будуть використовувати фемінітиви. Тобто, висвітлюється роль жінки у структурі, підкреслюється її роль, внесок, значущість. Подібна практика вперше застосовується в органах місцевого самоврядування України. Це дуже прогресивне та важливе рішення. Мова – потужний фактор соціалізації. І кожен та кожна повинні розуміти, що для усіх є місце там, де вони захочуть. Неважливо якої ти статі, ти можеш спробувати себе в різних професіях. Адже їх назви в українській мові є і для чоловіків, і для жінок», – зазначила Євгенія Кулеба.

Депутатка додала, що наразі міжфракційне депутатське об’єднання Київської міської ради «Київ – за рівні можливості» активно сприяє поширенню політики рівних можливостей в житті територіальної громади Києва та планує і надалі впроваджувати ініціативи, які сприятимуть зміцненню ролі мешканок столиці у прийнятті рішень, а також запобігатимуть проявам дискримінації та насилля.

Довідка. Стамбульська конвенція – це міжнародний юридичний обов’язковий акт, який охоплює питання, пов’язані з насильством щодо жінки. Згідно зі ст. 1 Стамбульської конвенції, її цілями є захист жінок від усіх форм насильства, сприяння ліквідації всіх форм дискримінації та заохочення до рівності між жінками та чоловіками, розробка політики та заходів для захисту жінок, які постраждали від насильства тощо. Цілі Стамбульської конвенції також охоплюють чотири сфери дій: запобігання насильству щодо жінок та дівчат, захист постраждалих від насильства, покарання винних, а також реалізація відповідних скоординованих політик. Стамбульська конвенція заснована на підході, орієнтованому на інтереси жінок та дівчат, які пережили насильство, адже вони частіше страждають від цього. Такий підхід сприяє повазі та рівності, пропонуючи практичні інструменти для безпеки жінок та розширення їх прав і можливостей.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про продаж земельної ділянки на вул. Садовій, 118 у Дарницькому районі м. Києва громадянину Довгаленку Юрію Антоновичу для експлуатації та обслуговування магазину (607341199)
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Червоноткацькій, 59-а у Деснянському районі м. Києва Шостаку Володимиру Володимировичу для експлуатації та обслуговування будівлі складського призначення (488118182)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КВІН-СВІГ» земельної ділянки в оренду для завершення будівництва, подальшої експлуатації та обслуговування житлового будинку на вул. Петропавлівській, 38-б у Подільському районі міста Києва (508839534)
  • Про надання МІНІСТЕРСТВУ ОБОРОНИ УКРАЇНИ земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд військового містечка № 147 на вул. Бориспільській, 71-А у Дарницькому районі міста Києва (609774187)
  • Про відмову громадянину Савіну Олексію Генадійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку у Печерському районі міста Києва (456018353)