У Києві урочисто привітали із професійним святом працівників бібліотек

Tool items

Бібліотекарів столиці привітали із професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек, який щорічно відзначається 30 вересня. У Центральній бібліотеці імені Т. Г. Шевченка для дітей заступниця голови КМДА Ганна Старостенко вручила кращим працівникам бібліотечної справи Подяки Київського міського голови та Подяки Департаменту культури КМДА.

«Бібліотека – це місце, покликане популяризувати читання, навчати й розвивати. Проте під час війни в них з’явилися нові ролі, завдання та виклики. Сьогодні бібліотеки в Києві – це території єдності, стійкості, свободи. Наразі вони виконують не лише функцію видачі книжок, а й слугують центром надання інформаційних послуг, психологічної допомоги, у кризові моменти для історії України – й пунктами незламності. На базі бібліотек відбуваються і розмовні клуби, курси з української мови, тут проводять заняття з першої домедичної допомоги, зустрічаються внутрішньо переміщені особи. Всеукраїнський день бібліотек – привід подякувати фахівцям, які попри все продовжують працювати і гідно тримати свій бібліотечний фронт. Бажаю професіоналам своєї справи натхнення, позитиву, злагоди, добра і впевненості в тому, що завдяки бібліотеці Україна стане країною освічених, духовно багатих людей. Нехай усі світлі історії про добро і любов, описані в книгах, здійсняться наяву!» – наголосила Ганна Старостенко.

Як зазначила заступниця голови КМДА, попри війну, розв’язану росією проти України, бібліотеки Києва продовжують розвиватися та втілювати новації – переосмислюється бібліотечні простори, оновлюються сховища та реалізуються сучасні проєкти. Наприклад, проєкт Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки для дорослих м. Києва «Жіноче коло з Tana Sribna» та «Майстерня звуку», де учасники спробують свої сили в рукоділлі та під час творчого процесу отримають психологічну підтримку і поради від майстринь.

За словами Ганни Старостенко, у ці складні часи столичні бібліотеки проявили себе як платформи, що об’єднують і мотивують культурних діячів, волонтерів, небайдужих людей, які готові своєю ресурсністю і бажанням творити гарні справи.

Також під час заходу для фахівців бібліотечної справи організували майстер-класи з виготовлення виробів, які далі передадуть до благодійного ярмарку на підтримку ЗСУ.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про затвердження Міської цільової програми поводження з тваринами в місті Києві на 2024-2025 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до Положення про щорічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва та Положення про довічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 05.10.2023 № 7121/7162
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про надання РЕЛІГІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «МІСІОНЕРСЬКИЙ ЕВАНГЕЛІЗАЦІЙНО-БЛАГОДІЙНИЙ ЦЕНТР ОБ'ЄДНАННЯ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦЕРКОВ УКРАЇНИ «СЛОВО ЖИТТЯ» земельної ділянки в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування міжконфесійного храму «Мир, любов та єдність» на вул. Ломаківській, 66-70 у Печерському районі міста Києва (
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради
  • Про надання Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Святошинського району м. Києва земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі медичного центру на вул. Симиренка, 38 у Святошинському районі міста Києва (660283943)
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЛАНТУМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі кафе-магазину на вул. Архітектора Вербицького, 36 літ. Б у Дарницькому районі міста Києва (416392104)