У Києві природну територію «Гора Юрковиця» планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення

Tool items

У Києві природну територію «Гора Юрковиця» планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення з метою збереження унікального природного та історико-культурного об'єкта. Проєктований заказник розташовано між вулицями Кирилівською, Нижньоюрківською, Отто Шмідта, Татарською, Нагірною та Богуславським узвозом у межах Шевченківського та Подільського районів. Загальна площа складає 13,3 га.

Такий проєкт рішення підтримали сьогодні, 26 травня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій.

За словами депутата Київської міської ради Дмитра Банаса, проєкт рішення розроблено з метою збереження унікальної природної екосистеми, яка включає пам'ятку археології національного значення «Городище і могильник IX—XIII століття» та входить до ареалу формування стародавнього Києва.

«Територія проєктованого заказника знаходиться на вершині та схилах легендарної Лисої гори та має важливе історичне значення, оскільки на ділянці виявлено сліди людської діяльності часів кам'яної доби, а в період Київської Русі Юрковиця була північним краєм оборони міста. Також на горі до нашого часу збереглись могили монастирського кладовища, який було знищено радянською владою в 1935 році. Необхідно унеможливити використання цих земель під забудову та меліорацію та захистити унікальний природній та історико-культурний об'єкт від знищення. Крім цього оголошення ландшафтного заказника місцевого значення сприятиме розвитку туризму та інших видів рекреаційної діяльності у природних умовах з дотриманням режиму охорони заповідних природних комплексів і об'єктів», – розповів Дмитро Банас.

Депутат підкреслив, що після прийняття рішення комунальним підприємствам по утриманню зелених насаджень Подільського та Шевченківського районів міста Києва буде доручено забезпечити охорону задля збереження об'єкта від знищення.

В Управлінні туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації додали, що після оголошення території «Гора Юрковиця» ландшафтним заказником місцевого значення буде заплановано створення туристичного маршруту з метою промоції культурної спадщини національного значення та розвитку туристичної галузі столиці.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022-2024 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 16.12.2021 № 4031/4072
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 31.08.2021 № 2183/2224 «Про реорганізацію комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський міський туристично-інформаційний центр»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 28.07.2020 № 83/9162 «Про затвердження списку присяжних Печерського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 19.12.2019 № 505/8078 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 07.07.2020 № 23/9102 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін до деяких рішення Київської міської ради
  • Деякі питання призначення керівників та педагогічних працівників закладів освіти в умовах воєнного стану
  • Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2022 році
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДАРНИЦЬКЕ ЛІСОПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО» земельної ділянки в постійне користування для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг у 1 кварталі Дарницького лісництва комунального підприємства «Дарницьке лісопаркове господарство» у Дарницькому районі міста Києва (463443802)
  • Про надання Київському комунальному об'єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) у постійне користування для обслуговування та експлуатації скверу на вул. Лісківській у Деснянському районі міста