У Києві два заклади вищої освіти об’єднали в Київський столичний університет імені Бориса Грінченка

Tool items

Київський університет імені Бориса Грінченка та Муніципальний заклад вищої освіти «Київська Академія мистецтв» об'єднали в Київський столичний університет імені Бориса Грінченка.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 23 червня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. Рішення підтримав 61 депутат.

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації, депутата Київської міської ради Валентина Мондриївського, головна мета об’єднання – продовжити процес створення потужного муніципального вишу, який зможе конкурувати за рівнем освіти з європейськими університетами.

«Необхідно оптимізувати мережу закладів вищої освіти, які засновані на комунальній власності територіальної громади міста Києва та забезпечити більш раціональне використання їх ресурсів. Об'єднання Київського університету імені Бориса Грінченка та Муніципального закладу вищої освіти «Київська Академія мистецтв» дозволить створити інноваційну систему підготовки фахівців, зокрема у сфері культури та мистецтва від початкової мистецької освіти до освітньої програми доктора філософії. Це відкриє додаткові можливості для вихованців Київської дитячої Академії мистецтв ім. М. І. Чембержі, які отримають можливість продовжити свою освіту в ВНЗ з потужною матеріально-технічною базою та сильним викладацьким складом. Об'єднання матеріальних ресурсів та людського потенціалу забезпечить кращу якість освіти – це економічно доцільно, оскільки сприятиме подальшому розвитку інфраструктури та дозволить підвищити ефективність управління», – зазначив Валентин Мондриївський.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації додав, що в цей складний воєнний час також необхідно врахувати зміну демографічної ситуації, зокрема зменшення кількості вступників до ЗВО. Тому об'єднання двох закладів сприятиме зростанню конкурентоспроможності столичного університету та підвищенню його позицій в міжнародних та національних рейтингах університетів, а також розширить можливості для міжнародної співпраці, зокрема участі у грантових програмах.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про встановлення відзнаки за сприяння обороні Києва
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної власності територіальної громади Жванецької сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області
  • Про безоплатну передачу у державну власність майна комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 16.12.2021 № 4007/4048 «Про деякі питання проїзду окремих категорій осіб у місті Києві»