Пам’ятки культурної спадщини на Подолі будуть збережені та реконструйовані

Tool items

       

Пам’ятки культурної спадщини на Подолі будуть збережені та реконструйовані

 

       

На пленарному засіданні Київради 22 травня 2013 року депутати підтримали проект рішення, спрямований на збереження та реставрацію об’єктів культурної спадщини міста.

Згідно з ним Управління охорони культурної спадщини КМДА отримає можливість здійснити реєстрацію речового права щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – нежитлові будинки літери «Б» і «Ж» на вул. Волоській/Борисоглібській/Набережно-Хрещатицькій, 2/21/19 у Подільському районі міста Києва. Це дасть змогу утримувати їх у належному стані, проводити заходи щодо збереження та реставрації.

Як пояснила на брифінгу заступник міського голови – секретар Київради Галина Герега: «Свого часу інвестор почав реконструкцію цих будинків, але вона не була завершена і сьогодні об’єкти перебувають у вкрай занедбаному стані. За рішенням суду ці будівлі було повернуто до комунальної власності міста. Управління охорони культурної спадщини КМДА, отримавши можливість здійснивши реєстрацію речового права щойно виявлених об’єктів зможе провести їх технічне обстеження та прийняти рішення про етапи проведення реконструкції».

«Прикро, що інвестори так недбало поставилися до пам’яток культурної спадщини міста. Але, повернувши їх до комунальної власності міста, ми матимемо можливість зберегти їх для майбутніх поколінь», - зазначила секретар Київради.

 

Довідка:

Відповідно до рішення Київської міської ради від 01.11.2012 №298/8582 «Про включення до комунальної власності територіальної громади міста Києва щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – нежитлових будинків літери («Б» і «Ж») на вул. Волоська/Борисоглібська/Набережно-Хрещатицька, 2/21/19 у Подільському районі міста Києва» Управлінню охорони культурної спадщини доручено викупити у ТОВ «Пром-Експо» щойно виявлені об’єкти культурної спадщини – нежитлові будинки літери («Б» і «Ж») на вул. Волоська/Борисоглібська/Набережно-Хрещатицька, 2/21/19, а Головному управлінню комунальної власності м. Києва (на сьогодні – Департамент комунальної власності м. Києва) спільно з вказаним Управлінням здійснити організаційно-правові заходи щодо приймання-передачі об’єктів.

За повідомленням Управління, яке повинно виступити стороною правовідносин по укладанню договору купівлі-продажу, на цей час місцезнаходження керівника ТОВ «Пром-Експо» не встановлено і відділом державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві вживаються заходи щодо виконання судових рішень.

Листом від 26.03.2013 № 05/2/3-6046-11 Прокуратура міста Києва звернулася до заступника міського голови – секретаря Київради Гереги Г.Ф. з проханням вирішити питання реєстрації права власності на вказані будівлі за Київською міською радою та їх передачі на баланс Управління охорони культурної спадщини.

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.06.2018 № 926/4990 «Про продаж земельної ділянки або права оренди на неї на земельних торгах (аукціоні) для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу для обслуговування автомобілістів на розі Столичного шосе та вул. Лютневої у Голосіївському районі м. Києва» (597949499)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 26.02.2010 № 44/3482 «Про продаж земельної ділянки на земельних торгах (аукціоні) для будівництва та експлуатації автомийки на вулиці Крайній, земельна ділянка 1-в у Деснянському районі м. Києва» (354929451)
  • Про продаж земельної ділянки на Оболонській площі, 4 у Оболонському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ОМЕГА5» для експлуатації та обслуговування торговельного павільйону (333860350)
  • Про продаж на земельних торгах земельної ділянки (або права оренди на неї) на вул. Академіка Заболотного, 5-б у Голосіївському районі м. Києва для будівництва, експлуатації та обслуговування механізованого гаража (443499434)
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Петропавлівській, 2-б у Подільському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ПАВІЛЬЙОН ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ» для експлуатації та обслуговування будівлі громадського харчування та роздрібної торгівлі (211667647)