Київська міська рада передала в оренду земельну ділянку на вулиці Круглоуніверситетській, 10 задля забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини

Tool items

Київська міська рада передала в оренду земельну ділянку площею 0,17 га на вул. Круглоуніверситетській, 10 у Печерському районі міста Києва товариству з обмеженою відповідальністю «СОЛЕЛАТ ПАЛАЦ» для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини: жодної забудови на земельній ділянці не передбачено.

Про це повідомив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Михайло Терентьєв. 

Михайло Терентьєв зазначив, що земельна ділянка передана у зв’язку з набуттям права власності на об’єкт нерухомого майна (право власності зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 05 червня 2019 року). Зокрема, на земельній ділянці розташовані об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності товариства загальною площею 1 046,7 кв. м.

У рамках підготовки проєкту землеустрою товариством отримано погодження Міністерства культури та інформаційної політики від 18 вересня 2023 року № 06/35/8002-23 та між товариством і Департаментом охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради Київської міської державної адміністрації укладено охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини від 18.11.2020 №4443.

«Відтак, вказаний випадок є одним із унікальних, оскільки землекористувач не лише взяв сплачуватиме до місцевого бюджету за використання землі під власним майном, але і взяв на себе обов’язок охорони цього майна, яке є пам’яткою архітектури та мистецтва місцевого значення. Шкода, що окремими активістами та депутатами розгортається доволі дивна інформаційна кампанія, основна мета якої, схоже, допомогти окремим землекористувачам просто не платити за землю, якою вони фактично користуються. Проте, позиція міста полягає у тому, що за користування землею мають сплачувати усі землекористувачі», – наголосив Михайло Терентьєв.

Депутат також нагадав, що завдяки прийнятим на пленарному засіданні рішенням щодо продажу та проведення експертної грошової оцінки землі у міський бюджет надійде 120 млн грн. Це дозволить залучити додаткове фінансування, яке буде спрямовано на пріоритетні статті витрат.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання ОБ’ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ФАЙНА ТАУН 6» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури з влаштуванням зони зелених насаджень (зміна цільового призначення) на вул. Салютній, 2 у
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕТОН» договору оренди земельної ділянки від 17 жовтня 2005 року № 79-6-00361 (зі змінами) для реконструкції, будівництва, експлуатації і обслуговування складських приміщень та електромонтажного виробництва на вул. Сумській, 3 у Голосіївському районі м. Києва (531005898)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РІАЛ ЕСТЕТ ГРУП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку на вул. Максимовича Михайла, 4 у Голосіївському районі міста Києва (442444619)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МУДРА КЕПІТАЛ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих та складських будівель і споруд на просп. Повітряних сил, 64 у Солом’янському районі міста Києва (488442292)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАМК УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Янтарній, 6 у Святошинському районі міста Києва (374442691)