Київ нині долучився до Європейського тижня місцевої демократії

Tool items

1881

Київ нині долучився до Європейського тижня місцевої демократії

Сьогодні офіційно розпочався Європейський тиждень місцевої демократії, тема якого “Участь громадськості, консультації та зобов’язання: для процвітаючої місцевої демократії”. Київ, поруч з провідними європейськими містами, змагатиметься за основну відзнаку “12 зірок”. Вона підкреслює досягнення місцевої влади у залученні громади до розвитку місцевої демократії. Про це повідомив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів. За його словами, столиця України є лідером у реалізації популярних інструментів участі громадськості в демократичних процесах на місцях.

“Міська влада намагається максимально залучити киян до участі у суспільному житті столиці. Для цього ми запроваджуємо інноваційні інструменти, які допомагають містянам брати активну участь у вирішення проблемних питань свого району. Зокрема, ми запровадили інструмент прямої електронної демократії — Громадський бюджет. Ми успішно провели конкурс і отримали 62 проекти-переможці, які наразі втілюються у життя. Ми спільно з громадськістю напрацювали нове, більш ефективне, положення розгляду електронних петицій, і наразі маємо 44 успішні е-звернення. Окрім того, ми вдосконалюємо місцеві ініціативи та громадські слухання”, - зазначив Володимир Прокопів.

За його словами, в рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії, у столиці заплановані тематичні акції, майстер-класи, тренінги, лекції та круглі столи. Відповідні заходи покликані підвищити обізнаність громадян щодо того, як функціонують органи місцевого самоврядування та залучити містян до участі у суспільному житті свого міста. Також відбудуться тренінги з фінансової та юридичної грамотності.

Офіс Ради Європи в Україні підтримує прагнення Києва у частині розвитку місцевої демократії. Зокрема розпочато проект «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень», який спрямований на розширення можливостей та посилення участі громадськості у процесі прийняття рішень — повідомив голова офісу РЄ в Україні Мортен Енберг.

“У рамках впровадження проекту передбачається, серед іншого, експертна підтримка щодо вдосконалення механізму формування та впровадження громадського бюджету. Також запланована розробка онлайн-платформи, яка б стала «єдиним вікном», об'єднуючи електроні інструменти участі, пропонувала б інтерактивні можливості, які б дозволяли громадськості брати участь у електронних консультаціях на всіх етапах формування та реалізації політики. Окрім того, у планах — створення бази даних експертів, активних ГО та структурних підрозділів органів міської влади, а також системи оповіщення щодо нових ініціатив та проектів”, - зазначив Мортен Енберг.

При цьому голова Офісу Ради Європи в Україні наголосив, що отримані результати та напрацювання дозволять сформулювати висновки та рекомендації в контексті формування наступного Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.

Детальніше із переліком заходів у рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії можна ознайомитися за посиланням: http://kievcity.gov.ua/done_img/f/%D0%A0%D0%9A%D0%9C%D0%93-667-01092017.PDF

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 25.10.2007 № 1079/3912 «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві»
  • Про утворення комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Муніципальна охорона"
  • Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 №794/1798 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік»
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо справедливого розподілу податку на доходи фізичних осіб між державним бюджетом та бюджетом міста Києва
  • Про затвердження списку стипендіатів Київської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей міста Києва