Ганна Старостенко: Ефективна комунікація та співпраця НСЗУ з місцевою владою сприятиме успішній трансформації медичної системи

Tool items

Тісна взаємодія та порозуміння центральної і місцевої влади, власників закладів охорони здоров’я та їхніх безпосередніх керівників має стати ключовою та найміцнішою ланкою у процесі трансформації системи охорони здоров’я. На цьому наголосила заступниця голови КМДА, депутатка Київської міської ради Ганна Старостенко під час Кластерних консультацій із власниками закладів охорони здоров’я щодо розвитку медичних послуг, організованих Національною службою здоров’я України.

«Питання охорони здоров’я завжди було одним із найбільш пріоритетних для столиці. Особливо в умовах реформування галузі, коли роль органів місцевого самоврядування в реалізації політики охорони здоров’я принципово змінилася, ми чітко усвідомлюємо свою функцію розпорядника мережі медзакладів у формуванні ефективної та якісної моделі надання медичних послуг», – зазначила Ганна Старостенко.

Вона також зауважила, що на шляху змін у медичній системі всієї країни є кілька надважливих ресурсних викликів, які необхідно подолати для успішного проведення медичної реформи та створення ринку якісних медичних послуг в Україні, – фінансовий, управлінський, кадровий та комунікаційний.

«Значне недофінансування з боку держави та невідповідність нинішніх тарифів на медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій реальній вартості послуг не дають можливості медзакладам покривати всі свої витрати. На сферу охорони здоров’я має виділятися не менше 5% ВВП, що прописано в Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Поки ж місто знаходить можливості підтримувати комунальні медзаклади: сплачує без затримок комунальні послуги, витрачає кошти на розвиток установ – капремонти, закупівлю обладнання та медикаментів і прагне розширити перелік медпослуг для населення за рахунок міських цільових програм», – пояснила заступниця голови КМДА.

Крім того, за її словами, в умовах автономізації закладів охорони здоров’я бюджетні установи стали комунальними некомерційними підприємствами, відповідно отримали самостійність в ухваленні важливих рішень, але й відтепер несуть більшу відповідальність за те, що відбувається у закладі.

«Як розпорядник мережі з метою покращення надання медичних послуг та збереження медичного персоналу тільки за цей рік Київрада ухвалила рішення з реорганізації протитуберкульозних, шкірно-венерологічних, психіатричних, санаторно-курортних закладів та дитбудинків», – сказала депутатка.

Вона також наголосила на необхідності вирішення проблеми з кадрами, оскільки низькі заробітна плата та статус професії лікаря спонукають фахових спеціалістів іти з галузі або працювати за кордоном.

«Минулого року ми знайшли спосіб підтримати наших медиків і запровадили безповоротну фінансову допомогу для них. У міському бюджеті-2021 передбачили на ці потреби 1,5 млрд грн, і за дев'ять місяців ми вже виплатили 927,3 млн грн медикам вторинної і третинної ланки», – зазначила Ганна Старостенко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки
  • Про приватизацію громадянином Косарем Анатолієм Михайловичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вербному, 4 у Деснянському районі міста Києва (665002894)
  • Про передачу громадянці Ларкіній Анжелі Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Москвіна, 1А у Голосіївському районі міста Києва (616082299)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (635463926)
  • Про приватизацію громадянином Хуторненком Артуром Вікторовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Левадній, 53 у Дарницькому районі міста Києва (687222800)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр «ЄВРОДІМ» договору оренди земельної ділянки від 08 лютого 2012 року № 66-6-00601 (571405747)