Депутати Київської міської ради хочуть звернутись до Президента України та Міністра оборони України щодо зміни назви Національного університету оборони України імені Івана Черняховського

Tool items

Депутати Київської міської ради хочуть звернутись до Президента України та Міністра оборони України щодо зміни назви Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Такий проєкт рішення підтримали сьогодні, 17 серпня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту.

Як зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Вадим Васильчук, у місті Києві розташований один з основних освітніх закладів Міністерства оборони України – Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.

«Ім'я Івана Черняховського університету було присвоєно Указом Президента України Віктором Януковичем, якого у 2019 році український суд визнав винним в державній зраді та в пособництві російській федерації. Іван Черняховський був знаним радянським воєначальником, проте на території України в 1921-1923 роках брав участь в боротьбі проти українських повстанців, крім цього підрозділи, які під його командуванням увійшли в Східну Пруссію, відзначались абсолютно жорстоким та нелюдським ставленням до мирного населення. Тому Національний університет оборони України не може мати його ім'я», – наголосив Вадим Васильчук.

Депутат додав, що на жаль події історії повторюються, і зараз окупанти жорстоко знущаються з мирних українців. Необхідно раз і назавжди позбутись назв радянського та московського періоду, оскільки це своєю чергою сприятиме розвитку української історичної свідомості.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про засудження діяльності релігійних організацій (об’єднань) та їх структур, керівні центри (управління) яких знаходяться на території держави-агресора російської федерації, зокрема, Української православної церкви (Московського патріархату), та звернення до Верховної Ради України
  • Про внесення змін до Міської цільової програми підвищення організації та безпеки дорожнього руху в місті Києві до 2022 року
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації зелених насаджень у Тверському тупику, 9 у Печерському районі міста Києва (553501708)
  • Про надання комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» земельних ділянок у постійне користування для цілей підрозділів 09.01 - 09.02, 09.04 - 09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території кварталів 75:920 та 75:722 (Київське лісництво, квартал 77) у Святошинському районі міста Києва (
  • Про надання комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» земельної ділянки в постійне користування для цілей підрозділів 09.01 - 09.02, 09.04 - 09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території кварталу 75:919 (Київське лісництво, квартал 76) у Святошинському районі міста Києва (401417616)