Депутати Київради долучилися до написання Всеукраїнського диктанту

Tool items

1080

Депутати Київради долучилися до написання Всеукраїнського диктанту

У День української писемності та мови депутати Київської міської ради взяли участь у написанні XVII Всеукраїнського диктанту національної єдності, який відбувся у Колонній залі мерії.

Голова фракції “Солідарність” у Київраді Андрій Странніков зізнається: диктанти не писав давно, тому вирішив перевірити власні знання. “Це в першу чергу для себе. Взагалі я за першою освітою філолог, тому свого часу диктантів писав багато, але вже тривалий час цього не робив. Лексика тут не складна, тому більше цікаво, як із пунктуацією”, - пояснив Странніков, зазначивши, що найкращим призом для нього буде мінімальна кількість помилок у тексті.

“Розмовою з мамою” називає диктант голова фракції “Свобода” у Київраді Юрій Сиротюк. Депутат тішиться, що колеги “проміняли обід на диктант” і долучилися до національного флешмобу. “Багато депутатів казали – от я боюся писати, бо будуть помилки. Не бійтеся робити помилки українською, бійтеся бути не українцями, забувати рідну мову і правильно писати чужою”, - заявив Сиротюк.

Загалом свої навички граматики та пунктуації вирішили перевірити кілька десятків депутатів.

За словами керівника прес-служби Київради Наталії Пругар, напередодні проведення Всеукраїнського диктанту, депутати запропонували знайти можливість під час пленарного засідання долучитися до флешмобу.

Вона зазначила, що у Київраді майже немає депутатів, яким важко розмовляти українською. “В силу специфіки своєї роботи, можу відмітити позитивну тенденцію у Київській міській раді - наші депутати добре володіють рідною мовою, і мало роблять мовленнєвих помилок. Я знаю про окремих обранців, у яких були проблеми з українською, але нині вони займаються з викладачами і хочуть виправитися. Звісно, це лише вітається, оскільки ніколи не пізно вчитися. Рідну мову мають знати всі, особливо ті, хто працює в органах державної влади чи місцевого самоврядування”. 

Для довідки. Щорічно у День української писемності та мови, 9 листопада, українці пишуть Всеукраїнський диктант національної єдності. Текст диктанту створений спеціально на замовлення Українського радіо, відповідно до всіх приписів і норм правопису, і складається з близько 150 слів. Цього року диктант пройшов під девізом "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета".

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про прийняття до розгляду проекту рішення Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»
  • Про прийняття до розгляду проекту рішення Київської міської ради «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1042/4049»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 03 березня 2016 року № 116/116 «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2016 - 2018 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1043/4050 «Про бюджет міста Києва на 2018 рік»
  • Про проведення в місті Києві міжнародної бієнале сучасного мистецтва Manifesta у 2022 році
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Соціальне партнерство» на 2016 - 2018 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 11 лютого 2016 року № 89/89
  • Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 17 червня 2010 року №974/4412 «Про затвердження Правил виклику для населення бригад швидкої медичної допомоги, спеціалізованої психіатричної допомоги, пунктів невідкладної медичної допомоги, дільничних лікаря-терапевта, лікаря-педіатра та лікаря-спеціаліста амбулаторно-
  • Про затвердження Міської цільової програми «Управління об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Києва на 2019 — 2021 роки»
  • Про передачу в оренду ОБСЛУГОВУЮЧОМУ КООПЕРАТИВУ «ЖК «НАУКОВИЙ» земельної ділянки для завершення будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Петропавлівській, 40 у Подільському районі м. Києва Д-9212
  • Про затвердження Комплексної міської цільової програми екологічного благополуччя міста Києва на 2019 - 2021 роки