Депутати Київради долучилися до написання Всеукраїнського диктанту

Tool items

1015

Депутати Київради долучилися до написання Всеукраїнського диктанту

У День української писемності та мови депутати Київської міської ради взяли участь у написанні XVII Всеукраїнського диктанту національної єдності, який відбувся у Колонній залі мерії.

Голова фракції “Солідарність” у Київраді Андрій Странніков зізнається: диктанти не писав давно, тому вирішив перевірити власні знання. “Це в першу чергу для себе. Взагалі я за першою освітою філолог, тому свого часу диктантів писав багато, але вже тривалий час цього не робив. Лексика тут не складна, тому більше цікаво, як із пунктуацією”, - пояснив Странніков, зазначивши, що найкращим призом для нього буде мінімальна кількість помилок у тексті.

“Розмовою з мамою” називає диктант голова фракції “Свобода” у Київраді Юрій Сиротюк. Депутат тішиться, що колеги “проміняли обід на диктант” і долучилися до національного флешмобу. “Багато депутатів казали – от я боюся писати, бо будуть помилки. Не бійтеся робити помилки українською, бійтеся бути не українцями, забувати рідну мову і правильно писати чужою”, - заявив Сиротюк.

Загалом свої навички граматики та пунктуації вирішили перевірити кілька десятків депутатів.

За словами керівника прес-служби Київради Наталії Пругар, напередодні проведення Всеукраїнського диктанту, депутати запропонували знайти можливість під час пленарного засідання долучитися до флешмобу.

Вона зазначила, що у Київраді майже немає депутатів, яким важко розмовляти українською. “В силу специфіки своєї роботи, можу відмітити позитивну тенденцію у Київській міській раді - наші депутати добре володіють рідною мовою, і мало роблять мовленнєвих помилок. Я знаю про окремих обранців, у яких були проблеми з українською, але нині вони займаються з викладачами і хочуть виправитися. Звісно, це лише вітається, оскільки ніколи не пізно вчитися. Рідну мову мають знати всі, особливо ті, хто працює в органах державної влади чи місцевого самоврядування”. 

Для довідки. Щорічно у День української писемності та мови, 9 листопада, українці пишуть Всеукраїнський диктант національної єдності. Текст диктанту створений спеціально на замовлення Українського радіо, відповідно до всіх приписів і норм правопису, і складається з близько 150 слів. Цього року диктант пройшов під девізом "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета".

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення доповнення у додаток до рішення Київської міської ради від 20 грудня 2017 року № 702/3709 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік»
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2017 №702/3709 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік»
  • Про надання дозволу на знесення та списання будівлі, яка належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та обліковується на балансі Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Ринг»
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2017 №702/3709 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 25 грудня 2014 року № 741/741"Про упорядкування діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)"
  • Про затвердження детального плану території в межах вул. Північна, просп. Оболонський, вул. Прирічна, просп. Героїв Сталінграду, Маршала Малиновського у Оболонському районі м. Києва
  • Про затвердження детального плану території в межах проспекту Петра Григоренка, вулиць Анни Ахматової, Драгоманова, Ревуцького, проспекту Миколи Бажана в Дарницькому районі м. Києва
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПІЦЦА-ХАУЗ" на вул. Михайлівській, 5/6 у Шевченківському районі м. Києва для експлуатації та обслуговування громадської будівлі К-35558
  • Про передачу земельних ділянок ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАЯК СЕРВІС ІНВЕСТ» для експлуатації та обслуговування будівель і споруд автостоянки на просп. Володимира Маяковського, 47б у Деснянському районі м. Києва А-24315
  • Про передачу земельної ділянки громадянину Миронцю Олександру Пилиповичу для експлуатації та обслуговування будівель і споруд автостоянки на вул. Братиславській, 14г у Деснянському районі м. Києва А-24314