Iнформацiя
Стенограма пленарного засідання 26.12.02р.

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

І сесія ХХIV скликання

 

 

 

 

Стенограма

   пленарного засідання

26.12.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головуючий: Міський голова

О.Омельченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Київ

 

 

 

<----   10 ч 32 м 06 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Головуючий: Шановні депутати, сьогодні об"явлений державний траур. Прошу вас хвилиною мовчання вшанувати загиблих в авіакатастрофі.

 У нас за період від сесії до сесії відсвяткували свої дні народження наші депутати. Юрій Петрович Зубко - привітайте. Олександр Миколайович Волков - привітайте. Голицю М.М. - привітайте.

Шановні депутати! Є пропозиція привітати з Днем народження Л.М. Сіпунову, яка обслуговує нашу систему "Рада" знаходиться на робочому місці. Є пропозиція її запросити.

 

  <----   10 ч 35 м 08 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

Поступила пропозиція  вручити посвідчення № 76  депутату міської ради  Андрію Анатолійовичу Іванову та  до нього значок депутата. Є Іванов? Прохання підійти та посвідчення № 77 Поляченку Володимиру Аврумовичу. (Оплески).

Прошу до уваги, шановні депутати, зареєстровано 66.  По даним, які ми маємо в секретаріаті про відсутність депутатів на пленарному засіданні: Пронін - написано у відпустці, але я його бачу. Вільдман - у відрядженні, Арканова - хвора і Шовкун хворий.  Такі дані, які ми маємо від  секретаріату. Таким чином,  по поважним причинам відсутні 3: Вільдман, Ароканова, Шовкун. Тому реєстрацію продовжуємо. Зареєстровано поки 70 депутатів в залі.

Шановні депутати, кворум є. Дозвольте розпочати  пленарне засідання. Є інші пропозиції? Нема пропозицій інших. Тому запрошую Вас познайомитись з проектом рішення "Про порядок денний пленарного засідання ІІІ сесії Київради ХХІУ скликання 26 грудня цього року"

 

  <----   10 ч 38 м 08 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Папки у вас є. Папка №1 і №2. Папка № 2 це "різне". Роздали ми вам і папку №3. Враховуючи, що ми завершуємо рік окрім регламентного опрацювання питань папки №1 ви маєте папку 2, а потім, буквально вчора, з"явилось питання на думку мого заступника, що ці питання могли бути важливими і розглянутими в цьому році. Тому ми і запропонували папку№2. Поки ми знайомимось, ми можемо за основу прийняти рішення. Прошу підготуватися до голосування проекту рішення за основу. Голосується.

Голосування:

за-68, проти-1, утр.-0, не гол.-6. Рішення прийнято. Дякую.

Тепер ознайомтесь, будь ласка, з папками, які вам видали. І я включаю для пропозицій...

Записано 51 в.о. Євлах. Це не помилково? Помилково.

Тоді Поживанов, 27.

-Поживанов: Я просив би згоди включення до порядку денного питання "Про надання згоди на безоплатне прийняття у комунальну власність територіальної громади м.Києва дитячих юнацьких спортивних шкіл". Ми його погодили, але розмножили тільки сьогодні. Роздали. Є у депутатів. Роздано.

 

  <----   10 ч 41 м 08 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

 Доповняємо третю папку - те, що термінове, вчора й сьогодні.

11-й, Новак, будь ласка.

-Новак: Я стосовно включення того  питання, яке проголосив  Поживанов. Справа в тому, що  воно вноситься з голосу, воно не обговорювалось ні  в комісії з питань власності, ні  в комісіях інших . Ми домовлялися, що попередньо,  воно було знято і на Президії також.

-Головуючий: Голова комісії по власності, надається  слово депутату Лисову.

-Лисов: Це питання було знято на Президії секретарем Київради Яловим Володимиром Борисовичем.

-Головуючий: Володимир Борисович посилаються на Вас, що питання на Президії було знято.

В комісіях було не опрацьовано, тому було знято. Комісію пройшло питання?

-Яловий: Ні, не пройшло.

Головуючий: Не пройшло комісію. Збирайте сьогодні комісію, наша сесія буде працювати довго. Я  маю на увазі - сьогодні день, завтра будете працювати в режимі роботи комісії, в суботу будемо працювати день. Тому Поживанову дається  право пройти комісії і повернутися в суботу  до цього питання. Не включаємо в порядок денний і голосувати не будемо.

68-й Падалка.

-Падалка: Шановний Олександре Олександровичу,  шановні депутати.

Вчора постійна комісія з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку на своєму засіданні розглянула питання про внесення змін та доповнень до рішення Київради "Про бюджет міста Києва на 2002 рік" і погодила його.  Матеріали роздані. Пропоную включити  до порядку денного.

-Головуючий: Це питання в третій папці, Віктор Михайлович. Будемо голосувати.

27-й, Поживанов, Россада, 55-й, Юрій Іванович.

-Россада: Шановний Олександр Олександрович, шановні  колеги-депутати. В мене є до пункту 30-го питання. Питання до Миколи Андрійовича щодо гуртожитку колишнього "Київприбору", які продані фірмі "Ярославів Вал". Є питання слідуюче: проживають там люди в гуртожитку чи не проживають. Як з ними, якщо вони проживають, бути. Якщо він таку відповідь дасть

 

  <----   10 ч 44 м 08 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Ми з ним вчора говорили, то я це питання залишаю так, як воно є в порядку денному.

-Головуючий: До кого питання Юрій Іванович?

-Россада: До Миколи Андрійовича Легези.

-Головуючий: Я десь читав... Хто мені поможе... В класичній російській літературі, коли продавали з людьми, але люди тоді безцінок були. Є там люди чи нема? В гуртожитку? Зняти до того, поки не буде інформації по питанню. Я прошу погодитись з пропозицією Юрія Івановича, що це питання знімається. З"явиться інформація, повернемося до цього питання в суботу.

У нас є приклади такі, коли підприємці викупають Дарницький шовко-комбінат, в Статутний фонд включають гуртожитки і малосімейки, а потім людей на вулицю відселяють. Це я трошки прокоментував в підтримку Ю.І.Россади.

Новак, 11-й.

-Новак: Я пропоную зняти пункт 14, пункту 9 "різне" "Про погодження місць розташування 2, пункт 5 "Про погодження відкритому товариству "Схід" розташування земельної ділянки по вул. Російській, 45". Вилучити.

-Головуючий: У вас мотив є.

-Новак: Так, це у мене на окрузі, там треба подивитись, вони в плотну до школи прилягають, там треба межі визначити.

-Головуючий: Хто може дати відповідь депутату Новак. Миколо Андрійович, будь ласка.

-Легеза: Ця справа опрацьована всіма службами, всі видержані нормативи передбачені законодавчими і нормативними актами. Погоджено юридичною службою. Так що питань немає. Це питання ставилось на Президії, вирішили його залишити. Не знаю, чому депутат Новак його знову знімає.

-Головуючий: Наталя Василівна, ви були присутні на Президії? Ні?

-Новак: Була присутня на Президії, просили зняти на Президії.

 

  <----   10 ч 47 м 08 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

Але справа в тому, що це було  буквально один день і  я не встигла з ними зв"язатися, щоб  просто виїхати подивитися.

-Головуючий: Можна погодитися таким чином, щоб перекласти це питання в папку № 3. Наталя Василівна протягом  сьогодні-завтра виїде  на місце і ми  його повернемо в суботу в папку №1. Можна так? Можна так. Тоді без пропозиції Поживанова з пропозицією Наталі Василівни, з пропозицією Юрія Івановича теж на суботу. Появились ще, да? Схоже, що не читаєте  матеріалів до сесії.  Читайте швидше, будь ласка, Старовойт, 43-й.

-Старовойт: Шановні депутати, шановний Олександр Олександрович, в мене є така пропозиція: пункт 2 "Про Програму соціально-економічного і  культурного розвитку міста Києва". Нам ця папка дуже об"ємна, але роздали цю папку, хоча в порядку денному питання стояло давно, а папку ми отримали  всього лиш вчора.  Ознайомитися з таким об"ємним документом  за один день дуже важко. Є така пропозиція перенести її хоча би на суботу, щоб депутати могли побачити свої округи. Це виборці. Щоб побачити, як відобразилось в цій програмі.

-Головуючий: Я відповім. Мені треба було зробити... Дякую Вам. Питання від мене й від усіх. Коли я сказав, що ми будемо довго працювати - сьогодні, завтра і в суботу, то мав на увазі, що ми сьогодні  представляємо тільки  проект фінансового нашого плану і представляємо Програму соціально-культурного розвитку. Задаємо доповідачам тільки питання і вони на них відповідають. Потім - четвер, п"ятниця і  субота. Ми домовимося, коли в суботу почнемо сесію. Чи також в 10 чи в 11, чи в 12. Є графік, підписаний у вас. МИ будемо обговорювати і голосувати у суботу. Тому троє суток достатньо. Я повинен вам сказати, шановні, мені відомі всі подробиці як працювали комітети і бюджетний комітет Верховної Ради. Наприклад, сьогодні закінчили роботу вони  о пів на восьму, не розходилися.

 

  <----   10 ч 50 м 08 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

І тому я Асадчева у опівна восьмого знайшов не вдома, дружина брала трубку, а на роботі. Це я для того, що у вас є такі можливості. А в суботу будемо виступати, обговорювати і голосувати. Дається 3 суток. Тому сьогодні будемо презентувати тільки програму соціального розвитку. В такому режимі подібному працювали і наші апаратчики, ті кому було положено працювати.

Шилюк, 45-й. Після нього Лисов, і більше не пишіться.

-Шилюк: 27 питання "Про передачу Головному управлінню ділянки 5,11, ділянка 23, 31 велике прохання... Враховуючи, що будинки 21 і 22, Позняки 8, введений в цьому році... 21 будинок заселений з вересня місяця. Прошу включити в рішення з урахуванням до опрацювання проекту відведення після сесії. Там народ сьогодні багато ставить питань, тому що не мають ні права власності, ні стати на телефон. І буквально вчора до мене звертались, прошу підтримати моє прохання.

-Головуючий: Я не зрозумів, воно є у нас?

-Шилюк: Воно є, тільки в проекті відведення Головному управлінню... Але дві ці ділянки не включені.

-Головуючий: Поляченко, прошу.

-Поляченко: Враховуючи те, що Михайло Миколайович є генпідрядником по Позняках. Там помилково невключені ці дві ділянки, а будинки вже майже закінчені.

-Головуючий: Підтримати? Підтримати. Одной строчки не хватає, Алла добавить одну строчку з депутатом Шилюком.

Поляченко виступив. Я зрозумів. Залишився Лисов, 4-й, будь ласка. Помилково.

Поляченко не зняв. Зняв. Звільніть, будь ласка, табло.

Можна в цілому голосувати? Прошу підготуватись до голосування. Голосується проект, як рішення в цілому.

Голосування:

 

  <----   10 ч 53 м 08 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

В залі 80 депутатів  зареєстровано.

Голосування: 

за-80, проти-0, утр.-0, не гол.-0.

Таким чином всього 82, а зареєстровано 80. Це інтерес техніки.  Дякую. Рішення прийнято.

В нас запити є? На трибуні депутат Бубнова.

-Матіко-Бубнова: Шановний Олександр Олександрович, шановні депутати, до секретаріату сесії  надійшли депутатські запити, звернення та заяви.

Депутатський запит від депутата Поживанова на адресу Київського міського голови такого змісту запит: Шановний Олександре Олександровичу. Як свідчать звернення моїх виборців, службовців місцевого самоврядування, наприклад, Управління праці та соціального захисту населення. Вони сьогодні фактично опинились за межею бідності, бо дуже низькі посадові оклади - 105 -110 грн. з усіма нарахуваннями становлять близько 210-220 грн. при прожитковому  мінімумі 350 грн. Прошу Вас надати відповідні доручення про вивчення можливості підвищення заробітної плати службовців органів місцевого самоврядування.

Наступний депутатський запит від депутата Кулика на адресу  міського голови про передачу приміщення для розташування  Центру сім"ї "Родинний дім" - вул.  Салютна, 23-а.

Наступне депутатське звернення на адресу міського голови. Шановний Олександре Олександровичу, просимо Вас врахувати наступні пропозиції групи депутатів до проекту бюджету міста Києва  на 2003 рік для забезпечення часткового виконання наказів виборців  у виборчих округах депутатів Київради  вирішення проблем, пов"язаних з ремонтами житлових будинків, приміщень бюджетних установ, медичних, просвітницьких, дитячих та інших, що знаходяться на території відповідних  виборчих округів депутатів Київради, а також для вирішення питань благоустрою територій виборчих округів депутатів Київради, пропонуємо: передбачити в проекті бюджету  міста Києва на 2003 рік кошти в сумі 700 тис. грн.  на кожний виборчий округ. Вищевказані кошти передаються на  рахунки  виконавчих органів районних рад з подальшим їх використанням  за умов письмового погодження  з відповідним депутатом Київради. Вказана пропозиція не включає кошти  440 тис. грн., що передбачається в проекті бюджету на вирішення соціально-економічних та культурних проблем  мешканців виборчих округів депутатів Київради. Пропонуємо голосувати цю пропозицію  разом з рішенням "Про затвердження  бюджету міста на 2003 рік". Депутати Київради, всього 29 підписів. Можу зачитати.

-Головуючий: Зачитайте прізвища, будь ласка.

-Матіко-Бубнова: Качурова, 20-1 в.о.,

 

  <----   10 ч 56 м 08 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Качурова, 20-й, в.о., 59-й, в.о.

-Головуючий: Округа не треба, прізвища прочитайте.

-Матіко-Бубнова: Деган, Супруненко, Костюк, Щербаков, Євлах, Комов, Шевченко, 16-й  в.о., Збуржинський, 12 в.о., 42-й, в.о, 52-й в.о., Кондратьєв, Хмель, Казаков, Биструшкін, 21-й в.о, 13-й в.о., 22, 23, Волков, Тищенко.

-Головуючий: Я думаю, така пропозиція, це пропозиція для референдуму.

-Матіко-Бубнова: Дзвоник, Бабак, Скосар.

-Головуючий: Це думка моя одна. Тому що тільки я один голос маю в залі. Це питання референдуму киян. 700 тися на 90 депутатів, 63 мільйони. Так, приймається запит. Буде сьогодні голосуватись.

-Матіко-Бубнова: Це звернення.

-Головуючий: Тоді протокольно.

-Матіко-Бубнова: Наступне депутатське звернення такого змісту:

Шановний Олександре Олександровичу!

Місто Київ є центром тяготіння до нього навколишніх міст, селищ і сіл. Генеральний план розвитку міста Києва до 2002 року передбачає значне розширення меж нашого міста. Нещодавно ми погодили, з ініціативою міста Вишгород, про об"єднання наших територіальних громад. Сьогодні це місто 80% мешканців, які працюють в м.Києві, платять податки в бюджет міста Києва. Через свою послідовну позицію опинилися в скрутному матеріальному становищі. Пропонуємо в проекті бюджету м.Києва на 2003 рік передбачити видатки на співпрацю наших територіальних громад, підтримку комунального господарства, дошкільних навчальних закладів, ремонт доріг м.Вишгород". І підписи 19 депутатів. 

-Головуючий: Теж звернення?

-Матіко-Бубнова: Наступне звернення, яке пропонує ПК Київради з питань гуманітарної політики, адресувати прем"єр-міністру України, а також голові ВР. Звернення такого змісту: В структурі і підпорядкуванні КМДА знаходяться два заклади

 

  <----   10 ч 59 м 08 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

культури національного значення, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Національний музей Тараса Шевченка, майно яких є власністю територіальної громади  м. Києва. З прийняттям Закону України "Про Бюджетний кодекс України" постало питання  щодо фінансування згаданих національних закладів за рахунок коштів державного бюджету. Розділ 6 пункт 10. При розмежуванні видатків між бюджетами  державним та міським, кошти на утримання зазначених закладів  у розмірі 13 млн. грн.  на 2003 рік Київській міській  державній адміністрації не доведені. Депутати Київської міської ради  розглянули питання щодо передачі  вищезгаданих  національних музейних закладів  до системи Міністерства культури і  мистецтв України, але, зважаючи на те, що містом виконано  значний обсяг робіт по зміцненню їх матеріально-технічної бази, реставрації і збереження зазначених пам"яток, та беручи до уваги, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та  Національний музей Тараса Шевченка є візитною карткою столиці  України - міста Києва,  вважають за доцільне  залишити ці заклади у підпорядкуванні Київської міської державної адміністрації. Враховуючи вищевикладене, просимо залишити  Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник  та Національний музей Тараса Шевченка у підпорядкуванні міста  та повернути до міського бюджету вилучені кошти у розмірі 13 млн.грн., які будуть  направлені на утримання згаданих закладів.

Отакі звернення на адресу ...

-Головуючий: Ганна, помовчіть, будь ласка, хвилинку, може  Єрмак наговориться, потім Ви будете  говорити.  Продовжуйте, будь ласка.

-Матіко-Бубнова: Дякую. Такі звернення, шановний Олександре Олександровичу, шановні  депутати. Постійна комісія Київради просить Вас підтримати  сьогодні, щоб вони були надіслані  від сесії Київради на адресу  прем"єр-міністра України Віктора  Федоровича Януковича, а також Голови Верховної Ради  України  Литвина.

І наступне депутатське звернення на адресу Київського міського голови. Якщо на ці звернення не буде ніякої реакції, то в нас така постає ситуація, що з січня місяця ці заклади  залишаються без фінансування. Тому ми звертаємося з таким  зверненням на адресу  міського голови. Шановний Олександре Олександровичу. Як відомо в структурі підпорядкування  Київської міської державної адміністрації знаходяться два заклади культури. Далі текст такий же як і попередній, тільки останній абзац. Я прошу Вашої уваги, як ми сформулювали. Враховуючи вищевикладене, просимо  Вас

 

  <----   11 ч 02 м 08 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

в разі неповернення зазначених коштів до міського бюджету віднайти можливість виділити додатково з міського бюджету 13 млн. грн. Головному управлінню культури і мистецтв на утримання національних закладів у 2003 році. Ось такі депутатські звернення.

Наступна заява від Голови фракції "Київ трудовий". Заява про перереєстрацію фракції "Київ трудовий".

17 грудня 2002 року відбулося засідання фракції Київради "Київ трудовий" з питань перереєстрації. Членами фракції стали депутати Київради: Мартинюк, Бичков, Кір"ян, Пінчук, Товстий, Гончарук, Пронін. Головою фракції обрано Мартинюка. Заступником і секретарем Бичкова. Протокол додається.

-Головуючий: Скільки чоловік?

-Матіко-Бубнова: 7.

Хочу звернути увагу, шановні депутати, що до секретаріату подані пропозиції ПК Київради з питань самоврядування та інформаційної політики до проекту бюджету м.Києва на 2003р. Секретаріат реєструє пропозиції комісії і в робочому порядку вони будуть вивчені.

У мене все. Просив слово Черніков О.М. для озвучення заяви.

-Головуючий: Включіть Чернікова.

-Черніков: Я звертаюсь особисто до Вас. В жовтні я вже подавав з групою депутатів Святошинської району, запит, який голосувався у нас в листопаді, в грудні. Я вже не буду знімати ці ділянки, які виносяться сьогодні. Я просто звертаюсь до вас з проханням: нарешті, дати мені відповідь письмову - куди підуть тисячі дітей, які мешкають в нових домах, під які ми відводимо землі? Я отримав відповідь від вашого заступника Яковенка, що він підтримує запит депутата, погоджується з висновками і розрахунками і на цьому все.

Я хочу письмову відповідь показати своїм виборцям, які вчора на особистому прийомі задавали теж саме питання. Дякую.

-Головуючий: Дякую. Я думаю, що ми це питання обговорювали. Я згоден повернутися до нього. Якщо треба призначити комісію за вашою участю. Я пам"ятаю, коли ми давали слово Поляченко, це ж ті питання, ми обговорювали...

 

  <----   11 ч 05 м 08 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Потім отримали підтвердження від району. Зробіть повторний запит. Будемо голосувати Чернікова, як повторний запит.

Гриненко, 9-й.

-Гриненко: На всіх зустрічах з виборцями постійно стоїть питання розвитку консьєржної служби. У нас по цьому питанню було рішення прийнято ще 14.03.02 "Про окремі питання..." і там було написано: доручити виконавчому органу розробити і подати на затвердження Київради програми розвитку чергових житлових будинків. І друге питання - фінансове управління в 2003 році передбачити видатки на утримання служби чергових по житловому будинку. Ні перше, ні друге питання не виконано. Програма не розроблена. Є люди, які зараз, висять в повітрі, вони і де не значаться. Ніякого соціального статусу у них нема. Ми з вами стільки коштів витратили на ці консьєржні служби, але сьогодні люди ці... Будь ласка, давайте протокольне доручення, щоб вже ми побистріше це питання вирішили і на черговій сесії в січні місяці, положення затвердили, а в бюджеті хоч якісь кошти віднайшли, щоб вже почали працювати ці служби.

-Головуючий: Протокольне доручення, як звернення оформляйте. Прошу депутата Гриненка протягом дня коротенько, на одну сторіночку, передати в секретаріат. Оформляємо, як звернення без голосування.

Бичков, 49-й.

-Бичков: Помилково.

-Головуючий: Поляченко.

-Поляченко: Ми з депутатом Черніковим мали розмову, я хочу дати довідку. Ця маленька діляночка про яку йшла мова вона надається згідно з розпорядженням про завершення будівництва дитячого дошкільного заклада ділянці 16 на житловому масиві Біличі. Київміськбуд за рахунок майданчиків буде будувати дитячий сад. Але він знімав питання дуже вірно. Треба розробити програму по якій би, я про це казав, коли не був депутатом, треба збирати гроші, хто будує в центрі міста, збирати гроші і будувати школи. Будувати в Осокорках і в Позняках школи - там прибутковість 5-6%. Треба розробити систему і будувати, і це буде дуже вірно. Ми будуємо за 4 майданчики будуємо дитячий будинок у Біличах. Так будували школу у Дарниці, так будуємо зараз школу 28 в Осокарках. Для всіх умови потрібно, щоб були рівні, тоді буде нормально.

-Головуючий:

 

  <----   11 ч 08 м 08 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

Так, ми домовилися, Чернікова ми оформляємо як додатковий запит, яким він  не задоволений, за підписом  Яковенка. Я отримаю запит, обіцяю призначити комісію  і, щоб не було галузевих  підходів замів, очолить її перший заступник  Фоменко Іван Андрійович.  Тому, що коли очолює комісію  заступник по галузі,  звичайно він відстоює права  чи то медицини, чи то  будівництва, чи освіти  та культури.  Вичерпали питання.

Шановні  депутати, є  запити депутата Поживанова, Кулика, додатковий запит Чернікова. Можна проголосувати три запити для оформлення в установленому порядку. Голосуються запити. Прошу підготуватися до голосування. Голосуємо.

Голосування:

за-80, проти-0, утр.-0, не гол.-4. В залі зареєстровано - 84. Дякую.

Звернення 29-ти депутатів  щодо коштів  на програму "Мій дім - моє подвір"я", озвучене 700 тис. кожному депутату – йде в  протокол звернення. Звернення 19-ти депутатів теж іде в протокол звернення. Запит до Литвина і Януковича оформите, я підпишу  від Вашого імені запит  і Януковичу, і Литвину, якщо ви згодні. Хочете всі підписатися,  ми вам дамо можливість. Я можу  в тексті вказати: за дорученням запиту від таких-то депутатів і підписатися. Юристи попрацюєте, щоб воно було, оформите стилісти правильно. І звернення по культурі та мистецтву. Шановні депутати, ми будемо мати мороку з вами в наступному році і не тільки по цим об"єктам. Прийняті закони  підготовлені і підписані  інші правові документи, де національні, культурні, історичні  пам"ятки, які називаються культурним середовищем   (є закон підписаний) - можуть фінансуватися тільки з державного  бюджету. Фінансування на любий мільйон гривень - це тільки з державного бюджету.

 

  <----   11 ч 11 м 08 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

На  любий мільйон гривень буде розглядатися  органами  правовими, прокуратурою як грубе порушення Закону "Про бюджет". Тому я вважаю, що й Биструшкін - начальник Главка наш, не депутат я маю на увазі Олександра Павловича і Бубнова Ганна Василівна, і той заступник, який відповідає за питання культури та мистецтв, повинні працювати. Якщо можна підготувати правові документи, повернути, але ж в Указі написано, що права такого нема. Національний, значить національний. Чи то парк, чи то заклад. Тому звернення ми приймаємо, но є  проблема. Буде така проблема, яку ми отримали з вами по міліції. У бюджеті переведено утримання органів  МВД  в сферу державного бюджету і знову ми в наступному році будемо мати проблеми, тому що того бюджету передбачено на 56%  тільки на зарплату. Я володію повністю ситуацією. Ми сьогодні  не маємо зимової  одежі майже на 2 млн. гривень для міліціонерів міста. І тому треба буде думати і порушувати не грошима, а закупити на 2 млн одежу теплу, а потім благодійно подарувати. Це я так вслух з вами раджусь. Але не ми в цьому ініціатори. Треба було, щоб міністр і  віце-прем"єр, який куратор по МВД. А сьогодні третє голосування.  Я мав сьогодні розмову з Азаровим і Порошенко. Вони виносять  на третє голосування сьогодні, якщо не в 12, то в 16, але сьогодні  буде проголосований бюджет в цілому. Тому ми повинні бути в полі правовому. Будемо займатися  своїми справами.  Звернення всі оформлені, до відома приймається  заява щодо утворення фракції "Київ трудовий". А як же без Володимира Івановича ви будете тепер?

Приступаємо до

 

  <----   11 ч 14 м 08 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

реалізації порядку денного. Я прошу до уваги. Віктор Михайлович, ви перший? Скільки часу? До 30-ти хвилин. Ми домовились, уважно доповідь і питання. А потім працюємо сутками і на суботу  виступи, обговорення і голосування. Скільки в Борисова буде?

До 20 хвилин. Скільки Присяжнюк буде? По обом питанням? Тобто, після доповіді Падалки і Борисова ви маєте можливість, коментар - це вже не виступ Ваш буде, в межах до 5-ти хвилин. Так? Так. Погодились з таким регламентом.  Будь ласка і прошу до уваги. Мені важко вам робити  зауваження? А тим більше пофамільно.

-Падалка: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Відповідно до ст.ст. 75, 76 Бюджетного кодексу України  виконавчий орган Київради - Київська міська державна адміністрація,  подає на розгляд і затвердження  проект Бюджету міста Києва на  2003 рік. Перш за все відмічу, що всі ви є свідками того, як складно проходить бюджетний процес на рівні держави в частині прийняття Державного бюджету України на 2003 рік. Вже порушені всі терміни проходження проекту Закону "Про державний бюджет", які визначені  нормами Бюджетного кодексу. Але правове поле для формування розгляду для затвердження бюджетів, в тому числі бюджету міста Києва місцева влада має.  Поданий вам проект бюджету міста, як і проект державного бюджету на наступний рік, грунтується на  консервативному сценарії  економічно-соціального розвитку. Розрахунок прогнозу надходжень приведено на основі чинного бюджетного та податкового законодавства з урахуванням динаміки надходжень, прогнозних масових показників економічного та соціального розвитку  м. Києва на 2003 рік, очікувано надходження доходів за 2002 рік.

Вихідна частина  бюджету м. Києва  прогнозується в обсягах по загальному  спеціальному фонду 4 млрд. 131 млн. гривень.  Особливістю формування доходної частини бюджету м. Києва є відсутність надходження  податку на прибуток підприємства, який відповідно до проекту Закону України "Про державний бюджет України на 2003 рік", буде повністю зараховуватись до державного бюджету, крім податку на прибуток підприємств комунальної власності. З введенням в дію Бюджетного кодексу  України на протязі 2001-2002 років податок на прибуток, за виключенням  платників комунальної власності міста  відігравав в бюджеті міста лише роль  транзиту.  

 

  <----   11 ч 17 м 08 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Тобто, його надходження повністю передавалися державному бюджету у вигляді перевищення доходів над видатками. Враховуючи, що в останні роки, цей показник не виконується, а держаному бюджету все одно потрібно перераховувати кошти за рахунок інших надходжень то це створювало проблеми по взаєморозрахунку з державним бюджетом. Разом з тим, хочу зазначити, що вперше, відповідно до статті 41 проекту Закону України "Про державний бюджет", у 2003 році перевиконання надходження доходів загального фонду державного бюджету по 13 джерелам, включаючи такі важливі, як податок на додану вартість, податок на прибуток, понад річні обсяги будуть зараховуватись до міського бюджету в розмірі 100%. Тобто, фінансовий ресурс міста реально нічого не втратив. Минулі роки, практика зарахування перевиконання надходження доходів державного бюджету проводились лише в регіонах. І їм залишалось 50% всього перевиконання. Враховуючи необхідність зацікавлення районів при виконанні планових надходжень до Державного бюджету України в проекті рішення сесії Київради "Про бюджет м.Києва на 2003р." пропонується надходження доходів загального фонду державного бюджету понад річні розрахункові обсяги перевиконання до міського бюджету розподілити 50% міському бюджету, 50% районним в м.Києві бюджетам.

У зв"язку з цим в структурі доходів загального фонду бюджету на більш питому вагу буде займати прибутковий податок з громадян. Це понад 90%. Хотілось би звернути увагу на підходи до планування дохідних джерел бюджету міста. В умовах ринкової економіки перехідного періоду до ринкової економіки знаходимся? За основу береться очікуване виконання доходів бюджету в поточному році і річне зниження макроекономічних показників.

Так основними факторами зростання обсягів прибуткового податку з громадян в 2003 році будуть: вдосконалення систем оплати праці в бюджетній сфері шляхом перегляду тарифних ставок, збереження в наступному році тенденції зростання чисельності працівників зовнішньоекономічної діяльності, дія протягом року мінімальної зарплати в розмірі 165 грн. Поступове реформування податкової системи і на цій основі збільшення фонду оплати праці. Враховуючи необхідність ліквідації заборгованості по зарплаті. Обрахунок прибуткового податку з громадян проведено з урахуванням наявної заборгованості та умови її погашення в наступному році.

Слід відмітити, що на території міста Києва цей податок сплачують 153 тисячі суб"єкту підприємницької діяльності. Тому, якщо у депутатів є якісь інші конкретні підходи до планування показників ми готові їх розглядати. Але, я хотів би наголосити, що в сучасних умовах, є ризик як у перевиконанні та і недовиконанні прогнозних розрахунків. Яскравий приклад, це виконання макроекономічних показників цього року. Прогнози по росту виправдовуються в межах 1,5%. Індексу споживчих 7-9%, індексу оптових 4-5%, що негативно сказалось на виконанні дохідних джерел бюджету.

 

  <----   11 ч 20 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

Розрахунки прогнозу доходів районних бюджетів на 2003 рік визначені із застосуванням індексу відносно податку спроможності, тобто, коефіцієнту, що визначає  рівень податку спроможності району в порівнянні з аналогічним середнім показником по м. Києву з розрахунку на одного мешканця. В цьому випадку місто Київ має показник - одиницю. Лише три райони міста мають коефіцієнт податку спроможності більше одиниці. Це - Голосіївський, Печерський та Шевченківський. Ми вважаємо, що ці  райони  мали б отримувати додаткову дотацію на стимулювання приросту податку спроможності. Проте, в зв"язку з відсутністю звітних даних цих районів у нових межах,  обрахувати їх неможливо і (нерозбірливо)  позитивних тенденцій.   В наступні роки, зазначені райони обов"язково матимуть додатковий фінансовий ресурс.  Зазначу, що окремі райони  міста вносили пропозицію щодо зменшення контингенту надходжень  податків і зборів без достатнього економічного обгрунтування. Зокрема, очікувані надходження податків в поточному році - Шевченківський, Печерський, Подільський та інші райони врахували менше коштів, ніж вже надійшло. Розрахункові показники  надходження плати за землю визначені виходячи з динаміки  фактичних надходжень до бюджету  в попередні роки та зарахуванням визначених податковим законодавством (нерозбірливо). Враховуючи зміни чинного законодавства в частині зменшення розміру пільг по платі за землю на 50 % по окремих установах  і організаціях, а це в основному організації Міністерства оборони, очікується збільшення надходжень до бюджету міста Києва в 2003 році. В 2003 році ми перейдемо на казначейське обслуговування бюджету міста Києва по видатках  і  внаслідок цього відбудеться зменшення надходжень 7 % банку  за користування тимчасовими вільними коштами. В поточному році окремі районні бюджети мали значні втрати в зв"язку з перереєстрацією та сплату податку до інших районних бюджетів. (нерозбірливо) найбільш постраждалим в 2002 році, а це Печерський і Шевченківський, заплановано на 2003 рік додаткові фінансові ресурси. З метою недопушення таких перекосів  пропонуємо розробити і затвердити порядок врахування  контингенту надходжень платників податків при формуванні проекту бюджету на  відповідний рік та порядок сплати  податків в  разі їх перереєстрації суб"єктів підприємницької діяльності протягом бюджетного року. В доходах бюджету міста на 2003 рік враховано субвенції з державного бюджету в обсязі  317,8 млн.  грн., які будуть спрямовані на виплату  допомоги дітям, інвалідам з дитинства, надання пільг ветеранам праці, забезпечення  інсуліном на діабет хворих, на будівництво житла та інші субвенції. В цілому відмітити, що в порівнянні з поточним роком  обсяг субвенцій збільшений на 124 млн. грн. або 64%. Для забезпечення  ефективного виконання бюджету та збільшення його надходжень  в 2003 році планується здійснити  запозичення для спеціального фонду міського бюджету частину бюджету розвитку та отримувати короткотермінові позички  в фінансово-кредитних установах  на покриття тимчасових касових розривів, що виникають під час виконання

 

  <----   11 ч 23 м 08 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

загального фонду міського бюджету.

Довгострокові запозичення це один із важливих заходів забезпечення фінансовими ресурсами капітальних видатків бюджету, якими користуються всі цивілізовані країни світу. В тому числі країн, економіка яких, стрімко розвивається. Світовий досвід показує, що залучення додаткових коштів сприятиме впровадженню довгострокових інвестиційних проектів бюджету розвитку, фінансування яких неможливо передбачити бюджетом на відповідний рік. Так, наприклад, муніципалітет міста Берно Словачинна, залучив до міського бюджету в 2001-2002 роках 145 млн. євро. До бюджету міста Прага в 99 році було озвучено 200 млн. євро. За останні 2 роки мерія м.Москви зробила запозичення більш як на 1,8 млрд. дол. США та має гарну репутацію перед інвесторами внаслідок своєчасного та в повному обсязі сплати за взятими зобов"язаннями. Тому, з метою збільшення надходжень до бюджету розвитку для будівництві об"єктів міської інфраструктури і виконання рішень спеціальних програм ми прогнозуємо здійснити запозичення до міського бюджету в розмірі 697,5 млн. грн. Це надасть змогу вивільнити часть загального фонду міського бюджету запланований на проведення капітальних видатків та спрямувати їх на першочергові поточні витрати. Бюджетним кодексом України надано право органам місцевого самоврядування здійснити як внутрішні, так і зовнішні запозичення. На даний момент проекти визначені тільки основні параметри здійснення запозичень: цільове призначення коштів, яке планується залучити. Форми і умови здійснення запозичень, граничні суми витрат пов"язані із здійсненням запозичень обслуговування. Затвердження основних параметрів здійснення запозичень надасть змогу на підставі рішення сесії Київради звернутись до Міністерства фінансів України за отриманням дозволу на залучення коштів. Після чого будуть детально викладені умови запозичень та буде затверджений детальний перелік напрямків використання коштів.

-Головуючий: Віктор Михайлович, я прошу до уваги. Шановні депутати.

Коли ми говоримо за запозичення, то завжди треба пам"ятати, що запозичення повертаються. Наш депутат Володимир Іванович, був в Москві, привіз цікаві документи по Москові. Я думаю, що їх доцільно розповсюдити і роздати депутатам.

Але в бюджеті Москви передбачено у наступному році "на обслуживание государственного долга столицы будет направлено 11 млрд. 93 млн. 200 тис. рублей". Можна перевести в долари, або в гривні. Переведено - 348 млн. доларів. Це я просто маю прийнятий бюджет Москви на 2003 рік. Я хочу, щоб ви знали, що

 

  <----   11 ч 26 м 08 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

 позики завжди треба повертати. На прикладі бюджету 2003 року Україна у подібному теж положенні. Коли отримуємо 3 читання, то потім я вам в суботу скажу, скільки повинна Україна в 2003 році погасити внутрішній борг та зовнішній борг. Тому ми повинні завжди виважено підходити до питання позичок. І те, що наш депутатський корпус за останні 6-7 років не практикував позичок... по різному можна давати оцінку.

-Падалка: Видатки бюджету.

Проекти державного бюджету і місцевих бюджетів на 2003 рік сформований відповідно до вимог Конституції України, Бюджетного кодексу та основних напрямків бюджетної політики. Через норматив бюджетної забезпеченості через ті чи інші соціальні послуги, держава надає тим громадянам рівні Конституційні права. На такій основі сформований проект бюджету м.Києва на 2003 по видатках. З урахуванням принципів супсидіарності, тобто, максимально можливої деци

Доповідь. 

 

  <----   11 ч 29 м 08 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

власні видатки 2млрд. 525 млн. гривень, вилучення до державного бюджету 903 млн. грн.

Шановні депутати, в поданих матеріалах  видатки проекту бюджету  на 2003 рік відображені як у головних розпорядниках бюджетних коштів, так за цільовим спрямуванням. Я коротко зупинюся на деяких  особливостях планування видатків по окремих галузях міського господарського комплексу державного управління. Як і в поточному році  утримання органів місцевого самоврядування  та органів виконавчої влади буде здійснюватись з бюджету міста. Але в видатках на функціонування органів місцевого самоврядування передбачені асигнування на  підтримку діяльності органів самоврядування, самоорганізації населення як складових систем  місцевого  самоврядування. Порядок і напрями використання цих коштів повинна визначити Київрада. Перший відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 року  № 1/738 "Про порядок та умови  безкоштовного проїзду депутатів місцевих рад" до проекту бюджету на 2003 рік  (нерозбірливо)на придбання депутатам Київради та райрад проїзних  документів з розрахунку 684 грн.  на рік на кожного, оскільки депутатські посвідчення  з 1 січня 2003 року  не будуть використовуватися як проїзний документ. Також перше, на реалізацію соціально-економічних та культурних програм у виборчих округах  депутатів районних рад передбачено  виділення коштів в сумі 20 тис. грн. на округ. 

Правоохоронні органи. Як говорив уже Олександр Олександровичу, при формуванні проекту бюджету на 2003 рік не враховані видатки на утримання правоохоронних органів, оскільки на сьогодні законодавчо не врегульовано питання  фінансування підрозділів міліції  з місцевих бюджетів.

О с в і т а

Розрахунки видатків на утримання установ та закладів освіти міста розроблені на основі фінансового нормативу бюджетної забезпеченості, який   на 2003 рік  складає на: дитину дошкільного віку - 1537,9 грн., учня загальноосвітньої школи - 758,18 грн., дитину-сироту школи-інтернату -7733,0грн., вихованця спеціалізованого  інтернату - 5142,6 грн., учня вечірньої школи - 545,75 грн.

Такий  порядок формування проекту бюджету дасть можливість головним розпорядникам бюджетних коштів вирішувати питання оптимізації діючої  мережі та визначати пріоритети при  використанні бюджетних коштів.

В 2003 році на галузь “Освіта” передбачається спрямувати 483,4 млн. грн. Видатки на виконання програми “Столична освіта” в частині підготовки закладів освіти до нового навчального року (це  проведення капітальних і поточних ремонтів, ремонт дахів, шкільних фасадів, подвір»я, придбання учнівських меблів), а також охорона закладів освіти враховані в районних бюджетах.

Крім того, видатки на підготовку до роботи в осінньо-зимовий період, комп’ютеризацію установ та закладів освіти і оздоровлення дітей   розподілені між районними та міським бюджетами.

Хочу звернути увагу керівників установ та закладів освіти, голів райдержадміністрацій, що на забезпечення в повному обсязі виплат педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди , допомоги на оздоровлення та щомісячних надбавок за вислугу років у відсотках (10 –30 ) до посадового окладу, враховано в проекті бюджету міста на 2003 році  біля 56,0 млн.грн., що в 1,6 разів перевищує зазначені видатки   2002 року.

 

Охорона здоров’я

 

 

Видатки  на охорону здоров‘я в проекті бюджету на 2003 рік  передбачаються в обсязі 486,5 млн.грн. з них по міському бюджету 330,5 млн.грн. , по районних бюджетах 156,0 млн.грн.

Вперше  в проекті бюджету на 2003 рік розрахунки видатків зроблені за фінансовими нормативами бюджетної забезпеченості.

Розмір фінансового нормативу, визначений Міністерством фінансів  України для обрахування видатків міста на охорону здоров‘я в 2003 році, становить 103,3 грн. на одного мешканця.

Запропонований обсяг видатків в  проекті бюджету м. Києва  на охорону здоров‘я  обраховано по нормативу, який становить 186,6 грн. на одного мешканця в цілому.

При розрахунках витрат на оплату медичних послуг  в районних амбулаторно-поліклінічних  установах цей норматив був диференційований по групах населення (по дитячому та дорослому населенню).

Тобто, базовим показником, на який обраховувались витрати на медичне обслуговування  в поліклініках  районів, була чисельність населення, закріпленого за поліклініками районів.

Майже на протязі всього листопада  райдержадміністрації  уточнювали кубатуру приміщень, в яких розташовані лікувальні установи району, та проектну кількість відвідувань  в зміну в поліклініках.

Хочу зробити наголос на тому, що для реалізації принципу субсидіарності при формуванні видатків на охорону здоров‘я районних та міського бюджету,  доцільно б було розглянути питання передачі на районні бюджети лікарень, фінансування яких  декілька років тому було передано до міського бюджету.

Це наблизило б їх послуги до населення і усунуло б  ті негативи, які вже виникають  як антагонізми між стаціонарами і поліклініками.     Для прикладу, в Шевченківському районі в свій час був побудований цілісний  медичний комплекс стаціонару і поліклініки  по вул. Рижській, який мав спільні енергетичні  мережі та й  функціонування його  планувалось, як єдиної установи.

Після передачі  стаціонару на міський бюджет поліклініка залишилась без лабораторії  і зараз лікарня відмовляється проводити безоплатні лабораторні дослідження для поліклініки. Такі  ж ситуації існують і в деяких інших районах міста.

В 2003 році з державного бюджету передбачається субвенція бюджету міста Києва на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет і закупівлю лікарських засобів для лікування онкологічнохворих у комунальних закладах  охорони здоров’я в сумі 13,7 млн.грн.

З метою підвищення  зацікавленості населення міста в здачі крові,  з 1 січня 2003 року планується запровадити для осіб, які стали постійними донорами, видачу щомісячних проїзних квитків на два види транспорту.  Річні витрати на їх придбання становитимуть 171,7 тис.грн.

В складі видатків як міського, так і районних бюджетів заплановані кошти на фінансування заходів міської міжгалузевої комплексної програми “Здоров’я киян”.

З метою реалізації соціальної політики  щодо підвищення життєвого рівня населення, на протязі останніх років працівникам  установ освіти, науки, культури, охорони здоров‘я і соціального захисту проводиться щорічне поступове підвищення заробітної плати в розмірах на 15-25 відсотків.

 

30 серпня 2002 року Кабінет Міністрів  України прийняв постанову № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей  бюджетної сфери”.

Враховуючи цю ситуацію, а також невизначеність термінів введення нових умов оплати праці, визначених Постановою Кабінету Міністрів України № 1298, при формуванні проекту бюджету м.Києва на 2003 рік знайдено можливість зарезервувати на підвищення заробітної плати працівникам бюджетних комунальних установ соціальної сфери кошти в сумі 60,0 млн.грн.

 

Соціальний захист

 

 

         Видатки, пов’язані із соціальним захистом населення, в проекті бюджету м. Києва на 2003 рік визначені в обсязі 392,2 млн.грн., що на 9,0 відсотків більше, ніж у 2002 році.

         У 2003 році буде розширено коло пільг населенню та адресних соціальних допомог громадянам, які будуть фінансуватись за рахунок субвенції з Державного бюджету.

У 2003 році загальний обсяг субвенції з Державного бюджету на відшкодування видатків, пов’язаних з наданням населенню пільг і субсидій, складає 189,1 млн.грн., з них 18,7 млн.грн. вперше передбачається на надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на оплату житлово-комунальних послуг, на оплату послуг зв’язку і транспорту.

                Слід відмітити, що в 2003 році майже в 1,7 рази збільшені видатки районних бюджетів на соціальний захист населення, розподіл цих коштів здійснено виходячи  з чисельності населення районів та кількості пенсіонерів.

 

З міського бюджету на виконання програми “Турбота” буде спрямовано 106,1 млн.грн. Частину з них передбачається використати на щомісячні та щоквартальні виплати нужденним киянам, 8 одноразових виплат буде спрямовано  до державних, релігійних свят та окремих визначних дат, кожна з яких буде охоплювати 150-200 тис. киян.

Передбачено 5,5 млн.грн. на заміну електро- і газових плит, газових колонок та лічильників газу малозабезпеченим сім'ям, з них 1,5 млн.грн. – за рахунок коштів цільового фонду КП “Київжитлоспецексплуатація”.

 

К у л ь т у р а

 

Обсяг видатків по галузі культура і мистецтво, визначений з розрахунку на 1 мешканця міста,  27 грн. і складає 71,7 млн.грн., що в 3 рази перевищує розрахунковий показник врахований Кабінетом Міністрів

Згідно з вимогами Бюджетного кодексу з 1 січня 2003 року здійснюється передача з міського бюджету до державного бюджету Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Національного музею ім.Т.Г.Шевченка, яким надано статус національних.

При розгляді бюджетних запитів районів максимально децентралізовані видатки на укріплення матеріально-технічної бази бібліотек та інших      закладів культури районного підпорядкування.    Загальний обсяг цих видатків в районних бюджетах складатиме 22,7 млн.грн., що перевищує видатки 2002 року в 1,4 рази.

 

 

Фізична культура і спорт

 

В проекті бюджету м.Києва передбачено біля 2 млн.грн. на капітальний ремонт, реконструкцію та утримання спортивних об‘єктів, які передаються до комунальної власності територіальної громади м.Києва , а саме спорткомплекси АТ “Київ-Хімволокно” “Крижинка”, АТ “Київський мясокомбінат”, Київського радіозаводу, спортивні споруди ДВРЗ та парку “Партизанської слави”, фізкультурно-оздоровчий комплекс по вул.Райдужна, 33а, база біатлону і крита спортивна арена.

На підтримку міських спортивних команд з ігрових видів спорту, клуби 63 млн. грн.

Враховуючи бюджетні запити районів м. Києва, в проекті бюджету передбачено збільшення видатків на 1 млн.грн. на утримання районних спортивних шкіл, проведення спортивно-масових заходів та реалізацію Комплексної програми “Фізичне виховання - здоров’я нації” .

 

Засоби масової інформації

 

Видатки на підтримку засобів масової інформації в 2003 році визначені в обсязі 24,1 млн. грн.

Враховуючи бюджетні запити районів, для налагодження плідного діалогу з населенням, висвітлення повсякденної діяльності органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів в районних засобах масової інформації в проекті бюджету міста Києва по районах міста передбачені видатки в сумі 1,7 млн.грн.

 

 

Житлове господарство

 

В проекті бюджету м.Києва на 2003 рік на  галузь “Житлове господарство” передбачаються  видатки в обсязі 123,2 млн.грн., в тому числі з міського  бюджету – 16,4 млн.грн..

В  2003 році, як і в минулому році, передбачаються видатки на виконання комплексної загальноміської програми “Твій дім, твоє подвір’я”, яка об’єднала всі діючі раніше програми

Кошти на виконання вказаної програми в 2003 році планувалися за принципом посилення їх подальшої децентралізації, тобто фінансування в загальному обсязі 98,8 млн.грн. (88 відсотків всіх видатків по галузі) буде здійснюватися з районних бюджетів.

Вперше, з наступного року, у районні бюджети передаються кошти на виконання робіт по облаштуванню приміщень для чергових в будинках існуючого житлового фонду м.Києва, які було розпочато ще з 2000 року, і до цього часу їх фінансування здійснювалось тільки з міського бюджету.

В 2003 році видатки на підготовку житлового фонду до роботи в осінньо-зимовий період 2003-2004 року також зосереджено у районних бюджетах в обсягах 8,0 млн.грн.

Проектом рішення сесії Київради районним у м.Києві державним адміністраціям на 2003 рік передбачається визначити обсяги орендної плати від нежилих приміщень, що перебувають у комунальній власності, надходження яких має бути забезпечено для подальшого цільового спрямування житлово-експлуатаційними організаціями на технічне обслуговування ліфтів та відновлювальні ремонти, в тому числі оплату боргів та модернізацію ліфтів.

 

 

 

Комунальне господарство

 

         З метою запровадження науково обгрунтованого підходу до вирішення питання розподілу коштів на утримання об’єктів благоустрою між районами,  ДКП “Науково-дослідний інститут соціально-економічних проблем міста” було виконано комплекс робіт, пов’язаних з розробкою сучасної нормативної бази для утримання зеленого господарства, шляхової мережі міста, оцінкою ефективності застосування енергозберігаючих технологій.

         Зазначені нормативи включають 8 показників, а саме: загальна площа прибирання, вид прибирання, питома вага механічного та ручного прибирання, інтенсивність руху на вулиці чи майдані, обсяги пасажиропотоків, рельєф місцевості та інші складові нормативу.

Результати цих робіт були покладені в основу розрахунків до проекту бюджету на 2003 рік та будуть застосовуватись при складанні проектів бюджетів на наступні роки.

         Звичайно, розроблені рекомендації щодо розподілу коштів ще не є “істиною в останній інстанції”, в процесі їх застосування виникає багато питань, тому  вони потребують доопрацювання і уточнення з урахуванням реальних тенденцій, які склалися.

При запровадженні вказаних рекомендацій були виявлені значні диспропорції в розподілі коштів на благоустрій між районами, які склалися протягом останніх років, що зумовило застосування коефіцієнтів вирівнювання при здійсненні розрахунків.

В той же час, методичні рекомендації розроблені згідно з вимогами чинного законодавства України і базуються на загальних принципах Концепції реформування ціноутворення у житлово-комунальному комплексі, стимулюють підвищення ефективності використання бюджетних коштів, виявляють непродуктивні витрати підприємств комунальної сфери і дають поради щодо шляхів їх зменшення.

Наочним прикладом цьому заробітна плата шляхово-експлуатаційних управлінь комунальної корпорації “Київавтодор”. Розбіжності при плануванні дуже значні, так, наприклад, в ШЕУ Дарницького району заробітна плата передбачається в розмірі 503,5 грн., а в ШЕУ Дніпровського району –          690,0 грн.

Необхідно звернути увагу керівництва на площі, що обслуговуються комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Дарницького району збільшились на 912 га, тобто площа до інвентаризації була 377,28 га, після інвентаризації - 1287,09 га.

На обслуговування були взяті площі колективних садів с.Осокорки, с.Бортничі, луки між цими селищами. Звичайно такі зміни не могли бути врахованими при формуванні проекту бюджету на 2003 рік.

Аналогічно і в Деснянському районі.

Обсяг видатків проекту бюджету м. Києва на 2003 рік по галузі комунальне господарство визначений в сумі 178,1 млн.грн., в т. ч. у міському бюджеті 112,9 млн.грн., районних бюджетах –65,2 млн.грн.

 

Підтримка вітчизняного виробника, малого і середнього підприємництва

 

З метою розвитку виробництва, фінансово-кредитної підтримки вітчизняного виробника та малого підприємництва в м.Києві, розвитку експортно орієнтовних видів виробництва та відповідно до Закону України “Про державну підтримку малого підприємництва”, Київською міською радою затверджено Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів підприємницької діяльності в м.Києві, яким налагоджено механізм надання зазначеної фінансової підтримки через АБ “Хрещатик” з використанням коштів міського бюджету на часткову компенсацію відсотків за користування банківським кредитом та створено конкурсну комісію по відбору проектів для фінансово-кредитної підтримки вітчизняного виробника та малого підприємництва в м.Києві.

Станом на 10.12.02р. згідно рішень комісії банком заключено кредитних договорів з 38 підприємствами на загальну суму 93,6 млн. грн. 

В наступному році передбачається активізація роботи в рамках фінансово-кредитної підтримки та зростання її обсягів, у зв’язку з чим на вказані цілі в міському бюджеті на 2003рік передбачені кошти в сумі             25,5 млн. грн.,

В тому числі, на виконання заходів Регіональної програми розвитку малого підприємництва у м.Києві у 2003 році передбачається виділити кошти в сумі  5,0 млн. грн.

 

Б у д і в н и ц т в о

 

Хочу зосередити увагу присутніх на фінансових аспектах планування видатків на будівництво, оскільки питання формування пооб`єктного розподілу капітальних вкладень та Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва на 2003 рік в цілому доповість мій колега Борисов В.Д.   

В 2003 році  районним у місті Києві державним адміністраціям передаються повноваження по будівництву об'єктів районного значення з відповідним закріпленням необхідних джерел фінансування.

З районних бюджетів планується спрямувати на капітальне будівництво надходження від відчуження майна, яке знаходиться у комунальній власності районів у загальній сумі 70,0 млн. грн., які раніше спрямовувались до загального фонду бюджету районів і, як кажуть, просто “проїдались”.

Крім того, в 2003 році, у порівнянні з минулими роками, заплановано збільшити до 33,3 відсотків частку надходжень до районів пайових коштів інвесторів на розвиток інфраструктури, компенсаційні передачі за інженерну підготовку території та кошти інвесторів, залучених до реконструкції будинків в центральній частині міста, яка також буде спрямовуватися на фінансування будівництва об'єктів соціальної інфраструктури.

Нововведенням є і те, що на капітальне будівництво в районах планується спрямувати 30 відсотків коштів за надання дозволів на розміщення реклами,

В 2003 році основна питома вага у джерелах фінансування капітального будівництва буде припадати на залучені кошти, а саме – кошти цільових фондів, складовими яких є:

- пайові кошти інвесторів на розвиток інфраструктури, компенсаційні передачі за інженерну підготовку території та кошти інвесторів залучених до реконструкції будинків в центральній частині міста – 45,0 млн. грн.;

- надходження за угодами про резервування земельних ділянок, від проведення відкритих торгів з продажу права оренди земельних ділянок – 5,5 млн. грн.

Головним розпорядником бюджетних коштів цільових фондів спеціального фонду міського бюджету в 2003 році визначено Головне управління економіки та розвитку міста і Головне управління житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації.

З метою наповнення доходної частини бюджету міста в проект рішення Київради  “Про бюджет м.Києва на 2003 рік” внесена пропозиція,  що при відведенні земельних ділянок в центральній частині м.Києва під житлове будівництво, обов’язковою умовою є передача забудовниками до спеціального фонду міського бюджету 50 відсотків коштів, що утворюються, як різниця між собівартістю будівництва та вартістю його продажу.

 

Т р а н с п о р т

 

Левова частка перевезення пасажирів в місті Києві здійснюються комунальними підприємствами «Київпастранс»  та  «Київський метрополітен».

Через головного розпорядника бюджетних коштів – Головне управління транспорту КМДА підприємствам міського пасажирського транспорту на 2003 рік передбачені кошти в сумі 157,5 млн.грн., в т.ч.: 50,8 млн.грн. – видатки загального фонду за рахунок субвенції з Державного бюджету України на компенсаційні виплати за пільговий проїзд .

Незважаючи на те, що розміри субвенції з Державного бюджету України місту Києву для підприємств міського пасажирського транспорту,  в порівнянні з 2002 роком, збільшені в 5 разів, все ж їх недостатньо для покриття реальних втрат доходів підприємств міського пасажирського транспорту від перевезення пільговиків.

 

Тому, з міського бюджету на вказані цілі передбачається спрямувати додатково 35,0 млн.грн.,

На інші заходи, а саме на придбання та капітально-відновлювальні ремонти рухомого складу, на підготовку рухомого складу до роботи в осінньо-зимовий період та на погашення отриманих кредитних коштів і відсотків за користування ними, у міського бюджету передбачені кошти в сумі
71,7 млн.грн.,

 

Міжбюджетні взаємовідносини

 

Одним із основних принципів формування бюджетних взаємовідносин між містом та районами м.Києва на 2003 рік є чіткий розподіл на стабільній основі фінансових ресурсів між міським та районними бюджетами.

Планова частка обсягів районних бюджетів м. Києва у прогнозному обсязі загального фонду зведеного бюджету м.Києва (без урахування субвенції з Державного бюджету України, яка також буде спрямована на потреби районів) та вилучення зросла з 37,1 відсотків – у бюджеті на 2002 рік до        41,5 відсотків – на 2003 рік.

Тобто, ми практично вийшли на співвідношення міського і районних бюджетів на рівень 1992 року – 56,4 відсотків і 43,6 відсотків.

 Враховуючи, що в 1992 році співвідношення видатків по охороні здоров’я було 30,5 відсотків (міський) і 69,5 відсотків (районні), а в 2003 році – 67 відсотків (міський) і 33 відсотки (районні), то в порівняльних умовах, тобто як би  фінансування установ охорони здоров’я здійснювалося  з районних бюджетів, то співвідношення міського і районних бюджетів  /в порівняльних умовах/  склало 50,3 і 49,7 відсотки.

Показники до проектів районних бюджетів збільшено:

-    на освіту  - на 6,4 відсотки,  охорону здоров’я - на 8,7 відсотки;                    

-    соціальний захист та соціальне забезпечення

    (без урахування субвенцій) – на 11,1 відсоток;                      

-  культуру і мистецтво – на 18,9 відсотки;

-  фізичну культуру і спорт – на 5,4 відсотки.

Отже, при визначені обсягів міжбюджетних трансфертів на плановий бюджетний період максимально врахована, у межах загального балансу фінансових ресурсів міста, оптимальність пропорції їх розподілу між галузями та міським і районними бюджетами пріоритетність спрямування коштів бюджету та наближення фінансування до отримувачів соціальних послуг.

Хочу зазначити, що керуючись принципом наближення соціальних послуг до отримувачів цих послуг, необхідно і надалі при формуванні проекту бюджету міста на майбутні роки максимально децентралізувати кошти міського бюджету, з тим щоб досягти оптимального співвідношення міського та районних бюджетів, підвищити відповідальність районної гілки представницької та виконавчої влади за економічний стан районного господарства.

 

Шановні депутати!

 

Відмічу, що Кабінетом Міністрів в ІІ читанні подав пропозиції щодо вилучення 1 млрд. 31 грн., але у зв"язку з прийняттям законів про розширення податкової бази та активної роботи народних депутатів Асадчева і Сташевського ми отримали додатковий ресурс.

Шановні депутати ІІІ читання Закону України "Про державний бюджет України 2003" можливі певні непринципові зміни окремих показників до бюджету. Можливий перерозподіл обсягів суб"венсії на соціальний (нерозбірливо) на окремих видів соціальних допомог.

 В цілому до вказаного проекту рішення потребують уточнення окремі пункти: 17 в частині "Порядок взяття зобов"язань", додатковий пункт щодо погашення

основної суми боргу за рахунок цільових фондів, а також додатки № 2,3 у розгляді окремих кодів бюджетної класифікації.

На засідання комісії з питань бюджету обговорювалось питання надання пільги по платі за землю окремим платникам цього податку. В доопрацьованому рішенні сесії будуть враховані пропозиції, зауваження проголосованої комісії. Прошу відобразити це в протоколі пленарного засідання. Доповідь закінчена, дякую.

-Головуючий: Прошу до уваги. Питання. 35-й, Салюта.

-Салюта: Я хотів би спитати таке питання. Чи могли б ви озвучити наскільки збільшиться бюджет 2003 року по відношенню до бюджету 2002 року на систему охорони здоров"я.

Друге питання - є побажання знову передати в лишковий фонд міста назад в райони. Ми щойно не встигли передати з районів у місто вже будемо передавати назад.

Останнє. У 2002 році ми отримували гроші на інсулін і онкологічні препарати із бюджету міста. Зараз рекомендується ці гроші отримати від субвенсій з бюджету. Чи можна так... Чи зможемо ми задовольнити цю категорію хворих, це найстрашніша категорія хворих. Якщо ми ці 13,2 мільйони не отримаємо зараз з бюджету, то ми станемо перед таким дуже цікавим положенням. Ми просто не отримуємо з бюджету державного ці гроші і хворі з інсуліном забезпеченням його вони не зможуть жити.

-Падалка: Я хотів би пояснити. Для порівняння бази 2002 - 2003 року потрібно враховувати певні зміни в структурі доходів і видатків. Тому, якщо говорити про охорону здоров"я, то з урахуванням того, що частина видатків буде фінансуватися з державного бюджету. В цілому ріст видатків на охорону здоров"я передбачено 6 млн. грн. Окрім того, як я вже сказав, 60 млн. грн. коштів фонду заробітної плати, які будуть розподілені після виходу відповідних постанов Кабінету Міністрів по підвищенню заробітної плати. Частина з них, звичайно, більша частина, буде припадати і на охорону здоров"я.

Що стосується передачі на фінансування...

 

  <----   11 ч 53 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Я говорив про принцип субсидіарності, який запроваджений в бюджетному кодексі. Я говорив про те, що це питання слід розглянути. Я не говорив про те, що слід в 2003 році передати їх. Стаціонари на 2003 рік враховані, як в минулому році в міському бюджеті. Що стосується інсуліну. Я доповідав про те, що вперше передбачена субвенсія з Державного бюджету. Ми повинні звикати до того, що частина видатків, згідно з Бюджетного кодексу, буде фінансуватися з державного бюджету, що нас звичайно, в деякій мірі не зовсім задовольняє, а тільки є певні складнощі в фінансуванні. Можливо в 2003 році їх не буде. Тому, звичайно, ми повинні отримати ці кошти. Я думаю, що буде захищена стаття державного бюджету, якщо потреба буде додаткових коштів, то слід їх передбачити в міському і районних бюджетах. Дякую.

-Головуючий: Щербаков.

-Щербаков: Віктор Михайлович, у 53 пункті ми продовжуємо дію нормативів для визначення розмірів пайової участі інвесторів, на створення соціальної та інженерної транспортної інфраструктури і методику. Ця методика і ці нормативи враховують, як я знаю, всі можливі трати, яке місто повинно нести. І школа, і дороги, і дитячі садки і т.д. Тобто, ці запитання, що треба школу будувати, то воно враховано кошти в цих нормативах. Інша справа, куди ці кошти йдуть, як ви це контролюєте. І тому у мене до цього питання виникає стосовно 40 пункту проекту рішення.

40 пункт, на мою думку, вводить додатковий місцевий податок в завуальованому вигляді. Він є, як мені здається, є протиправним.

Друге - важливо, якщо ми його сьогодні проголосуємо, важливо завтра чи з 1 січня практично ввести. Тому що, щоб вирахувати цю різницю потрібна спеціальна методика. Спочатку, я так розумію, спеціальна методика розробити, затвердити її якимось чином або управлінням, або мінфіном, або на сесії, а вже після цього писати такий пункт. Більш того, такий пункт....

-Головуючий: Я вибачаюсь, це у вас виступ, а не питання.

-Щербаков: Це запитання.

-Головуючий: Ви задайте питання, чи правомірний 40-й пункт? Ви коментуєте.

-Щербаков: Скажіть, будь ласка, норму законів цей пункт сюди записано. І стосовно пункту 51.

 

  <----   11 ч 56 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Щербаков: Я вперше бачу, щоб в наших рішеннях закладалася персональна відповідальність по прізвищах. Сьогодні одне прізвище, а завтра інше. Це одне. А друге, на підставі якого закону ми покладаємо персональну відповідальність на адміністрацію. Це особлива гілка влади, вона є самостійною і вона не Київська міська, а в місті Києві. Чи має рада покладати відповідальність на голову адміністрації? Дякую.

-Падалка: Я відповім. В пункті 40. Другим абзацом: Доручається виконавчому органу, разом з відповідними комісіями опрацювати це питання. Ми ввели цей пункт, як постановочне питання, також ми, наприклад, рішенням Київради де були прийняті окремі положення про пайову участь, про резервування і т.і.

Ми вважаємо, що земля - це багатство, сесія Київради приймає рішення про відведення земельних ділянок і з метою наповнення бюджету частина коштів повинна бути перерахована тими забудовниками до міського бюджету. Тому що ви знаєте, які ціни є. Вартість будівництва 1.100 тільки від території. Залежить від території. А собівартість десь 400 дол. за один м. кв. Ми вважаємо, раз землею розпоряджається Київрада, значить ми маємо право на це. Я відповідаю. (Шум). Я сказав, що це як постановочне питання для Київради. Що стосується 51 пункту....

-Головуючий: У мене є прохання, задавати питання і короткі відповіді. Я буду продовжувати сесію, а ви будете вивчати... А в суботу будете вивчати і голосувати, або не голосувати. Кожний пункт буде голосуватися. А в полеміку вступати рядом...

Він вам відповів, якщо ви незадоволені питанням, будете в суботу виступати.

-Падалка: Стосовно пункту 51. Я сказав, що в поточному році у нас були певні проблеми у зв"язку з тим, що при формуванні районних податкових інспекцій, вже в квітні місяці, коли у нас були сформовані райони, районні ДА, формування продовжувалось в податкових інспекціях і податківці, голови податкових інспекцій, просто приманювали платників податків з одного району до другого.

 

  <----   11 ч 59 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

В результаті вийшло, що  постраждали два райони.  Податкова адміністрація і  районні податкові являються  органами стягнення, які  відповідають за  повноту, своєчасність і правильність зарахування   коштів  до бюджету. Тому це правомірне  питання. Дякую.

-Головуючий: Гриненко, 9-й.  За ним Казаков, 84-й.

-Гриненко: Віктор Михайлович, рішення те, що було прийнято в цьому році про окремі питання розвитку служби чергових у житлових будинках, написано другим пунктом. В Фінансовому управлінні Київської міської державної адміністрації під час підготовки проекту бюджету міста Києва на 2003 рік  передбачити видатки на утримання служби чергових в житлових будинках. Є конкретне доручення, підписане міським головою. Це  нагальне питання. Ні копійки нічого не зроблено. Це перше питання. Друге - асигнування "Київський метрополітен"  передбачено 21 млн., зокрема на погашення  отриманих кредитів і для   пільгових перевезень. Але ми запускаємо до Дня Києва  і про це говорив міський голова і це правильно, дві станції. Але як ми будемо  купувати рухомий склад на ці станції? Це ж ви знаєте, треба вагон і 50 млн. Я не знаю, скільки можна закласти. Але, якщо ми не будемо передбачати, то як ми будемо запускати нові станції метро? Будь ласка,  дайте відповідь на ці два запитання.

-Головуючий: Будь ласка.

-Падалка: Шановні депутати.  Я хотів би звернути увагу, що дійсно було  прийняте рішення сесії щодо утримання консьєржок. Воно було проголосовано, але діюча методика  віднесення витрат  на собівартість продукції (нерозбірливо) не передбачає  те, що ми можемо з міського бюджету чи з районних бюджетів  компенсувати ці видатки. Ми провели розрахунки - скільки потрібно  коштів на утримання цих  консьєржів. Вийшло, що біля  70 млн. гривень потрібно виділити з міського бюджету. Тобто,  можна сказати 2/3 коштів на "Подвір"я". Тому, якщо ви проголосуєте зараз про те, щоб спрямувати ці 70 млн. на  консьєржів, значить ми зменшимо  "Твій дім, твоє подвір"я".

Друге питання - метрополітен. Метрополітен на відміну від  наземного транспорту  є більш, можна сказати, рентабельним, частину коштів він  може спрямувати  на капітальне відновлення  роботи, в тому числі на придбання рухомого складу і це він робить. Тому ми виходили з того, який є фінансовий ресурс, яка є можливість визначити кошти на  вказані цілі.

Головуючий: Так, виступи, будете потім.

 

  <----   12 ч 02 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Незадоволені відповіддю. Це нормально. Тому будете виступати і голосувати, не сьогодні, ми ж домовились.

Казаков, прошу.

-Казаков: У мене питання. Чому зменшується на житлово-комунальні господарства коштів десь приблизно в 4 рази. В той же час, Програма "Мій двір", Моє подвір"я", тут позначки де... Фінансування в загальному обсязі 98 млн. буде здійснюватися у районних бюджетах.  Але в основному там закладені накази виборців. Це перше питання, які не будуть виконані таким шляхом.

Друге питання - ви нічого не говорите за пільги, які надаються сьогодні міськдержадміністрація в порядку 180 млн. для підприємств надприбуткових.

Третє питання. За охорону здоров"я, я підтримую Салюту, підтримую звернення, прохання і на укріплення матеріально-технічної бази, навіть не розкриваєте... Немає даних. В той же час, ви сказали, що в 1,3 рази більше чим Кабінет Міністрів передбачив, ви передбачаєте кошти на охорону здоров"я. В той же час на культуру в 3 рази передбачається більше. То, що сьогодні важливіше там, де сьогодні здоров"я людей чи будемо пісні співати і танці танцювати. Що краще?

-Головуючий: Здорова культура і культурне здоров"є, - все важливо.

Шановні депутати, ви без емоцій. Якби тут був Міністр фінансів України, я би вам допомогав задавати питання. А тут я виконавець ваш.

-Падалка: Шановні депутати, я хотів би, щоб дуже коректно приводили дані. Що в 4 рази зменшились видатки на житлово-комунальні господарства. Ви, будь ласка, оперуйте цифрами. Тому що видатки жилово-комунального господарства не зменшилися, а збільшилися. Я хотів би, щоб ми...

Стосовно пільг прибуткових підприємств. Я не знаю, які у нас пільги на прибуткові... Ми даємо пільги на прибуткові... Треба конкрентно говорити, обговорювати. Ми передбачили, якщо ви маєте частку прибутку. Будемо зараховувати до спеціального фонду міського бюджету по нашим комунальних підприємствах. То там включення можливо і тим підприємствам, які вважаєте надприбуткові.

Що стосується порівняння охорони здоров"я і культури, то я хотів би, щоб ми теж дуже

 

  <----   12 ч 05 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

так по цифрам, я називав тут цифри. Я просто показав, що ми  маємо можливість  і хочемо збільшити видатки  і вже склалася певна структура видатків, т.ч. на охорону здоров"я, в т.ч. на культуру і якщо буде потреба  (нерозбірливо) будь ласка. Але  по процентам (нерозбірливо)  не потрібно так порівнювати, тому що є класичний приклад, коли по статистиці -  підприємство випускає там чоботи. В минулому році  чи місяці випустила дві пари, в слідуючому - 3 пари. Ріст виробництва  - 50 %. Інше підприємство випустило 100 тис.  в одному місяці, а в іншому -  120. Ріст -  20%. Тому тут так треба коректно  якось дивитися, тому що гра цифр - абсолютна цифра. Треба подивитися  по абсолютним цифрам і по відносним.

Головуючий: Щодо  районних бюджетів "Мій дім, моє подвір"я".  Це голови районів  на своїх сесіях  обговорювали питання і звернулися до нас, щоб ми передали і кошти, і відповідальність. І це рішення правильне. Тому, що "Двір і подвір"я" - це власність району і будете писати запити голові району. І голова району повинен виконувати запити як міського депутата, так і  тих 5-7 чи скільки  районних, які у вас в окрузі. Це вже форма інша співробітництва. Ну чому повинна бути власність району, а ми фінансуємо централізовано ще й  відповідаємо чи воно чисте, чи  воно зелене, чи воно  прибране. То це ж так неможливо. Коли наш депутат  справедливо каже Віталій  Комов, що коли ми перейдемо  на самоврядні функції,  починаючи від будинку, від ЖЕКу, а ми централізуємо знову в себе.  Це ж ми робимо децентралізацію системи фінансування. Віддаємо в райони, а тепер район нехай передає кожному ЖЕКу. Кожний ЖЕК передає кожному будинку. Це ж нормально. Тому питання обов"язково задавати треба, але ж треба спілкуватись нам  між собою.

45-й, Шилюк. За ним Кулик, 66-й.

Шилюк: Шилюк, 45-й округ.  Шановний Віктор Михайлович. Чи передбачено бюджетом 2003 року  погашення боргів міського замовлення  2001-2003 років? Якщо да,  то в якому розмірі? Дякую.

Падалка: Шановні колеги, я хотів би  звернути увагу, що згідно з Бюджетним  кодексом  кожна організація має  приймати зобов"язання в межах

 

  <----   12 ч 08 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

бюджетних призначень. І міський бюджет не несе відповідальності за збиття тих зобов"язань,  які перевищують бюджетні призначення. І з цим, якщо у вас є якісь конкретні випадки і приклади не розрахунків по виконаних послугах роботи, то це всі розрахунки повинно згідно з діючим законодавством проводити за рахунок тих коштів, які плануються на послідуючий рік. Я вже говорив, що в 2003 році, ми перейдемо на казначейське виконання бюджету, який передбачає повну реєстрацію взятих зобов"язань. І тому практично, я думаю, можливо будуть випадки, але в цілому знівелюється, коли виконуються роботи понад всіх бюджетних призначень, які затвердженні тому чи іншому Головному розпоряднику коштів бюджету.

-Головуючий: Кулик, 66-й.

-Кулик: На стор. 101 бюджету, там де молодіжні програми, зазначено головними розпорядниками бюджетних коштів на молодіжні програми визначено Управління у справах сім"ї та молоді та Київський міський центр соціальних служб для молоді.

Далі, коли ви мені давали відповідь. Вірніше надіслали протокол розгляду бюджетного запиту, коли ми його розглядали, було зазначено, що нам збережуться на рівні минулого року, навіть розглядалося питання можливості збільшення на 150 тисяч. Через місяць, тобто, 23 числа, я отримав, де написано що знято 350 тисяч і передано районам. А тепер дивлюся, що передано районам в додатку 9, де перелік видатків районних бюджетів м. Києва. Тут зазначено, що соціальні програми галузі "Сім"ї, жінок, молоді та дітей" і що тут передбачено: утримання центрів соціальних служб районів, утримання клубів за місцем проживання програми та заходи у центри соціальних служб для молоді районів. Але всі райони стояли на тому, щоб дійсно зробити в районних бюджетах рядочок на те саме, що вона в місті є соціальні програми і заходи державних органів у справи молоді по коду 091103 і по коду державні органи у справах сім"ї по коду 091107, але в районах гроші забрали 350 тисяч..

-Головуючий: Це виступ. Задайте конкрентно питання. Куди поділися ваші...

-Кулик: З чим це пов"язано.

-Падалка: Кошти передані районним бюджетам. Ми в розрахунках нормативів відрахувань врахували ті кошти...

-Головуючий: Качурова, прошу.

-Качурова: У мене стосується

 

  <----   12 ч 11 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

щодо пункту 28-го проекту Бюджету. З метою оздоровлення фінансового стану підприємств, установ.. не треба зачитувати, да?  Організація територіальної громади  м. Києва надати  пільги на оплату земельного податку в 2003 році  за винятком площ будівель і споруд, що здійснюється в оренду  іншим організаціям в розмірі 99 та 50 % згідно з додатком № 7.  Дивимося додаток № 7. Пунктом 8 цього додатку передбачено  КП Автотранспортне підприємство Київської міської державної адміністрації.  Я два місяці тому назад, шановний Олександр Олександрович, давала депутатський запит про стан фінансування. Але і запити я не отримала.

Головуючий: Я хотів би  пояснити депутатам і Вам, шановна Людмила Вікторівна,  що Ви недофінансовані Вашим міністерством у цьому році, а ви фінансуєтесь від міністерства, 22 мільйони гривень. Я би Вам рекомендував бути більш активною на колегіях міністерства і в міністрів в кабінетах. Це так, не в обіду. Але ж ви не забувайте, що ми сьогодні  не профінансовані на 90 мільйонів, м. Київ,  міністерствами, які на території Києва і найбільша заборгованість по-моєму виросла вже до 30-ти, Плачков,  по Мінчермету.

Плачков: 28 мільйонів.

Головуючий: 28 мільйонів.  Але ж всі сьогодні з світлом, з теплом, з транспортом, з хлібом, якщо є копійка, в магазинах і т.д.  Тому я би  просив Вас  не ділити  своє й чуже. Ми тут  одні і єдині.  Але ж ніхто не говорить сьогодні, що міністр не хотів, йому не дали тому, що не виконується бюджет  біля 9 млрд. по Україні в цьому році.  Йому не дали, міністру, де він візьме? Нема.  Я вам розказував, скільки разів з міністрами працював, з  прем"єром Булем, вже  з віце-прем"єром цього складу. А грошей нема. Сьогодні звоню Петрашко Петру Геннадійовичу в присутності Віктора Михайловича. Кажу:

-  признаєш, що ти винен 9 млн. 183 тис. грн. по капвкладенням. Співпадає  цифра?         

-  Співпадає.

- Коли ти віддаси?

Ніколи не віддасть, бо нема.  Тому давайте ж так. А то ми  вроді міністр фінансів, ми його тут упражняємо. Давайте ми запросимо в наступному році  по рішенню сесії  міністра фінансів чи віце-прем"єра, попросимо. Ну, звичайно, не на трибуні, а посадимо тут  на центральному місці і поговоримо з ними 2-3 години. А там ми вроді, Віктор Михайлович вийшов, що це чужий приїхав

 

  <----   12 ч 14 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

і ми його упражняєм. Треба задавати питання так, як вони є. Я вибачаюсь, щоб ми могли задавати питання, якби  вилучення було не 903 млн., а 1 млрд. 30 млн., так  як було  ще 2 дні тому назад, двоє суток. Щоб ми тоді задавали питання? Будьте виважені і поважайте  того, хто на трибуні. А я конкретно питаю, чому ви не вирішили питання  у Міністерстві Мінчермет, де ви  фінансуєтесь. Ви ж  подвійного підпорядкування. З нами тільки погоджують Ваше призначення. А Ви призначаєтесь міністром, або навпаки міністр погоджує, а я призначаю. Це ж не має значення. 

(Не чути)

Головуючий: А що, комунальні послуги - це так, між іншим?  Ну я думаю, що ми говоримо про те саме, тільки Ви не розумієте про що. Питання, відповідайте. Питання депутатів.

(Не чути)

Головуючий: Будь ласка, відповідайте. Два питання  від депутата Качурової.

Падалка: Практично кожний рік при формуванні проекту  бюджету ми вносимо пропозицію  щодо надання пільг оплати за землю. Тобто, фактично  перелік за останні два роки, він незмінний, в тому  числі і з чого ми виходили? По комунальним підприємствам, яким ми сплачуємо  за надані послуги,  які отримують кошти з міського бюджету,  вважаємо, що доцільно звільнити їх від плати за землю, тому що ми повинні з одного  кармана дати, з іншого в них забрати. Тому і  в перелік включено і  АТП міської державної адміністрації.  Що стосується ВАТ "Пролісок", то я хотів би сказати, що  на базі цього  кемпінгу, чи як він називається,  в цьому році, можливо в наступному році  були розміщені чи розташовані  футбольний клуб "Арсенал". Рішення про його  створення і прийняття до комунальної власності  проголосовано сесією Київради.  Тому фактично це залік  витрат, які  ми повинні віддати "Проліску" за перебування там  членів цієї команди.

Головуючий: Так, Карабаєв, 37, потім Головач, 74.

Карабаєв: Шановний Віктор Михайлович, у мене до Вас три запитання. 20.11. була  доповідна, підписана мною і

 

  <----   12 ч 17 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

заступником Олександра Олександровича Іваном  Петровичем Данькевичем відносно тієї ж ситуації,  яка склалася на  першому і п"ятому полігонах і було відповідне доручення Вам  і пану Борисову включити  в проект бюджету  ліквідацію і заходи щодо  невілювання цієї проблеми, яка там  склалася. Хто ж відповість, які кошти закладені в бюджет?

 Друге питання. Скільки  коштів в бюджеті планується  на виконання наказів виборців?  І третє питання. Виходячи з цього, скільки коштів планується  на реконструкцію дитячої установи  за адресою: вул. Ентузіастів,13-а під  дитячу поліклініку і амбулаторію сімейного  лікаря, на що вже було неодноразово  розпорядження Київського міського голови. Дякую.

Падалка: Що стосується полігону, то  кошти, передбачені в плані, по об"єктному плану, які включені  до Програми соціально-економічного розвитку і шановний колега Борисов відповість Вам. ЩО стосується  наказів виборців, то  в проекті бюджету на 2003 рік  ми врахували  по 500 тис. грн. на кожний округ.  Що стосується дитячої дошкільної установи,  я ж говорив, що ми відходимо від  принципу планування  в цілому на кожну установу.

Головуючий: Я бачу, у вас є бажання скоро весь бюджет розібрати. Таку помилку  ми допустили два роки назад, але вже поправити не можемо.  Сидить Гриненко, каже: - це 500 тисяч ще до тих 400 тисяч.

(Сміх в залі).

Головуючий: Прийдеться виступити перед виборцями і   пояснити чого ми сюди  прийшли. Я вибачаюсь, продовжуйте.

Падалка: Я ще раз повторюю, що ми відходимо від принципу  планування  по кожній установі, тому що цей принцип  вже не відповідає  сучасним вимогам.  Ми плануємо на одну дитину, на одного учня, на одного мешканця і т.д. Тому  при розподілі  поліклініки фінансується  з районного бюджету. Ми провели розрахунок по поліклініці, я вже вам говорив, і звичайно,  районний бюджет при затвердженні, районна рада при затвердженні бюджету  буде визначати асигнування на  капітальний ремонт  цього дитячого садка під поліклініку.

Яловий: Депутат Зубко,  64-й мікрофон.

Зубко: Шановний Вікторе Михайловичу,  чи не здається вам дисбалансом на фоні того, що  зменшуються окремі соціальні  виплати, програми культури,  молодіжні програми,  це що в бюджету передбачено  61 млн. на підтримку  футбольного клубу "Арсенал".

Падалка: Шановний колега,  по-перше, я ще раз говорю, що в нас асигнування не зменшуються

 

  <----   12 ч 20 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

  

а збільшуються. Якщо ми з вами всі прийняли рішення щодо футбольного клубу "Арсенал", дати якийсь стартовий поштовх цьому футбольному клубу, для того, щоб в подальшому він вже працював, заробляв і радував нас.

-Яловий: Гіщак, 61-й.

-Гіщак: У мене два запитання. Одне таке: як ви знаєте, де факто в Україні йде розвиток прогресивних напрямів економіки і зокрема науки. Ми в Києві над цим серйозну відповідальність, оскільки половина науки України зосереджена в Києві. Намагаємося підтримати все, що є прогресивне. На жаль, у мене таке враження, що в цьому році йде скорочення цієї підтримки. І явний дисонанс, я приєднуюсь до колеги Зубка з підтримкою ігрових видів спорту. Наступне питання, що у нас із реконструкцією хрущовок? Наскільки зрушується з місця ця проблема?

-Падалка: Стосовно науки. Ви знаєте, що фундаментальні дослідження, фундаментальна наука фінансується з державного бюджету. Ми з міського бюджету передбачаємо кошти на наукові розробки, по тим напрямкам, які необхідно здійснити для наших підприємств комунальної власності, для потреб міського господарства.

На ці цілі передбачено 21 млн. грн. Ми на наступний рік збільшили дещо на 500 тис. грн., на асигнування на наукові розробки, які будуть виконуватися ВУЗами, на замовлення наших комунальних підприємств. Я вже говорив про футбольний клуб.

Хрущовки, депутат Борисов, я думаю, відповість.

-Яловий: Депутат Головач, 74-й.

-Головач: Я за дорученням депутатів Солом"янського району. Є питання, стор. 49, додаток 11. У депутатів Солом"янського району виникло питання з приводу фінансування пропорційності по районах загальноміських заходів. "Мій дім", але тут "Свій дім" написано, мабуть назва "Мій дім" повинна буди "Моє подвір"я". Солом"янський район, 8 млн., Святошинський, 17,5, Оболонський, 13. Чим обумовлена така розбіжність пропорційності. Дякую.

-Падалка: Ви знаєте, що

 

  <----   12 ч 23 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

програма "Мій дім", не важливо, вона розрахована на декілька років і там конкретні вказано видатки по роках. Тобто, окремі видатки в одному районі будуть виконуватись в одному році, в іншому - інші. Тому Головне управління житлового господарства, яке очолює колега Гуленко, провів виборку з цих програм і сформував нам пропозицію щодо розподілу цих коштів по районах міста. Це зроблено з тієї програми, яка затверджена на декілька років.

-Яловий: Гриненко, прошу.

-Падалка: Так він вже говорив.

-Яловий: Депутат Бідний.

-Бідний: Я, все-таки, не зрозумів відповіді депутата Салюти щодо фінансування галузі охорони здоров"я з міського бюджету. Справа в тому, якщо говорити абсолютні цифри, то 327 млн. які були закладені в 2002 році на сьогоднішній день 330 млн. Але цифри ніби-то йдуть на збільшення. Але в суті галузі охорони здоров"я виникає проблема. Тому що ті субвенсії, які сьогодні біля 13 млн. вони також будуть забезпечені за рахунок міста.

Друге питання - питання підготовки до зими лікувально-профілактичних установ, які були передбачені згідно з програми загальноміської, сьогодні передбачені загальні цифри - 330 млн. до фінансування галузі охорони здоров"я.

Третє питання відносно зарплати, 105 млн, які були забезпечені в минулому році - 112 млн. Тобто, якщо загалом сказати, то ми говорили про те, що галузь охорони здоров"я не повинна залишитись в гіршому стані, чим в минулому році. Але я об"єктивно можу сказати і озвучити, що сьогодні фінансування галузі охорони здоров"я, буде набагато гіршим по конкретним результатам чим в цьому році. (Нерозбірливо) основні гарантії і утримання, і забезпечення медичної допомоги.

Друге питання - рішенням сесії було прийнято рішення про створення управління ветеринарної медицини Київської міської ради. І в проекті бюджету не передбачені фінансування на це управління.

-Падалка: Я хотів би, щоб ви назвали цифри правильно, але назвали цифри по міському бюджету. А загальна сума видатків на охорону здоров"я по бюджету м.Києва буде складати 486 млн. Тому дійсно,

 

  <----   12 ч 26 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

 330 - міський,  районні – 156 млн. В минулому році  475 мільйонів. Щодо порядку забезпеченості, то я вам називав цифри, які  розрахункові нормативи,

Головуючий: В цьому, не в минулому.

Падалка: які контрольні показники, які розрахункові показники були нами враховані, які  ми зробили. Тобто, ми зробили в цілому, я вважаю, максимально, а потрібно займатися (нерозбірливо) Я приводив приклади, тобто дивитися окремі видатки. І додатково я говорив, що на заробітну плату  будуть після прийняття  відповідної постанови  будуть збільшені ці видатки.

Головуючий: Дейнега, 82-й.

А друге питання?

Падалка:  Ветеринарне. Управління ветеринарної  медицини - це ж апарат  управління, його фінансування  передбачено в видатках на управління.  Я ще раз говорю: ми ж органи виконавчої влади, то й в складі цих витрат передбачено фінансування.

Головуючий: 82-й, Дейнега.

Дейнега:  Шановний Олександр Олександрович, шановний Віктор Михайлович. Два питання. По-перше,  по дохідній частині бюджету. Ви говорили, що будуть позики в цьому році, але  по дохідній частині, там, де  одержані позики установ (нерозбірливо) нема нічого?

Головуючий: Я  вам дам відповідь.

Дейнега: Можливо - це інші надходження.

Головуючий: Я Вам дам відповідь.

Ми внесемо зміни до бюджету після  того, як згідно присвоєного Києву рейтингу, ми зуміємо не раніше  квітня місяця, травня місяця, якщо сесія проголосує окреме рішення,  чи ми будемо брати 100 мільйонів євро, чи ми будемо брати  150 мільйонів євро, під яку програму. Це велика  робота, яку ми готуємо і розраховуємо  у квітні місяці вийти  на це питання, то треба буде  рішення окреме нашої сесії, тоді ми і внесемо  зміни в бюджет. Друге питання задавайте.

Дейнега: Друге питання по видатках.  Плата за  банківські позики іде по якій  графі?

(Нерозбірливо) позики є, а банківські відсотки по  якій графі  ідуть?

Падалка: По "обслуговуванню боргу" - 800-й код,  63,1.

Дейнега: Дякую.

Головуючий: Мартинюк, 83-й.

Мартинюк: 83-й округ, Мартинюк.

Шановний Олександре Олександровичу,  шановний Вікторе Михайловичу. Я хотів би сказати, що депутати від  Шевченківського району досить плідно  попрацювали з вашим управлінням і з вами особисто. І ми  вдячні вам за вирішення тих  проблем, але все ж таки  їх на сьогодні залишилося  досить багато. Це проблеми соціального розвитку району, житлового господарства, зеленого

 

  <----   12 ч 29 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

господарства і т.і. Чому? Тому, що видаткова частина порівняно з 2002 роком зменшується на 8 млн. Я, все-таки, звертаюсь до вас, Вікторе Михайловичу, були такі ваші завіряння і такі були думки, що ви, все-таки, подивитесь, що це центральний район і звертаюсь від імені всіх депутатів Шевченківського району, зберегти видаткову частину на рівні 2002 року. А якщо можливо, то хоча б як найближче наблизитись до цієї контрольної цифри 2002 року. Це велике прохання. Я думаю, що ми в суботу підтримаємо бюджет 2003. Дякую.

-Падалка: Я хотів би звернути увагу вашу і інших депутатів, що по жодному району немає зменшення видатків на 2003 рік проти 2002 року. Тому, звичайно, проблем дуже багато, в тому числі в Шевченківському районі і в інших районх, але в цілому, районні бюджети у нас збільшені.

-Головуючий: Звичайно, Володимир Андрійович, всі проблеми ми не можемо вирішити одним бюджетом. Ще у нас термін 3 роки. Розподілимо всі проблеми на 3 роки, за ці 3 роки наробим більше проблем і так по життю буде.

Георгієвський, 16-й.

-Георгієвський: В предложеном проекте бюджета предусмотрено 5 млн. на будущий год на финансирование и поддержку малого и среднего бизнеса. Это соотвествует с программой региональной и принятой 28 ноября 2002 года. Но я хотел бы обратить ваше внимание, что есть обращение примерно 70 общественных организаций, которые объединяют предприниматели, которые функционируют на территории города. Которые отказываются  от этого финансирования, если идет речь о малом и среднем бизнесе, поскольку никакого отношения к малому и среднему бизнесу эта програма не имеет. Там финансируются некоторые комунальные предприятия, какие-то прогнозы, бизнес-центры и т.д. В этой связи я хочу предложить частично изъять эту строку из бюджета и переправить эти деньги в соотвествии с предложением предпринимателей на обеспечение больных инсулином.

-Падалка: Це буде ваша пропозиція, яка буде розглянута комісіями, якщо там дійсно, комісія фахова погодиться, що потрібно це зробити, то будь ласка.

-Головуючий: Збуржинський,  за ним, Комов.

-Збуржиський: Мы совершенно недавно, на сессии Киевсовета, утвердили наказы избирателей. Этому предшествовало определенная работа, встречались с главами администраций, все депутаты по районам. 99% в этих наказах,

 

  <----   12 ч 32 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

 которые мы утвердили,  записано выполнение за районами. И кто посмелее  из глав администрации, те прямо  заявили на собеседовании, что денег нету и мы не будем это выполнять, кто вышел и в корридоре это сказал. Как мы предусматриваем в бюджете решение этих  вопросов, которые  решением сессии записали за районами?

Падалка: Я вже сказав, що  ми частково  в розрахунках  проекту бюджету передбачаємо  по 500 тис. грн. на  кожний округ. Це  і виконання наказів виборців, вирішення соціально-економічних проблем. Якщо ви подивитеся по тим наказам, які  затвердила сесія Київради, то, звичайно, це  ті видатки, можна сказати, напрямки, по яким  ми передбачаємо в бюджеті міста  Києва. І якщо ми зараз будемо: відремонтувати подвір"я чи відремонтувати якийсь фасад, чи відремонтувати  інше, ми зараз будемо чітко писати. Тобто, все це вписується. Накази виборців, це ті повноваження,  які ми фінансуємо з міського  і районних бюджетів. То по великому рахунку, прав Олександр Олександрович, що  і цих 500 тис., можливо  не потрібно, а врахувати  в районних бюджетах на виконання наказів виборців.

Головуючий: Питання я зрозумів так депутата Збуржинського: чому  90% наказів попало  в районні бюджети і 10 міському.

Падалка: В залежності від  повноважень.

Головуючий: Записані їм, а супроводження є фінансове?  Правильне питання.

Падалка: Я ще раз повторюю. Ну давайте ми подивимося  на накази виборців.  Якщо ми затвердили накази виборців згідно  закону, ми не маємо  права затверджувати ті накази, які  не відносяться до нашої компетенції.  Якщо компетенція наша - відремонтувати дитячий садок, чи відремонтувати  якийсь дах чи інше - це за нами і воно записано в наказах виборців, то ми

Головуючий: Про це ж іде мова, Віктор Михайлович, я вибачаюсь. Розмова йде про інше. Садочки, до речі,  не наші, і школи не наші, і що накази повинні йти до районів, то їх власність. А питання  таке: чи є супроводження  фінансове делегованих повноважень? Ми делегували повноваження  районам. То депутат Збуржинський питає: чи делеговані повноваження в райони ми передбачили фінанси? Що не передбачили, тоді треба в кожний район, а район від району - різниця. Округ навіть від округу  вашого депутатського - велика різниця. Так історично склалось. Підійти до цього виважено і до суботи розглянути  це питання. Комов,  88-й.

Комов: Уважаемый Виктор Михайлович,  я не хочу сейчас напоминать, Виктор Михайлович, что у нас есть глобальная проблема  реконструкции пятиэтажек. Я сейчас, так сказать, этот вопрос опускаю, я знаю, что вы на него сейчас не ответите. Нам еще надо год

 

  <----   12 ч 35 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Меня сейчас один объект интересует, Салютная, 14/51. Это дом, в котором невозможно жить. Люди 20 лет нас ругают. И дествительно, если вы там побываете, этот дом в ужасном состоянии. Почему мы не предусмотрели на этот год реконструкцию этого дома. Там нужно отселять людей и серйозно этим домом заниматся.

-Падалка: Шановний депутат, я хотів би звернути уваги, що в цілому, що ви бачите на принципі формування бюджету, то він не може бути так записаний: відремонтувати той будинок чи той. Є принципи. В цілому виділяються кошти, в даному випадку на програму. І конкретний перелік за пропозиціями депутатів Київради і районних депутатів буде визначений районам при затвердженні бюджету на наступний рік.

-Головуючий: Я вибачаюсь. Не тому, що Віктор Михайлович перекинув питання будинків 5-типоверхових 60-х років. Ця проблема є. Ми знаємо тільки одне, як вирішила Москва, ми про це знаємо. Повинен один інвестор, який тут є чи Голиця, чи Поляченко, чи вдвох. Отримати земельний наділ за рахунок обігових коштів побудувати будинок, відселити в нього 2 з 5-ти поверхових, а потім на їх місці будувати престижні будинки. Так зробила Москва. А те, що нам привозили технологію з Європи, як 5-поверховки привести в порядок, то це ми і без них знаємо. Якщо в Москві на 1 москвича рівно в 5 разів бюджет більше ніж на киянина, то в Нью-Йорку 14.

 

  <----   12 ч 38 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Тому питання треба вирішувати і ми будемо вирішувати це питання. Я назвав дві фамілії, є більше фамілій, які міг би назвати. За рахунок коштів обігових, які є. Розпочати справу, попасти в історію Києва, це теж престижно. Я знаю, такі кошти є у депутата Голиці і Поляченка. Не особисті, на рахунках. Бо вони госпрозрахункові. Але тут тема, правильно сказав депутат Комов, що вона не сьогодні. Але завтра вже може бути пізно.

По другому підходу пішли. Качурова, прошу.

-Качурова: Я знімала.

-Головуючий: Борисенко, за ним Тимофеєв.

-Борисенко: У мене два коротких запитання.

Перше - ми чудово знаємо, що київська громада володіє дуже великою кількістю майна і все передає в оренду через комунальні підприємства. Одне таке підприємство "Київспецексплуатація". За минулий рік дохідна частин його 37 млн. План на цей рік десь 50-52. Чому в дохідній частині бюджету цієї суми нема.

Друге - чому при збільшенні комунальних підприємств порівняно з минулим роком дохідна частина зменшилась. В минулому було до 300 зараз до 500 підприємств. В минулому році було 3,5 млн. дохідна частина, зараз 2 млн. Це всього по 4 тисячі на одне підприємство. Пільг надаємо більше ніж маємо в дохідній частині.

-Падалка: Стосовно ДКП "Київжитлоспецексплуатація", так дійсно, в його управлінні знаходиться майно, яке по рішенням сесії Київради здається в оренду, від цього надходять певні кошти. Розподіл цих коштів проводиться за рішенням Київради і в цьому рішенні, в минулому, було чітко розписано на які цілі

 

  <----   12 ч 41 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

  

 направляються  отримані ними кошти, в тому числі, в основному, це кошти на  утримання житлового фонду. Зроблено це по аналогії, як  робиться по бюджетним установам. Коли бюджетні установи, отримуючи кошти від оренди, зараховують їх на свої рахунки і  відповідно до тих напрямків спрямовують. Я хотів би сказати, що  у нас, в принципі, до бюджету ми повинні  відносити  ті доходи,  які повинні туди надходити. Тому що податкові адміністрації (нерозбірливо) які взагалі придумані, які не може ніхто контролювати. Тому, якщо є питання по розподілу, по  надходженню, то це  наша компетенція. Ми  визначаємо, ми  контролюємо і  не все, що є в нашій комунальній власності повинно надходити до бюджету  міста. Тому що є визначені доходні джерела, які  зараховуються до бюджету. Згідно до Закону "Про оподаткування" до бюджету зараховуються  тільки ті доходи, які визначені законом "Про оподаткування". Що стосується  частки  прибутку, яка буде зарахована до спеціального фонду. Тут питання є в цілому і на бюджетній комісії ми розглядали це, дійсно, що  окремі наші комунальні  підприємства звіт не подають. Можливо, в деякій мірі ми недостатньо  їх ще й контролюємо. Тому за пропозицією Головного  управління комунальної власності  ми включили 2 млн. гривень. В нас навпаки, я хотів би вам в цілому сказати, що  податок на прибуток  підприємств комунальної власності в нас на 2003 рік зменшується в порівнянні з 2002 роком.  Тому ми і частку  коштів, яка буде зарахована,  теж зменшили.

Головуючий: 36-й, Тимофєєв.

Тимофєєв:  Уважаемый Виктор Михайлович,  я прочел в этой расширенной программе я читаю: будівництво цирку  в Лівобережній частині міста. Это микрорайон "Левобережный". Он там хорошеет с каждым часом, прекрасные строятся дома. Тут вопрос цирка.  Вроде бы на пл. Победы нету  там таких очередей,  нету билетов, чтобы попасть в цирк, вроде бы он очень справляется  хорошо, хорошее место. Может быть, я говорил с Быструшкиным, а почему цирк? Кто это предложил? А он говорит: а кто-то, когда-то захотел цирк и все.

Головуючий: То він забув. То я  запропонував. Биструшкін забув.  Два роки тому назад, я ж допомагаю, чому там появився цирк. Два роки тому назад, коли обговорювалось питання  комплексного розвитку Лівобережжя,  ми порахували, що ще  через рік на Лівому березі буде  проживати 1 мільйон населення.

 

  <----   12 ч 44 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

3 роки тому було 800, сьогодні 900. Таким чином йде внутрішня міграція з правого берега на лівий. При тому не збільшуючи кількість і чисельність Києва. Для 3 млн. міста треба мати 3 таких заклади, які сьогодні у нас в Києві. Він перегружений. Люди, які хочуть приїхати з дітьми з Лівого берега... Важко з дітьми їздити. Тому ми і прийняли рішення на колегії з головами районів, що нам було б справедливо розважальний центр побудувати на Лівому березі. І тому ми не передбачали в 2001 році, хоч прийняли рішення у 2000, у 2002 не передбачали і передбачили початок проектування, якусь маленьку строчку, для того, щоб мати право поставити кран, забор і рекламу. Якщо воно не треба, то ви не проголосуєте. Це ми вам включили для вашого рішення. Ви це вже будете вирішувати голосуванням в суботу. Але до цирку ми в суботу не дійдемо, будемо дуже серйозно працювати.

Новак, 11-й.

-Новак: Ви казали про Програму "Наш дім" і т.д. Але я хочу сказати, що "Мій дім" Святошинського району в бюджеті закладено на нього більше, ніж Дарницького району, вдвічі. Хоча Дарниця по площі значно більша, а населенням поступається десь на 35 тисяч. Тому у мене тоді питання, скажіть будь ласка, з яких критеріїв ви виходили, коли формували фінансування Програм "Мій дім" і т.д.  по районах.

Це тільки перше питання, друге потім.

-Падалка: Шановні колеги, я вже відповідав, що розподіл коштів був проведений виходячи із цих цільових програм, які затверджені на 5 років. Тобто, вибрано асигнування по тим рокам, які затверджені у нас в програмі.

-Головуючий: Але питання є, розглядайте.

Друге питання.

 

  <----   12 ч 47 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Пункт 17, 18 рішення "Про бюджет". Що стосується повноважень фінуправління, мати дозвіл на взяття кредиту. Раніше у нас були межі, які надавали дозвіл самостійно брати в межах... Тепер цих меж невстановлено. Далі з цим же рішенням надано дозвіл під заставу. Тому получається якщо Київрада не виконає своїх зобов"язань, а ви взяли кредит під заставу, ви можете, так би мовити, вилучита майно м.Києва без рішення Київради. Тобто, Головне управління перебирає на себе повноваження по вилученню майна в разі невиконання умов кредиту. Чому так виписаний пункт 17 і 18 і чому немає меж кредитування?

-Падалка: Межі є, як були в минулому році. Ми встановлюємо згідно правил бюджетного кодексу граничний розмір боргу. Він визначений.. Ми пишемо: встановити граничний розмір боргу міста в сумі 697, п. 15, в межах цього боргу не може бути братись якісь зобов"язання і перевищення. Що стосується майна, ми не беремо на себе повноважень щодо майна, ми беремо грошові кошти. Ми створюємо певні розробки по управлінню боргом, оскільки раніше не було такого поняття боргу, взяття запозичення, короткотермінові позички. Тому це виписано практично аналогічно, як робиться на рівні держави. І ніхто повноважень місцевих органів влади на себе перебирати не буде.

-Головуючий: Волков, 72-й, за ним Казаков.

-Волков: Я доповнюю до запитання Новак. Я хотів, щоб обов"язково при розгляді питань, Програма "Мій дім", щоб врахували вік будинків, які знаходяться у районі. Тому що є райони новобудов і є райони, там де в основному будинки збудовані десь 40 років тому. Я хотів би програму розвитку реконструкції та ремонту водопровідно-каналізаційного господарства, щоб включили питання газифікації. В Києві, в приватному секторі є вулиці, де немає газу. Дякую.

-Падалка: Я думаю, що це пропозиції ваші. Оформите, будь ласка, і подайте до відповідної комісії, і ми будемо розглядати на засіданні бюджетної комісії.

-Головуючий: Нам треба, дійсно, внести пропозиції,

 

  <----   12 ч 50 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

про те, що говорить депутат Волков,  де в нас відсутні мережі. Не завершили ми, я знаю,  у Харківському районі, Бортничі не завершили. Це я точно знаю. А більше я не знаю. Тому давайте  протокольно. Ми відзначимо, що в Програму соціального розвитку Борисов, коли буде вже другий раз, не сьогодні,  питання розглянемо. Не може бути в Києві жодного будинку, щоб не було газу, не може такого бути.

Головуючий: Казаков, 84-й, за ним Пронін, 30-й.

Казаков: Шановний Олександре Олександровичу,  я хочу перш за все подякувати Вам  за те, що Ви дали доручення  переглянути "Мій двір, моє подвір"я" з метою добавити туди кошти  районам для виконання наказів виборців.  Це перше. По-друге.  Я частково згоден з Георгієвським, який сказав, що така  сума, яка передбачається  на розвиток підприємництва, вона сьогодні тільки  загубить підприємництво, малий і середній бізнес і не дасть йому розвитку, то  це вже доказує доходна частина, яка зменшується з кожним  роком від підприємницької діяльності. То тут треба просто переглянути в сторону збільшення, різкого збільшення кількість грошей  для розвитку цього напрямку. І в мене прохання, Вікторе Михайловичу, до Вас. На суботу на які підприємства, яким передбачаються пільги,  прошу надати  нам прибуток, який був  за 2001 рік та рентабельність роботи цих підприємств, а також вказати чітко суму. На яку суму  будуть даватися пільги цим підприємствам, щоб ми це  побачили.

Падалка: Шановні колеги, я хотів би звернути увагу, що на розвиток підприємництва, що на часткову компенсацію  видатків, пов"язаних  з отриманням кредитів, ми передбачаємо в цілому і на підприємництво  власного виробника  25,5 млн. грн., те, що говорив (нерозбірливо) Щербаков: 25 мільйонів - це нічого.

Падалка: Фінансова підпримка підприємництва не тільки стосується виділення коштів з бюджету, а стосується  інших аспектів, створення умов для  розвитку підприємництва. Тому ми, як кажуть, частково передбачили і фінансову  підтримку. Якщо будуть інші пропозиції, то будь ласка, ми включимо.

-Казаков: Але я прошу все ж таки надати  інформацію.

Падалка: Інформацію ми надамо.

Головуючий: Шановні депутати, пішли по другому  кругу.

Карабаєв другий раз, Георгієвський другий раз записався. Чи це помилково? Ну

 

  <----   12 ч 53 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

вже давайте так, є Карабаєв, Поживанов, Георгієвський і на цьому риску. Поживанов напрасно Падалці задає запитання.

Поживанов, прошу.

-Поживанов: Частково Олександр Олександрович відповів на питання, коли про зовнішні запозичення говорив, що ми десь в квітні повернемося до цього питання. Але та сума, яку ми сьогодні закладаємо, 697,5 млн. це приблизно 130 млн. доларів. Ми на цій сумі будемо зупинятися і враховує вона внутрішні запозичення чи ні. Над чим нам потім працювати?

Друге - чисто інформаційна. Пункт 40 "встановити, що при відведенні земельних ділянок в центральній частині міста  Києва під житлове будівництво обов"язковою умовою є передача забудовниками до спецфонду міського бюджету 50% коштів, що утворюється, як різниця між собівартістю будівництва та вартістю його продажу.

По газу, в 96 році, коли різницю ми хотіли зібрати в бюджет, ми отримали, що вона вся в офшорних зонах. Тут ця різниця, може залишитися за межами міста і буде йти через інші фірми продавати це житло і ми не побачимо в бюджеті. Навіщо ці умови ми собі закладаємо.

-Падалка: Що стосується зовнішньо-внутрішніх запозичень, то дійсно, ми поки запланували виходячи з цих можливостей, що нам якщо одноразово прийдеться віддавати, то щоб у нас була можливість віддати, щоб ми мали можливість передбачати кошти на обслуговування боргу і це було, як кажуть, ліквідний проект. Тому ми, дійсно, повернемося до цього питання в наступному році. Отримати потрібно дозвіл, якби ми тільки запланували і вже чітко знали, що зробимо, але буде ще дозвіл Мінфіна, будуть якісь розрахунки, то ми повернемося до цього питання.

Пункт 40, я вже говорив про це. Якщо не буде механізму, то дійсно, ми не зможемо зробити. Якщо ми не зробимо цей механізм, то ми нічого і не отримаємо. Тут доручення є, треба працювати.

-Головуючий: Георгієвський, за ним Пронін і все.

-Георгієвський: Я хотел бы уточнить свою позицию по 5 млн, о которых было сказано. Это не деньги которые идут на национального производителя, это деньги, которые идуть на консалтинговые фирмы,

 

  <----   12 ч 56 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

на институт  наш, который около бизнеса крутится малого и среднего и с этого  дела неплохо  (нерозбірливо), а маленький лавочник, которому нужно  небольшая совершенно  сумма, доступа к этим деньгам  никакого не имеет.  Именно по этому, имея ввиду, что эти деньги пригодятся людям больше нуждающимся подлинно в этом,  я сделал свое предложение, а  что касается базы, на которой это основано, это - відкритий лист до депутатів Київської міської ради ХХІУ скликання,  он подписан  представителями 70-ти общественных организаций предпринимателей. Они, ознакомившись с программой, сказали: нам  такая программа не нужна. Она  предпринимательству малому и среднему в городе  Киеве ничего не дает, кроме  того, что за ее счет финансируются некоторые структуры  городской администрации.  Вот в чем вся проблема.

Падалка: Я пропоную ще розглянути це питання. Є наше управління, є

Головуючий: Є ж у нас депутат Білич, є управління підприємницької діяльності. Ви депутат, запропонуйте ту програму, Ні, я вибачаюсь. Тут же так,  як Ви говорите, що ця не підходить,  то дайте ту, яка підходить. Обговоріть її  в управлінні, на комісії депутатській і ми готові в суботу прийняти ту програму,  яку ви запропонуєте.

(Не чути)

Головуючий: Ну то це я за вашу комісію  доходить не буду. Доходьте. Раніше вставайте, пізніше лягайте і все будете встигать. Готові на суботу розглянути.  Як вирішить управління з  комісією, таку програму  ми поставимо в суботу на голосування. Дійсно, я згоден з вами, що не під себе робимо, а  для людей, для них. Тому  з ними треба рахуватись.

Пронін, 30-й, за ним Гуленко, 6-й і завершуємо.

Пронін:  Уважаемый Виктор Михайлович,  у меня два вопроса и  они сводятся собственно  к одному.  Два момента в бюджете, в проекте бюджета изложены и которые, по моему твердому убеждению, заранее, они невыполнимы. Первое, на странице 104 написано, что  расходы жилищно-эксплуатационных  организаций  всех форм власности по  проведению поточных ремонтов, техническому обслуживанию лифтов, энергоносители и т.д. будут  нестись за счет квартплаты, которая будет соответствовать этому в 2003 году. Разве у нас планируется  повышение квартплаты?  Она сейчас обеспечивает только то, что здесь перечислено, на     70 %.

 

  <----   12 ч 59 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Не ошибака ли это.

Второе - арендная плата... 50% от арендной платы должно выделяться на модернизацию лифтов. Мне кажется, это запись для всех районов тоже не правильная. Где малая арендная плата не может быть выделения на модернизацию лифтов, поскольку это вторая основная статья доходв по содержанию жилищного фонда. И опыт последних лет показал, что записано в бюджете, мы не выполняем, мы просто практически не можем выполнить это.

-Падалка: Тут помилки немає, ми не говоримо про те, що в наступному році буде відвищення тарифів по квартплаті. Ми говоримо про те, які видатки повинні проводити за рахунок квартирної плати. І йдеться мова про те, що нам треба вдосконалювати структуру цих видатків, дивитися (нерозбірливо) здешевлювати для того, щоб забезпечити проведення всіх видатків за рахунок того тарифу, який затверджений.

Що стосується 50%, то я не заперечую, давайте подивимося. Вам відніше, можливо на 50, 30, 40. Це дискусійне питання. Вносьте пропозицію, проголосуємо.

-Головуючий: Я не зрозумів депутата Проніна. Сумнів у підвищенні зарплати доходів людей чи перегляду тарифів на збільшення комунальних послуг. Якщо розмова йде про підвищення заробітної плати доходів населення Києва, якщо ми цього не зробимо, з нашими підприємствами і організаціями, незалежно від форми власності чи державної, чи комунальної. Якщо ми цього не зробимо, то ми не виконаємо показників бюджету. Ви зрозуміли, що у нас головний показник  - прибуток громадян. Тому головна мета і ціль в наступному році, якомога підняти зарплату населення в Києві, починаючи від нас з вами або закінчуючи нами. Самі мінімальні заробітні плати і це буде наша програма на наступний рік, завдання будуть цільові. Ми будемо підприємства слухати, керівників будемо слухати. Виїжджати будемо і враховувати яка пропорція заробітної плати в собівартості

 

  <----   13 ч 02 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

виробництва продукції. Ви знаєте про те, що в цивілізованих державах від 29 до 35% заробітна плата присутня в собівартості. У нас з вами... Сьогодні топчемося на 11%, а 17 - це найкраще. Це політика наша, в наступному році? Ми повинні всі зрозуміти разом з вами.

Гуленко, прошу.

-Гуленко: Міським головою прийнято рішення про будівництво 430-квартирного будинку на відселення службового житла. Це на весні, на зустрічі з представниками житлово-комунального господарства.

-Головуючий: Повинен доповідати Борисов і Голиця.

-Гуленко: Так скільки виділено по бюджету на наступний рік.

-Головуючий: Борисов і Голиця повинні доповідати, як виконаний наш обов"язок по службовому житлу, а також по дільничних інспекторах. Вони будуть доповідати до суботи. Я підтримую. Фоменко, що трапилось?

-Фоменко: Я хотів би, щоб при доопрацюванні, все-таки, врахували. Ми величезну кількість приймаємо котелень, теплових пунктів, бойлерних в аварійному, не придатному для експлуатації стані. Ми врахували в проекті бюджету, в основному передачу коштів в райони і залишили лише на підготовку до зими 3 млн. Перекладка безних мереж. Ми зобов"язані забрати і експлуатувати. Виникне питання, коли ми не зможемо готувати нормально до стабільної роботи. Краще трошки зменшити суму, яку ви враховуєте в райони з 11 млн. ви 8 враховуєте? Так? І залишається лише 3 . Практика останніх років показує, що як правило у нас уходить 12-15 млн. на підготовку до зими. Я прошу це врахувати.

-Головуючий: Дякую, але коли ми приймали рішення на сесії при об"єднання теплокомуненерго до Київенерго, то ми мали на увазі, що сильний могутній колектив АТ "Київенерго" приєднає до себе "теплокомуненерго" і маленькими котельними, з мережами і з своєї власні кошти, за свої ресурси приведе їх в порядок. А маленькі котельні, які недоцільні, він їх позакриває. Я пам"ятаю.

-Фоменко: Мова не про них йде.

-Головуючий: Тому я думаю, що Іван Андрійович питання задав не як депутат, а як голова наглядової ради "Київенерго".

 

  <----   13 ч 05 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

-Фоменко: Ні. це від підприємств те, що ми приймаємо, а не від Матвієнка те, що  забрали. Це від заводів і фабрик.

Головуючий: Дякую депутатів. Хто задавав питання, ми домовились - виступи будуть в суботу до голосування. Ми почнемо з цього сесію суботню, продовжимо. Ми ж її не закінчимо. Сьогодні  перерву зробимо. Є пропозиція  заслухати  Борисова. Так?  Чи перерву на обід зробимо? Тоді давайте домовимося таким чином, щоб оргвідділ зорієнтував столову нашу. Орієнтовно  виступає Борисов  до 20 хвилин. Після нього виступає до 5 хвилин  Присяжнюк. Питання? Віктор Михайлович відповів на всі питання.  Два питання чи три передав Борисову. Будуть питання, будуть. Будь ласка,  трибуна  Ваша до 20 хвилин. Давайте тоді обмежимо  питання-відповіді до  14-ти. Можна так?  Ну от зараз строго 20 хвилин, питання-відповіді без п"яти два і без п"яти два чи без десяти  два п"ять хвилин Присяжнюку. Орієнтуйте харчоблок на обід з 14 годин, а потім підемо по  поточним всім питанням. Розглянути сьогодні ми повинні всі питання поточні. Да, будь ласка.

-Борисов: Шановний Олександре Олександровичу,  шановні депутати, шановні присутні.  Сьогодні на Ваш розгляд подано проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва на 2003 рік, який розроблено Головним управлінням  економіки та розвитку

 

 

ШАНОВНИЙ  ОЛЕКСАНДРЕ ОЛЕКСАНДРОВИЧУ !

ШАНОВНІ ДЕПУТАТИ !

ШАНОВНІ ПРИСУТНІ !

 

Сьогодні на Ваш розгляд подано проект програми соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва на 2003 рік, який розроблено Головним управлінням економіки та розвитку міста і КП «НДІСЕП» за участю головних управлінь, управлінь та інших структурних підрозділів міськдержадміністрації, районних у м.Києві державних адміністрацій відповідно до основних положень послань Президента України до Верховної Ради України «Україна: поступ у ХХ1 століття. Стратегія економічного і соціального розвитку на 2000-2004 роки» та „Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії соціально-економічного розвитку  України на 2002-2011 роки”.

 

Проект програми базується на основних засадах Конституції України та чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про столицю України місто-герой Київ».

 

В проекті програми враховані завдання та заходи щодо реалізації затверджених Київрадою комплексних цільових програм та заходів по виконанню доручень виборців депутатам Київради XXIV скликання.

   

Структура проекту програми відповідає вимогам Концепції Державної програми економічного і соціального розвитку України 2003 рік.

По кожному напрямку дана оцінка тенденцій економічного розвитку на початок прогнозного року, визначено головну мету,  розроблені основні заходи  щодо її досягнення, спрогнозовані очікувані результати від  реалізації.

 

Майже усі учасники спільного засідання були присутні, коли ми місяць тому розглядали  на апаратній нараді підсумки соціально-економічного та культурного розвитку міста за 9 місяців, де був даний детальний аналіз роботи основних галузей господарського комплексу міста.

Тому, я коротко (тезисно) зупинюсь на оцінці основних тенденцій загальної соціально-економічної ситуації, яка склалась у м.Києві на кінець 2002 року.

Зберігається позитивна динаміка щорічних темпів зростання реальної валової доданої вартості (ВДВ). На кінець року очікується її зростання на 6,1%, що відповідає програмним завданням на 2002 рік.

У обсягах Валового внутрішнього продукту держави питома вага Києва становить 11%, при тому що населення міста складає 5,4%.

Порівняно з 2001 роком темпи зростання виробництва промислової продукції очікуються на рівні 109%. Збільшаться обсяги майже за всіма основними видами промислової діяльності.

Нарощуються обсяги виробництва споживчих товарів (на 9,0%), розширюється внутрішній ринок товарів та послуг. 

 

Поступово посилюється інноваційна складова економічного зростання; у 1,4 рази більше, ніж торік, освоєно виробництво нових видів продукції, питома вага яких у загальнодержавних обсягах складає майже третину (32,8%).

 

Високими темпами розвивається інфраструктура зв’язку і телекомунікацій, з використанням новітніх інформаційних технологій, з поступовим інтегруванням в мережу Інтернет.

 

Продовжувалось реформування відносин власності, в ході якої у поточному році змінили форму власності ще 470 об’єктів. Підприємствами недержавного сектору виробляється майже 92% від загального обсягу промислової продукції.

Зміцнюються позиції малого підприємництва, зростає його роль у підвищенні продуктивної зайнятості населення; за рік кількість суб’єктів малого підприємництва зросла майже на 11% і становить 33,7 тис.од., на яких зайнято близько 230 тис.чол., або 20% зайнятих в сферах економічної діяльності міста.

 

В економіці міста зосереджено найбільшу частку інвестиційних ресурсів держави, зокрема, понад третину (35%) прямих іноземних інвестицій.

Що стосується бюджетних інвестицій, то вони  спрямовувались на розв’язання найгостріших соціальних проблем міста.

 

За замовленням міськдержадміністрації виконувалась широкомасштабна будівельна програма, в процесі реалізації якої соціальна та інженерно-транспортна інфраструктура міста поповнилася новими об’єктами.

Введено в експлуатацію прибудову до школи № 89 на вул. Рибальській, реконструйовано дитячий дошкільний заклад № 205 на вул.. Московській у Печерському районі, споруджено 1 чергу дитячого навчально-виховного центру на бульварі Кольцова на 200 учнівських місць у Святошинському районі; 27,7 км тролейбусних ліній, об’єкти інженерної інфраструктури; для мешканців міста буде збудовано 1,0 млн.кв. метрів житла ( це понад 13 тис. квартир).

 

Результати успішної економічної діяльності сприяли підвищенню рівня життя киян.

 

Поступово зростають грошові доходи населення, розмір середньої номінальної заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки столиці на кінець 2002 року, порівняно з попереднім роком, зросте на 14,4% і становитиме в середньому на місяць 562 грн.

Співвідношення середньої заробітної плати до прожиткового мінімуму по м.Києву складає 164%, це найвищий показник серед регіонів країни.

Гнучкість ринку праці продовжує підвищуватись, здійснюються регулюючі заходи політики продуктивної зайнятості. Широко запроваджуються та використовуються стимули щодо створення нових робочих місць на підприємствах і в організаціях міста з метою працевлаштування на них безробітних (створено понад 21,5 тис. нових робочих місць).

 

Продовжується виконання низки важливих програм соціального спрямування.

 

Водночас, незважаючи на успіхи та досягнення, існує ряд проблем, які у 2002 році вирішити не вдалося.

Наявність таких проблем та масштабність реформ, які необхідно здійснити відповідно до нових вимог і загальнодержавних процесів, зумовили визначення в Програмі на 2003 рік кола пріоритетних завдань, комплексне розв’язання яких сприятиме піднесенню економіки на якісно новий рівень розвитку та підвищенню добробуту  киян.

 

Реалізація Програми забезпечить у 2003 році економічне зростання:

-       на 7,0% - валової доданої вартості;

-       на 5,0% - обсягів  випуску промислової  продукції

-       на 4,0% -  товарів народного споживання;

-       на 11,2 % ( або на 723 млн.грн.) - інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування.

 

На базі економічного зростання проводитиметься  активна соціальна політика, яка спрямовуватиметься на подальший розвиток людського потенціалу і передбачає посилення уваги до підвищення  якості життя киян.

 

Намічається зробити реальні кроки у вирішенні проблеми  подолання бідності, поліпшення демографічної ситуації, забезпечення продуктивної зайнятості населення, підвищення платоспроможного попиту населення.

 

За результатами реалізації заходів очікується:

-        зростання грошових  доходів населення -  на 12,1% (у реальному вимірі – на 4,7%);

-        підвищення заробітної плати на 15,6% ( 656 грн в середньому на місяць) та розміру пенсій – на 14,7%;

-        збільшення обсягів соціальної допомоги населенню, яке перебуває за межею бідності, - в 1,6 рази.;

-             забезпечення продуктивної зайнятості населення  на рівні 1340,8 тис.чол., створення понад 22,0 тис.нових робочих місць  і таке інше.

 

Хочу більш детально зупинитись на перспективах розвитку ключових сфер і галузей економіки міста.

Однією з найголовніших ланок міської економіки є промисловість, у якій створюється більше 17% валової доданої вартості міста і зайнято 247 тис. осіб( п”ята частини працездатного населення).

За прогнозами, у 2003 році передбачається помірне, у порівнянні з попередніми роками, зростання обсягів виробництва промислової продукції - на 5,0%, товарів народного споживання – на 4,0%. 

Це не так вже й мало, враховуючи, що в останні 4 роки промисловість міста розвивалась інтенсивно, забезпечено зростання обсягів промислового виробництва більше, ніж в 1,6 рази.

 

Позитивна динаміка очікується у всіх галузях промисловості, представлених у Києві.

Найбільші темпи приросту передбачається отримати:

-       в металургії та обробленні металу – 14,2%;

-       на підприємствах по виробництву неметалевих мінеральних виробів – 10,3%;

-       у целюлозно-паперовій промисловості і видавничій 

справ – 9,2%і;

-   в харчовій промисловості і переробленні сільгосппродуктів – на 8,7%;

-  в хімічній промисловості – на 8,1%.

 

В 2003 році Головне управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики повинно розробити програму сприяння підвищення якості та конкурентоспроможності продукції, заходи якої сприятимуть налагодженню у місті виробництва продукції, яка відповідає світовим стандартам та замінить імпортні вироби.

Міська влада стимулюватиме впровадження у виробництво перспективних наукових розробок, через Регіональне замовлення фінансуватиме випуск необхідної для життєдіяльності міста продукції.

Водночас посилюватимуться вимоги до підприємств, передусім , до як то кажуть, „нерадивих господарників”.

Зокрема:

- Головне управління земельних ресурсів повинно  розробити і запровадити механізм вилучення та передачі до земель запасу міста територій підприємств в разі їх неефективного використання;

- Головним фінансовим управлінням разом з Головним управлінням промислової, науково-технічної та інноваційної політики та управлінням з питань підприємництва необхідно переглянути методику щодо надання фінансової допомоги підприємствам за рахунок коштів міського бюджету та методику визначення ставок оплати за оренду землі.

 

  Основою місцевого самоврядування є власність територіальної громади міста. Тому питання раціонального та ефективного її використання є одним із ключових.

 

  Аналіз діяльності суб’єктів господарювання, що утворені за участю майна територіальної громади міста Києва,  свідчить  що вже намітились позитивні зрушення.

У 2002 році прогнозується:

-  збільшення обсягів виробництва ( на 0,6%) та чистого прибутку від їх діяльності ( на 5.0%);

-  зростання надходження орендних платежів на 2,3% (178,8 млн.грн.);

-  зменшення заборгованості по орендній платі  на 1,5%.

 

Разом з тим роботу підприємств майнового комплексу міста не можна визнати достатньою, заборгованість по орендній платі на кінець 2002 року залишається значною і за попередніми розрахунками складатиме 27,0 млн.грн., по комунальних платежах загалом  - 10,6 млн. грн.( у т.ч.по міській комунальній власності - 0,3 млн. грн., по районній-10,3 млн. грн.).

Це означає, що кожний 10 – й квадратний метр не працює на місто.

Ми шукаємо джерела додаткового наповнення бюджету, а  тут - втрачаємо.

Тому з боржниками треба розлучатись, і чим швидше, тим краще.

 

Крім того, я вже раніше наголошував, що необхідно відпрацювати питання впровадження біржової торгівлі муніципальними цінними паперами, базовим активом яких може бути нерухомість, або право оренди приміщень, більш повне застосування концесійних угод і т.п.

Це повинні робити Головне управління комунальної  власності міста, Головне фінансове управління. Але вони чекають.

Запрошую вас, шановні колеги висловитись з цього приводу, тоді і я, і інші учасники наради будуть знати чого чекаємо.

 

Економічний розвиток міського господарського комплексу столиці напряму залежить від рівня ефективності інвестиційної політики і складається з системи рішень і заходів, що зумовлюють обсяги, структуру та напрями капіталовкладень в економіку міста.

Виходячи з цього, інвестиційна політика міської влади у наступному році буде спрямована на створення умов для активізації інвестиційної діяльності шляхом використання важелів, що знаходяться в компетенції міської влади та можливостей щодо  формування додаткових джерел інвестування.

З цією метою передбачається:

-         розробити концепцію запровадження в місті Києві спеціального режиму інвестиційної діяльності та впровадження обов’язкового страхування, лізингу та концесії;

-         розробити механізм економічного стимулювання викупу земельних ділянок орендаторами та землекористувачами;

-         удосконалити механізми стягнення пайових внесків з забудовників та конкурсних засад  у співробітництві міста з інвесторами.

Це дасть можливість збільшити у 2003 році загальний обсяг інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування майже на 723 млн.грн.

 

Поряд з цим, слід зауважити, що протягом останніх років відбувається зниження інвестицій в основний капітал за рахунок бюджетних коштів.

На наш погляд, для позитивної зміни цієї ситуації необхідно в першу чергу збільшити надходження як по існуючих джерелах фінансування так і знайти додаткові джерела залучення коштів.

В 2003 році намічається збільшити надходження:

-         пайових коштів та коштів з інвестиційних угод на 70 млн.грн.;

-         від надання дозволів на розміщення реклами на 6 млн.грн.;

-         від права за оренду нежитлових приміщень, від відчуження майна та акцій і податку на прибуток майже на 7 млн.грн.

 

Крім того, передбачається додатково залучити 40,6 млн.грн. за рахунок резервування земельних ділянок та від продажу житлових та нежитлових площ.

 

Таким чином, інвестиції за рахунок спеціального фонду міського бюджету у 2003 році мають зрости на 123 млн.грн. порівняно з 2002 роком і становитимуть близько 242 млн.грн.

 

За рахунок усіх джерел фінансування в цілому по місту у 2003 році намічено спрямувати на капітальні вкладення 4,5млрд.грн., що на 11,2 % більше, ніж у 2002 році.

При формуванні адресної Програми, Головне управління економіки та розвитку міста дотримувалось принципів, які були озвучені на апаратній нараді ще півроку тому.

Серед них забезпечення асигнуваннями, в першу чергу, перехідних будов, а також будов, які мають затверджену в установленому порядку проектно-кошторисну документацію.

 

Інтенсивне будівництво житла в попередні роки призвело до порушення комплексності забудови та відставання по спорудженню обєктів соціальної інфраструктури.

Для ліквідації відставання по обєктах соціальної сфери програмою передбачено будівництво та реконструкція:

-        25 загальноосвітніх шкіл, 4 дитячих дошкільних закладів, 6 закладів охорони здоровя, 5 обєктів культури.

 

У наступному році також намічається:

-          спорудження біля 1,0 млн.кв.м житла, в т.ч. за рахунок спеціального фонду міського бюджету – 85,8 тис.кв.м. для забезпечення житлом черговиків квартобліку;

-          будівництво обєктів метрополітену, тролейбусних ліній, інженерних мереж тощо;

-          виконання робіт з благоустрою міста  (в т.ч. будівництво та реконструкція парків: Центрального, Міського, Хрещатого та місць відпочинку –озер, пляжів);

-          виконання ремонтно-реставраційних робіт для збереження об’єктів культурної спадщини (відтворення та відбудова соборів, церков ).

 

З метою підвищення ролі райдержадміністрацій у створенні соціальної інфраструктури з 2002 року їм передані функції замовника, а з 2003 року ця функція буде підкріплена фінансовими ресурсами.

Передбачається встановлення відрахувань райдержадміністраціям для фінансування соціальної сфери - від пайових внесків у розмірі 33,3%, від надання дозволів на розміщення реклами - 30 %.

Комплексний розвиток територій районів можливий лише за умов, коли їх керівники не будуть вичікувати, а займуть принципову позицію по залученню додаткових інвестицій на об’єкти соціально-культурного призначення своїх районів

 

За рахунок змішаного фінансування містом та коштів районів передбачається завершити: спорудження прибудови до школи №132 на вул.Академіка Глушкова в Голосіївському районі на 600 учнівських місць, плавального басейну до школи № 304 на вул.Уборевича в Святошинському районі  та реконструкцію середньої школи № 43 на вул.Клименка в Солом’янському районі; в Голосіївському та Дніпровському районах - реконструкцію колишніх дитячих закладів під поліклініки сімейних лікарів; буде розпочата робота по створення в місті центру крові та центру по боротьбі зі СНІДом.

 

Передбачається ввести в експлуатацію дільницю метрополітену від ст.”Святошин” до ст. “Пр.Академіка Палладіна” Святошино-Броварської лінії з двома станціями (3,3 км), а також завершити спорудження  Північно-Дарницького каналізаційного колектора:, Д=900 мм (4,0 км).

Одночасно, буде відновлено рух тролейбусів по маршруту № 20 “Площа Льва Толстого – Музей Великої Вітчизняної війни” (9,8 км) та введена в дію тролейбусна лінія від вул.Кіквідзе до автобусної станції біля ст. метро “Видубичі” (1,1 км);

 

Шановні присутні, Ви знаєте, що 28.11.2002р. Київрада затвердила заходи щодо реалізації доручень виборців депутатам Київради XXIV.

Керуючись цим в проекті Програми на 2003 рік передбачено за рахунок усіх джерел фінансування близько 200,0 млн.грн. для будівництва обєктів за дорученням виборців.

Основні з них:

-         дільниця Святошино-Броварської лінії метрополітену від ст.”Святошин” до ст.”Проспект академіка Паладіна” з двома станціями;

-         ділянка дороги по вул.Трутенка від Амурської площі до вул. Смолича;

-         реконструкція середньої школи №43 на вул.Клименка у Соломянському районі;

-         реконструкція та добудова школи №23 на вул.Путивльській в с.Биківня;

-         реконструкція дитячого дошкільного закладу №610 на вул.Вишгородській під дитячу поліклініку;

-         реконструкція будівель дитячої установи №48 під дитячу поліклініку і амбулаторію сімейного лікаря на вул.Ентузіастів;

-         містобудівельний комплекс у житловому масиві “Позняки-5” тощо.

 

Проектом програми передбачено широкий комплекс заходів щодо підвищення життєвого рівня населення.

 

Соціальна політика буде спрямовуватись на забезпечення продуктивної зайнятості населення і підвищення конкурентоспроможності робочої сили, подальший розвиток установ соціального захисту населення і гуманітарної сфери, зростання доходів населення, поглиблення адресної підтримки малозабезпечених верств населення, подолання бідності.

 

Виконуватиметься низка міських комплексних цільових програм соціальної спрямованості, реалізація яких створить додаткові можливості для поліпшення життя киян. Зокрема, це програми “Турбота”, “Здоров”я киян”, “Зайнятість населення”, “Столична освіта на 2002-2005 роки” та інші.

 

Час, відведений для виступу, не дає можливості широко висвітлити всі розділи проекту програми і охопити широке коло питань, які вирішуватиме виконавча влада міста.

Проект Програми Ви отримали, і маєте можливість дати йому реальну оцінку. Ми налаштовані на конструктивну співпрацю і будемо вдячні за слушні доповнення і пропозиції.

 

І всі разом ми повинні докласти спільних зусиль щодо виконання  завдань програми, від яких належить наступний етап розвитку економіки міста і покращання життя киян.

 

 

  <----   13 ч 20 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Головуючий: Наберіться терпіння, я сам знаю, що висідити важко, у мене є більше можливостей вийти. Але ми домовились, послухайте ще. Зробимо перерву. А після 15-ти попрацюємо ще.

 

  <----   13 ч 23 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Тоді таке прохання, якщо виходите попити каву чи чай то виходьте по 5-7 чоловік, щоб був кворум. Якщо будемо без перерви, то я згоден. 

-Борисов: Ви як раз мене зупинили на тезі, що не дає можливості, пан Голиця, висвітлити всі розділи проекту програми і охопити широке коло питань, яке вирішує виконавча влада міста. Тому ми всі разом повинні докласти зусиль щодо виконання завдань програми від яких залежить наступний етап розвитку економіки міста і покращення життя киян. Дякую. (Оплески).

-Головуючий: Казаков, 84-й, Лисов, якого немає в залі.

-Казаков: Добре сказано, можна дисертацію писати по цій доповіді. Нема основного, немає того, як ми будемо виконувати накази виборців. Ви не заклали туди цю програму. А там такий, наприклад, в програмі як у мене є прибудова до поліклініки на Зоологічній для лабораторії, не виконає район, це не двері поставити, або кришу поміняти, а прибудову роботи. Але такого не закладено.

-Борисов: Шановний пане Казаков. Ви задавали запитання Віктору Михайловичу, задаєте запитання мені, в контексті того, що райони в місті Києві,  як з"ясовується нічого не спроможні зробити. Ми говорили в минулому році, говоримо в цьому році, і в наступному році вже будемо діяти про те... таким чином, що ми децинтралізовуємо капітальні вкладення, фінансові ресурси, з міста в райони, які безпосередньо працюють в районі.

Другий принцип коли було закладено фінансування програми і наказів виборців, які, я ще раз підкреслюю, ми з вами всі обоговорювали і затверджували, і ми знову повертаємося до того ж що хтось знову не спроможний виконати. Принципи закладались - з того чия власність будується, реконструюється, ремонтується в ті бюджети, все буде закладено. Будівництво шкіл, прибудова до них, дитячих садків, це є власність району. І в доповіді я сказав, про те,

 

  <----   13 ч 26 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

що ми передбачаємо в районах спрямувати кошти на капітальні вкладення від приватизації майна районів, передачу коштів під конкретні об"єкти, де вони є замовниками об"єктів соціальної інфраструктури спеціального фонду міського бюджету, майже 16 млн. пайових коштів, майже 6 млн. надходження від реклами, інші залучені кошти, які будуть надходити під конкретні об"єкти адресної програми де замовниками є райони, вони будуть виконувати ці роботи, як би ви не сумнівались в їх компетенції.

-Казаков: Але таких немає списків, конкретних об"єктів на сьогоднішній день немає. Тобто, ми не знаємо, що буде передбачено в будівництві реконструкції на майбутній період.

-Борисов: В Програмі соціально-економічного розвитку на 2003 рік передбачені ті об"єкти, які не сьогоднішній день управління економіки має замовлення від замовників які будуть безпосередньо відповідати за ці роботи.

-Головуючий: Я хотів би Валерій Дмитрович, доповнити. Ми з вами домовлялися, я хотів би, щоб ми перейшли на такий режим будівнцтва в м.Києві. Якщо станом на 1 січня є затверджена в установленому порядку проектно-кошторисна документація то замовник виконав свою умову. Чи то район, чи то управління охорони здоров"я, чи освіти. Перша умова замовника, всі ви знаєте, отримати право на забудову через затвердження проектно-кошторисної документації. Якщо такі об"єкти будуть, я би просив до суботи всіх присутніх з тим головою району, хто ставить питання, чи з тим начальником управління, який ставить питання представити затверджену проектно-кошторисну документацію, яка пройшла експертизу, обов"язково, тобто, ми самі затвержуємо навіть ті, які понад 5 млн., а понад 5 це і 100 млн. Приклад, я можу вам навести.

 

  <----   13 ч 29 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

Головне управління охорони здоров"я замовило проект  на Центр переливання крові  та виготовлення та зберігання  плазми. Коли ми  прийняли з вами таке рішення, тоді, коли трапилась  аварія дуже крупна в Львові і коли ми  повинні були, ініціативу з вами проявили самі, рішення прийняли і відправили туди  здоровенний великий холодильник  з кров"ю, з плазмою, бо там  ожоговий центр  неспроможний був. І коли ми з вами відвідали  наш центр в Києві, ми прийняли рішення, що наш  Київський, столичний повинен бути  державним центром.  І що ви думаєте, проектний інститут, розуміючи, що якщо буде  коштувати проект  100 мільйонів, то він отримає  10 %, якщо буде 20, то 20. Ми йому замовили, щоб коштував  в межах від 20 до 30  мільйонів.  Він приніс неділю назад  документацію на 100 мільйонів.

Да,  я питаю Валерія Григоровича, свого заступника, а хто йому замовляв на 100 мільйонів? От хай тепер за свої кошти  і переробляє або робить декілька етапів (комплексів), але працюючих. Перший етап, перший комплекс - це може бути  на 25-30 мільйонів на 2 роки - 2003-2004 - працюючий комплекс, локальний, працюючий.  А другий комплекс може бути  ще потім  продовжений. Це я для прикладу сказав. Я згоден, що треба Зоологічну там  прибудовувати.  Хто може  сьогодні сказати - де  знаходиться проектна затверджена документація і скільки  коштує ця прибудова?  Якщо це 300-400 тисяч - нема розмови. А якщо це декілька мільйонів гривень? Ви розумієте? Тому я доручення  таке протокольне  і заступники тут, які є  депутатами виконавчого органу, і депутати, до суботи.  Я думаю,  що можливо питання  Казакова правильне тим, що, можливий такий варіант, що вона знаходиться в такій готовності, не хватає місця, то колись, при радянських часах  давалося до 15-го  лютого. Чому? Я  сьогодні  й сам не знаю, чому. Але давалося право коригування та затвердження до 15-го лютого. Якщо  до 15-го лютого не  відбулося, Володимир Борисович, ми з тобою

 

  <----   13 ч 32 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

проходили школу молодого бойца. В Москву їздили, Держбуд і Держплан Москви ми їздили. Тому це питання серйозне. Сьогодні розпочати об"єкти, після того, як вийшов закон... Це тільки ми мали право і користувалися до цього часу і то підвергалися перевіркам, запитам прокурорським і всім, щоб ми мали право паралельно, але ми це тільки на сесії повинні проголосувати право паралельного проектування та будівництва. І тоді можливий варіант, поетапно проектуючи, поетапно будуєш. Але це не великі споруди. Там ми працюємо по метрополітену. Тому, що завершити проект метрополітену повністю, то треба 5 років нічого не будувати, а потім за 1 рік побудувати 500 млн. Ми будуємо метрополітен 129, 134 млн. в рік, але паралельно маємо право і затверджувати і продовжувати будівництво від станції до станції. А фактично такого поняття в теорії нема. Тому я просив би до суботи, я якщо нема такої, треба, щоб наш доповідач включив на наступний рік розробку та затвердження проектної документації кошти, на це передбачити. Я бачу Птуха сидить, який за це відповідає. І тоді можливий варіант при коригуванні в наступному році, а коригувати ми будемо в декілька разів, це життя нам підказує, можливо об"єкти почати в наступному році. Давайте це питання, яке задавав Казаков, відповідь моя буде для всіх. Записано 9: Гриненко, Новак, Георгієвський, Качурова, Єрмак, Карабаєв, Мартинюк і Гіщак. Це записані. Як ми будемо? Підводимо риску? Я прочитав. Після Гіщака нікому не даю виступати. Нормально? Погоджено.

Гриненко, прошу.

 

  <----   13 ч 35 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

 погоджено. Гриненко, 9-й.

Гриненко: Шановний Валерій Дмитрович, Таке, на мій погляд, враження, що Програму писали одні люди, а накази виборців і доручення  виборців -  люди зовсім другі, тому що, як можна узгодити те, що ми вже прийняли, проголосували. Підземний перехід Тростянецька (Харківський масив) не попало, коли воно записано:  в 2003 році. Я не кажу, яке фінансування. Але воно навіть не попало в Програму. Бювети в Дарницькому районі. Теж фінансування вже написані райони і з міського бюджету - не попало, і в Дарницькому районі взагалі не будуєься  ні один бювет. Якщо в других районах  по 2-3,то в Дарницькому районі взагалі   не  передбачається. Тому вже це - проголосовано, так чому воно не попало? Незрозуміло. Це перше  питання. Друге.  Олександр Олександрович, в кінці-кінців треба ж уже нам з"ясувати, що ми будемо робити  з дитячою залізною дорогою від Милославського до  просп. Возз"єднання. Ми туди вже вгатили  60 млн. грн., Ви це знаєте. Ми уже побудували 40  будинків, які зараз  розкрадаються в Осокорках, для відселення дачників. Давайте скажемо, що це була наша помилка, розберемо ці рельси і будемо (нерозбірливо) житло, чи ми будемо там метро  будувати. Але дачників  вже треба відселяти. Люди  пишуть кругом жалоби, ми заборонили  їм приватизувати дачні  участки, побудувати в Осокорках 40 будинків. Давайте дамо, якщо треба,  5-7 мільйонів, закінчимо це  будівництво, відселимо  дачників. Що там буде, метро чи швидкісний трамвай - це вже  третє питання. Але щось треба ж робити. Не можна  в такому стані знаходитись.  Два трамваї їздять, люди безкоштовно  їздять, на утримання 1,5-2 млн. (нерозбірливо)  кожен рік і воно стоїть  як пам"ятник нашої... Треба якийсь висновок  зробити.

Борисов: Шановний Володимир Іванович. По комплексу питань, які Вами  були підняті, я хотів би  сказати наступне:  накази виборців  у Програмі соціально-економічного  розвитку складали одні і тіж люди, які працюють  в Управлінні економіки. Я наголошував, хочу ще раз  наголосити, що накази виборців, або вони називаються  доручення виборців своїм депутатам, приймаються на період  повноважень  депутата Київради: Ваших і моїх, і інших наших колег  2002-2006 і коли ми затвердили  доручення виборців, то це не означає, що  всі доручення ми повинні включити в Програму 2003 року. Одну хвилиночку.  Я повторюсь, що тільки капітальні вкладення, які потрібні  на виконання доручень виборців

 

  <----   13 ч 38 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

по тому переліку, які подані депутатами складають 10,8 млрд. грн. Тому, в законі про статус депутата написано: "доручення виборців, які потребують матеріальних витрат вирішуються виходячи із реальних фінансових можливостей територіальної громади міста, району, кому ці накази адресовані. Бюветна програма формується управлінням комунального забезпечення та харизму на підставі цифр які приймаються з бюджеті на фінансування бюветів з мішаним фінансуванням районами і містом. Ця адресна програма формується по заявках району, в тому числі і Дарницького району. Після прийняття програми і затвердженої цифри ця адресна програма буде сформована і затверджена розпорядженням Київського міського голови, як це робилося в останні 4 роки.

Наступне питання. Перехід по вул. Тростянецька. Якщо я не помиляюсь, то це є одним з елементів інвестиційної програми, або інвестиційного об"єкту конкурс на який ми з вами разом і ви, як член цієї конкурсної комісії прийняли рішення, об"явили 3 дні тому. Де споруджується величезний торгівельний комплекс плюс підземний перехід. В програмі, якщо це не знайшло відображення, я сказав, ми з вами конкурс об"явили 3 дні тому, провели засідання конкурсної комісії. Програма була сформована, віддрукована трохи раніше. Тому я собі записав на суботу де буде внесено, підкореговано.

-Головуючий: До суботи. Питання має... Підстави під собою, Володимир Іванович, але помилки важко признавати, краще добудувати лінію, ніж помилки визнавати.

Новак, прошу.

-Новак: Справа в тому, що кожна програма соціально-економічного розвитку повинна містити якісь пріоритети. Зокрема, наприклад, добудова об"єктів незавершеного будівництва освіти. Мій наказ вже не виконується 2 скликання, добудова басейна. Перше питання моє щодо пріоритетів, друге питання - разом з тим, наприклад, по галузі управління житлового господарства і управління охорони пам"яток

 

  <----   13 ч 41 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Я бачу об"єкти Севастополь, Берестечко і інші, які плануються профінансувати на 4 млн. Якщо сьогодні Бюджетний кодекс забороняє нам фінансувати об"єкти, які мають статус національних, то, будь ласка, скажіть, якими статтями бюджетного кодексу ви користувалися або законодавчими актами, які дозволяють нам фінансувати ті об"єкти, які відносяться до власності територіальної м. Києва.

-Борисов: Добудова басейна по вул. Волгодонській. Програмою на 2003 рік її фінансування передбачена. Інша справа в яких обсягах. Але ми виходили з реальних можливостей фінансування тих чи інших об"єтків і виходячи з наявності, як наголосив Олександр Олександрович, і це є на сьогоднішній день принципом розробленою проектно-кошторисною документацією. І затверджена в установленому порядку. По цій школі, документація була розроблена, ще в середині 90 років і вона сьогодні знаходиться на коригуванні. Тому ми при формуванні Програми застосовували наступні принципи: об"єкти, включаються в план фінансуванням якщо:

1. забезпеченні повністю затвердженою проектно-кошторисною документацією.

2. об"єкти, мають хоча б позитивний висновок експертизи.

3. документація або позитивний висновок яких за нормативами може бути в І півріччі на це виділені асигнування для того, щоб зробити заділ.

Ось такі принципи ми застосовували при формуванні...

-Головуючий: Але початок...

-Борисов: Школа...

-Головуючий: Початок є в 2003.

-Новак: Він повинен був бути завершеним в цьому році. Мені вже 3 рокі поспіль обіцяють. Документація затверджується з червня місяця, ніяк її не затвердять.

-Борисов: Наталя Василівна, враховуючи, що я вам обіцяю вперше, давайте я вам пообіцяю.

-Головуючий: Тут не обіцянки, тут справи. Давайте супроводжувати питання кожного депутата не в кінці грудня місяця, а влітку, восени. І поцікавиться, де документація, чому вона затримується, чому не пройшла державну експертизу. Є порядок.

16-й, Георгієвський.

-Георгієвський: У меня тот же вопрос, что и у госпожи Новак

 

  <----   13 ч 44 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

 То есть, письменно я обращался к  Валерию Дмитриевичу по школам на своем участке. Это строящийся объект. Однако недофинансированный и один из них должен быть сдан  еще в текущем году и в дальнейшем я не вижу перспективы, я смотрю по плану  финансирования - суммы явно  недостаточно, в освноном  за счет района. Это нереально закончить  эти объекты.

Борисов: Я ж пояснив, що таке кошти району, можу ще раз повторити.

Головуючий: До суботи.

Борисов: Друге.

Головуючий: Ні, ні, Борисов, я вибачаюсь. Давайте ми ж домовимось. Повторюватись на  подібні питання й  давати ті ж відповіді так просторо як Ви, то ми будемо довго тут сидіти, ще й без вечері залишимося. Давайте ми домовимося так. Питання  було, фіксується питання. Ваші заступники сидять тут, Віктор Михайловича заступники всі були, зараз вийшли, питання фіксується, опрацьовується. Депутат, який задавав питання,  має можливість протягом сьогодні ще після вечері, завтра цілий день побути в Головному управлінні економіки чи фінансів, проговорити питання. Ще ж ми в суботу виступати будемо.  Це так, напівсесії ми сьогодні. Але я хочу сказати, щоб ми знали, що в об"ємі, який був  до другого читання, Таблиця капітальних вкладень перекладена на сьогодні на голосування, Таблиця розвитку капіталовкладень  була передбачена по Україні 800 млн. Уже сьогодні вранці  вона 400 млн. - вдвічі менша. Я надіюсь, що і ми отримаємо, на жаль, удвічі менше. Ми розраховували на 110 -112 млн.  із 800. Розрахунки у нас були, були прийняті.  Тепер, можливо буде це удвічі  менше. Це теж  біда. Але почекаємо, коли сьогодні буде третє читання  і в цілому прийнятий бюджет  на Верховній Раді. Тому  продовжуємо працювати.  20-й, Качурова. Єрмак, 60-й за нею.

Качурова: Шановний Валерію Дмитровичу, на Троєщині, зокрема, в 20-му в.о. склалася  ситуація, коли мешканці позбавлені можливості вільно задовільняти свої культурні  та освітні запити.  Практично тільки кінозал "Флоренція" дає такі можливості. Настала нагальна потреба будівництва нового  закладу культури, про що йшла мова  в наказах виборців. Доцільно було б   з метою економії коштів зробити  прибудову у вигляді кіноконцертного залу до приміщення Школи мистецтв по вул.  Закревського, 43-а.  Цей наказ виборців підтримує Головне управління культури міста та  державна адміністрація Деснянського району.  Пропоную прийняти відповідне рішення  про додаткове включення

 

  <----   13 ч 47 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

назначеного об"єкту прибудови до приміщення школи мистецтв до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва на 2003 рік, розробивши відповідну проектно-кошторисну документацію.

-Борисов: Я записав, ми вивчимо.

-Головуючий: Протокол ведіть питання депутатів. Я можу теж трошки прокоментувати. Я би на кіно-концертні зали інвесторів шукав, а не за бюджетні кошти. Ми з вами прийняли рішення продати всі кінотеатри в Києві. Таким чином, ми підтвердили свою політику і ідеологію, що в комунальній власності недоцільно сьогодні тримати кінотеатри в тому вигляді, в якому вони бачились 20-15 років тому. Якщо ми прийняли з вами таку політику, що ми виставляємо на аукціони, то треба ці кошти залучати після продажу і використовувати на більш конкретні цілі. Але інвесторів вишукувати треба обов"язково. Тому що кіноконцертний зал це не той зал, який ви маєте. Підіть в "Україну" подивиться. Мені запропонували продати "Україну". Давайте. А для чого вона повинна бути нашою. Хто був в "Україні" в бувшому кінотеатрі на Городецького, бачили. Для чого він нам. Залишок наш там якийсь є. Ми його дали в свій час в оренду. Люди вклали кошти колосальні, фактично господарі, а він у нас числиться. Нам головне, щоб він працював, і податки щоб були, збір. (Шум). Ну і чудово. Я не зняв, я навпаки сказав, щоб протокольний відділ зафіксував.

Єрмак, 60-й, Карабаєв, 37-й.

-Єрмак: У нас було погодження з вашими службами і з вами ми це питання обговорювали, я думаю, що тут дві помилки... (Шум). Тому перше питання - Турівська, 24 це борг за 2001 рік, я думаю, що помилка, там записано з коштів району. Там міські повинні кошти бути. Друге питання -  117 школа по вул. Фрунзе. Ми домовлялися, що цей борг, який у нас був, 500 тисяч, він буде. Там тільки 130. Тому я прошу в робочому порядку ці два питання вирішити. Дякую.

Карабаєв, 37-й, Гіщак, 61-й.

 

  <----   13 ч 50 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Карабаєв: Перше питання - це те, що до вас відіслав Падалка В.М. доручення по першому п"ятому полігону.

-Борисов: Цей об"єкт є в плані, передбачено 350 тисяч грн.

-Карабаєв: Доручення було на 23 млн. Довели питання, Олександр Олександрович, пообіцяв і моїм виборцям, киянам, що буде завершення роботи...

-Головуючий: У мене прохання до депутатів, я нікому нічого не обіцяю. Є деякі тільки випадки бувають. А то ти вже 2-й раз - 23 млн. Може на декілька років. А щоб в один рік вписати             23 млн...

-Карабаєв: Очистка Русанівського каналу. Це об"єкт, який був в наказі виборців і я прошу відповісти...

-Головуючий: Це правда. Це підвереджується, що ми з нашим Щепцом, декілька років приміряємося до цього каналу. Щепця ми не запрошували. Питання протокольне.

-Борисов: Воно в програмі є. Я так розумію, що фінансування недостатнє йде.

-Головуючий: Я не говорю про кількість фінансування, але потрібна щоб була строчка.

Що дає право строчка, ви знаєте. Передбачити строчку на 1 млн. 800 це дає підстави виконувати вдічі-втричі. Якщо немає строчки, то не дає право розпочинати. Тому строчки треба, щоб були ті, які ми приділяли.

-Борисов: Там строчка є, тим більше, за рахунок коштів екологічного фонду.

-Карабаєв: І останнє. Бульв. Давидова, 8, будинок, який будує концерн "Екоп". Ми вже тричі зверталися з тим, щоб зняти це питання. Зараз вже дали доручення, щоб переглянути це питання і знову ми його знімаємо з сесії з земельних питань. Він виникає тут, в Програмі соціально-економічного розвитку будівництво будинку бульв. Давидова, 8, концерн "Екоп".

-Головуючий: Я не буду обговорювати питання хто включає, хто знімає. При голосуванні покаже ситуація. Ми вже тричі по цьому будинку давали доручення, це так, як по тій злополучний, на Троєщині, заправці. Якщо це груповий егоізм, це одна справа, якщо це дійсно, питання розвитку соціального... Треба голосуванням. Не будемо...

 

  <----   13 ч 53 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Воно є в порядку денному, завершуємо. Гіщак, прошу.

-Гіщак: Я знову про своє, у мене є хрущовка на бульв. Вернадського, де активно рік пікетували. Мене активно зараз ці люди блокують. Що їм відповісти. Я впевнений, що проект зроблено, так я можу твердо говорити, що реконструкція буде здійснюватися.

-Борисов: Реконструкція хрущовок дійсно буде здійснюватися...

-Гіщак: Вона записана була вже давно. Сан Санич давав доручення по розробці кошторису і т.д.

-Борисов: Ця адреса в програмі переліку хрущовок є, в рамках загальної програми на яку передбачено 6,5 млн.

-Головуючий: Це у власності чиїсь?

-Гіщак: Спочатку була у власності академії, а тепер міста. 2 роки.

Друге питання - ви новий, молодий керівник економіки міста. Ви вносите нові ідеї децентралізації, мені здається це ваша ідея, я підтримую її. Хотілось, щоб ви взяли глобальну проблему хрущовки, що з ними робити? Досі міська влада не підняла. Я вам гарантую пам"ятник в центрі Академмістечка.

-Головуючий: Ти добавляй: при життю пам"ятник. Я знаю один анекдот: як теща зятю пам"ятник замовила. І гроші обіцяла великі. Зять подумав, на другий день приходить до тещі де гроші, пам"ятник готовий.

-Гіщак: Я надіюсь, що при життю..

-Борисов: Кіндрат Йосипович, я хочу нагадати...

-Головуючий: Закінчуємо. Присідай.

А тепер, шановні депутати, давайте зробимо декілька уточнень.

Я згоден з тим, Віктор Михайлович, що маючи

 

  <----   13 ч 56 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

показник фінансування науки у цьому році 21 млн., а на наступний рік планувати 21,500 це не серйозно. Тому думайте. Я розумію так порядок цифр. 20 ріст 10%  або 12%. 20 і 20,5 це не піде така арифметики.

Якщо ми 3 рік, на наступний рік плануємо 1 млн. житла то чому? В минулому році ввели мільйон. В цьому очікуємо мільйон. То давайте на наступний рік запишемо хоча б 1млн. 10 тисяч. Для чого я це говорю? А тому, що читаю що ви передбачаєте. У цьому році ви передбачаєте за рахунок міського бюджету для молодих сімей. 12,6 на наступний рік. Що це за відношення у нас до молодих сімей. Якщо ми в цьому році маємо 12,6, то ви плануйте на наступнй рік хоча б 14 млн., щоб ми могли про це сказати. Це перше моє питання і зауваження.

Чому про мільйон і чим він начинений. Читаю інше. В цьому році ми планували 50 на 50, 39 десятих тисячі. Відкриваю наступний рік - знову 39,53. Аж 3 сотки. Не піде. Якщо в цьому році 39,5, шукайте в наступному році, щоб воно було за 40, а краще 41. Це принципові питання, наші з вами питання, молодіжна політика. Ми її нарощувати повинні, а не топтатись на місці. І таким чином за збільшення на молодіжну політику по формулі 50 на кошти, 50 на населення, а також є показник забезпеченість житлом малозабезпечених мабуть без росту... Переходьте за мільйон. Два роки по мільйону достатньо. Переходьте за мільйон. Скільки перейдете, але переходьте ричаг за мільйон.

По підприємницькій діяльності.

З Біличем і Георгієвським відпрацьовувати

 

  <----   13 ч 59 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

на суботу позицію, як витрачати кошти. Як робились всі програми, наші сусіди, які пройшли цей шлях. Ніхто з підприємств, кошти з цього фонду не отримував. Отримували на проекти, на допомогу молодим підприємствам, на видачу невеликих кредитів молодим підприємцям безвозратно на початок комерційної діяльності, за надання послуг. А для того, щоб випускати телевізор давати мільйон на цю програму, я вибачюсь. На лабораторні роботи, якщо це дійсно призвано високотехнологічним і т.і. Тому зустрітись і щоб в суботу ми це питання зняли. Мале підприємництво, наука, те, що я сказав, наповнення понад мільйон добавляйте малозахищенним, щоб ріст був, молодим сім"ям - щоб ріст був, і формула 50 на 50.

Останнє. Те, що говорив Гуленко. Ми повинні реалізувати за два роки 2003 чи 2004 рік з вами програму, яку ми затвердили. Це житло для дільничих інспекторів, а також житло, яке отримують у нас двірники, хоч вони називають себе спостерігачами. Але ми обіцяли службове житло, ми повинні мати фонд службового житла для того, щоб цю професію і зберігати і можна було продовжувати.

Я хотів би подякувати Присяжнюку за те, що він не наполягає, чи наполягає... 5 хвилин Присяжнюк.

-Присяжнюк: Вельмишановний Олександре Олександровичу, вельмишановні колеги!

Вам розданий проект рішення "Про розгляд проекту бюджету м.Києва на 2003 рік" та проект "Програма соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва на 2003 рік". Воно в папці №3, візьмете, якщо бажаєте. В цьому проекті рішення

 

   <----   14 ч 02 м 07 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

відпрацьований механізм розгляду проекту плану на сьогодні, завтра і, як ми будемо розглядати його  в кінцевому, уже  в суботу. Ми повинні сьогодні прийняти рішення, коли ми  в суботу будемо збиратися, о котрій  годині, також роздано Вам графік розгляду проекту бюджету і програми  покомісійно, починаючи з сьогоднішнього дня, оскільки  в суботу ми повинні кінцево прийняти бюджет, то вже з сьогоднішнього дня Віктор Михайлович, Валерій Дмитрович і робоча група нашої комісії  буде зустрічатися  з членами комісії і  заслуховувати пропозиції Ваші, зауваження, а потім ми їх узагальнимо. Тобто, графік  також роздано. Єдине, що в цьому графіку, ми  думали, що воно швидше закінчиться. З 15 годин починається розгляд і комісія з питань  містобудування та землекористування. Тому, оскільки ми не зможемо  в 15 годин це  розпочати, то ми перенесемо  розгляд  комісії з питань містобудування та землекористування  на  20-ту годину сьогодні, або вже завтра  розглянемо їх. Ось все, що я б хотів сказати. Справа в тому, що, дійсно, в бюджеті є ще деякі  неточності, ми їх  відпрацюємо  і думаю, що в суботу вже проект  бюджету буде  нормальним.

Головуючий: Так, дякую.

Присяжнюк: Треба проект рішення проголосувати, Олександр Олександрович. І графік, звичайно. Чому не годиться? Ні, так я ж сказав, що Вашу комісію  ми перенесемо або на 20 годин, або  на завтра, як Ви скажете. Ну а як по іншому,  Володимир Іванович? Скажи по іншому. Дай пропозиції по іншому.

Головуючий: Ні, на неділю ми не можемо, це рискове  рішення.  Я хочу сказати Вам не тому, що неділя, бачте, день такий: дехто має свої плани. Я то буду в неділю, в понеділок, у вівторок і ви приходьте. Але  ми ж радились до того і прийняли рішення, що ми в суботу  бюджет будемо приймати в цілому. Нам часу достатньо. Якщо вже сьогодні появляється, що вже  пізно в 4 або в 5 комісії збирати. Ну тоді вибачте, я не буду називати  пофамільно Вас, я Вам ще раз підтверджую. Депутати Верховної Ради

 

 

  <----   14 ч 05 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

декілька суток не виходили з кабінетів, і до дому не їздили. Я вас не орієнтую, але попрацювати в четвер, сьогодні заради інтересу до 8-9 годин вечора. В суботу будемо, тому я сприймаю, 15 годин переноситься на 16 годину, це не принципово, бо будемо працювати. А проект,  я пропоную проголосувати і графік проголосувати.

Голосування:

за-72, проти-0, утр.-1, не гол.-12. Рішення прийнято.

Таким чином ми продовжуємо роботу, а питання бюджету та Програми ми сесію по ньому не закриваємо, а зробимо перерву по ньому на суботу. І достатньо нам буде з ранку почати своєчасно. Вирішимо. Давайте на 9, закінчимо раніше у 2-3 години. Хто за те, щоб почати сесію у суботу о 9 годині завершити протягом дня в суботу, прошу проголосувати.

Голосування:

за-69, проти-4, утр.-1, не гол..-11. Рішення прийнято.

Так, перерву не робимо? Пункт 4. Пункт 3 у вас є на руках. Реконструкція та ремонт водоканалізаційного господарства. Голосуємо? Голосуємо пункт 3.

Голосування:

 

  <----   14 ч 08 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

Да, поміняти. Я згоден з вами. Протокол, відмічайте, хто це живе старими районами.

За - 63, проти - 0, утр. - 0,  не гол. - 21, всього - 84. Рішення прийнято. Дякую.

Пункт 4. 5 %  відрахувань по Павлівській, 26-41.

Голосуємо? Голосується рішення.

За - 67, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 18, всього - 85. Рішення прийнято. Дякую.

Пункт 6. 5-й, я вибачаюсь. Голосуємо. Голосується

(Не чути)

Головуючий: Правильне рішення.

_________(Нерозбірливо) и до того, мне кажется, вообще эти вопросы надо снять пока мы не разберемся. Вообще, зачем нам такое предприятие?

Головуючий: Я згоден з Вами на 100%. Якщо тільки алюмінієвий завод по результатам року вийде з збитками, ми заслухаємо його на спільній колегії, але я потім знайду в цьому залі  тих, хто допоміг алюмінієвому  заводу прийти з збитками.  Я володію ситуацією на заводі. Але думаю, що збитків у нього не буде. Тому що  9, 10 місяців і рік - це  різні речі. Тому в мене  прохання таке:  враховуючи, що рік завершується, проголосувати це рішення, а протокольно ми не пізніше, як в кінці січня, тобто, коли звіт буде в нього офіційний, або початку лютого колегіально заслухаємо керівництво. Можна так  погодитися?  Я прошу проголосувати.

Голосується рішення.

 

  <----   14 ч 11 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

За - 64, проти - 3, утр. - 5, не гол. - 12, всього - 84. Рішення прийнято.

Головуючий: Пункт 6. Пропонується за основу в першому читанні.  Можна голосувати?  Можна. Голосується за основу  в першому читанні.

За - 76, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 85. Рішення прийнято.

Так, на трибуну запрошується голова комісії  депутат Легеза.

Легеза: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги-депутати.  До Вашої уваги пропонується  проект рішення під № 1 "Про внесення змін до рішень Київської міської ради".

Яловий: Які є запитання  по першому пункту?  Можна голосувати?  Прошу, проголосуйте, будь ласка.

Голосування: за - 74, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 11, всього - 65. Рішення прийнято.

Прошу далі.

Легеза: Другий проект рішення "Про визнання актів такими, що  втратили чинність".

Яловий: Є запитання?  Голосуємо? Проголосуйте, будь ласка.

За - 69, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 16, всього - 85. Рішення прийнято. Прошу далі.

Легеза: Проект рішення під № 3 "Про передачу у приватну власність  земельних ділянок громадянам для будівництва, експлуатації та  обслуговування житлових будинків і господарських будівель". Всього 31 пункт.

Яловий: Так, по 31 пункту чи є зауваження у депутатів?  Можна голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

______Перше.

Це пункт про передачу  у приватну власність.  Проголосуйте, будь ласка.

Голосування: за - 69, пртти - 0, утр. - 0, не гол. - 16, всього - 85. Рішення прийнято. Прошу далі.

 

  <----   14 ч 14 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

Легеза: 4-й проект рішення "Про продаж товариству з обмеженою відповідальністю аграрно-промисловій фірмі "Корифей ЛТД" земельної ділянки  для експлуатації та обслуговування  автозаправної станції на вул. Богатирській, 2 в Оболонському районі м. Києва. 547 кв.м, вартість 182 тис. 630 грн.

Яловий: Чи є запитання по цьому питанню?  Можна голосувати?  Проголосуйте, будь ласка.

Голосування: За - 75, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 85. Рішення прийнято.

Яловий: Прошу далі.

Легеза: 5-й номер "Про оформлення  права користування земельними ділянками" - чотири пункти.

Яловий: Чи є запитання по цьому рішенню?  Голосується пункт з-6. Прошу, проголосуйте.

Легеза: з-5.

Яловий: Я вибачаюсь, з-5.

Голосування: За - 69, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 16, всього - 85. Рішення прийнято.  Дякую.

Легеза: з-6 "Про погодження  місць розташування об"єктів". Всього п"ять пунктів.

Яловий: Нема заперечень?  Проголосуйте, будь ласка.

Голосування: За - 70, проти - 0, утр. - 0,  не гол. - 15, всього - 85. Рішення прийнято. Прошу далі.

Легеза: Сьомий проект рішення "Про надання  і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею". 13  пунктів.

Яловий: По 13-ти пунктам чи є зауваження?  Можна голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:  за - 74, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 84. Рішення прийнято.  Дякую.

Легеза: Папка перша закінчилася. Папку другу розпочинати?

Яловий: Так. Подивимося зразу другу. Да?

Легеза: Да. Проект рішення "Про продаж земельної ділянки

 

  <----   14 ч 17 м 07 с   ----   Второй стенограф   ---->

 

Міжрегіональній Академії  управління персоналом  у формі Акціонерного товариства  закритого типу для  будівництва та обслуговування навчального корпусу на просп. Червонозоряному, 119 у Голосіївському районі м.Києва.

Яловий: Чи є запитання по цьому рішенню?  Можна голосувати?

Легеза: Це в порядку денному, в різному, починаючи з  10-го пункту.

Яловий: У Вас в порядку денному 10-й пункт. Прошу, голосуйте, будь ласка. В "Різному" 10-й пункт. Голосуйте.

Голосування: За - 67, проти - 2, утр. - 0, не гол. - 15, всього - 84. Рішення прийнято. Наступний 11-й пункт в "різному".

Легеза: "Про внесення змін до рішення Київської  міської ради" - всього два пункти.

Яловий: Можна голосувати?  Проголосуйте, будь ласка.

За - 69, проти -  2, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 84. Рішення прийнято.

Наступний, 12-й пункт.

Легеза: 12-й пункт "Про передачу  в приватну власність земельних ділянок громадянам  для будівництва, експлуатації та  обслуговування житлових будинків, господарських будівель.  Всього 23 пункти. Яловий: Чи є запитання по 23 пунктам?  Можна голосувати?  Проголосуйте, будь ласка це рішення.

Голосування: За - 76, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 84. Рішення прийнято.

Дякую.

Легеза: 13-й "Про оформлення права користування  земельними ділянками".

Шановні колеги, на Президії були зняті  пункт 1 і 7, у Вас є там витяг з протоколу і по третьому пункту я пропоную  додати, де стосується оформлення  гр. Казиміру Віталію Івановичу в довгострокову  оренду  на 25 років земельну ділянку для завершення  будівництва, додати в спільну оренду Казиміру і Гутнику, тому що це є спільною власністю і була допущена   помилка. Я хочу, щоб Ви проголосували в такій редакції. В спільну оренду Казиміру і Гутнику.

Яловий: По третьому, так?

Легеза: Так.

Яловий: Дякую чи є ще якісь зауваження? Голосується рішення в цілому, крім  першого, сьомого і з доповненням комісії.  Можна голосувати? Вибачаюсь, прошу.  Включіть 20-й мікрофон.

 

  <----   14 ч 20 м 07 с   ----  Седьмой стенограф   ---->

 

Ну, ми уже проголосовали п.10, але я так пам"ятаю, що була така пропозиція на Президії, щоб цей пункт був знятий з порядку денного. Нагадайте.

-Легеза: 10-й?

-Качурова: 10-й. (Шум). Я розумію, що проголосували. Але так нагадали, що (нерозбірливо) пункт порядку денного Президії.

-Легеза: Завод "Маяк"?

-Качурова: 10-й пункт. "Про внесення змін до рішень Київської міської ради". 10-й в "різному", в папці №2.

-Легеза: Ми вже проголосували.

-Качурова: Але він на Президії був знят.

-Легеза: Не був знят. Хай підіймуть протокол, був знятий чи ні?

-Яловий: Не було знято. Я прошу, продовжуйте.

-Легеза: Міжрегіональна Академія управління персоналом вони зняли...

-Качурова: Добре, все.

-Яловий: Будьте уважні. Можна голосувати без 1, 7 з доповненням Легези, проголосуйте.

Голосування:

за-77, проти-0, утр.-0, не гол.-8. Рішення прийнято.

-Легеза: Пункт 14 "Про погодження місць розташування об"єктів" крім пункту 5, який зняла депутат Новак.

-Яловий: Які є запитання по цьому. Можна голосувати окрім 5 пункту. По 5 пункту... Наталя Василівна де? Там була дана відповідь, що там витримані всі норми, пункту 5, ви наполягаєте. До суботи. Голосуємо, будь ласка. Без п.5.

Голосування:

за-75, проти-0, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято.

-Легеза: Пункт 15-й "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею".

-Яловий: Папка 2. 32 пункти. По 32 пунктам цього рішення є зауваження? Включіть, 55-й, прошу.

-Россада: Пункт 9-й, я прошу зняти. Є конфлікт між мешканцями в дворі і цією фірмою. Затвердити проект відведення земельної ділянки компанії "Вантер Холдін Лімітед" та компанії "Вілер

 

  <----   14 ч 23 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Девел ін".

-Яловий: Є пропозиція депутата Россади зняти. Це ваш округ. Не буде заперечень? Є зауваження якісь. Прошу проголосувати дане рішення пункту 9.

Є ще Щербаков.

-Щербаков: У мене загальне зауваження, яке стосується того, що тут не зазначена повна назва організацій, яким надається, внаслідок цього виникають суттєві питання. Наприклад, "Ванетр холдінг...", це фірма, яка незареєстрована в Україні, немає свого представництва. Її представник працює за дорученням, які фізична особа. Розумієте, в що ми встряємо.

-Яловий: Ми знімаємо цей пункт.

-Щербаков: Я кажу не тільки конкретно по цьому пункту, а по зауваженню, я загально роблю.

-Яловий: Земельний комітет і комісія звернути увагу на це зауваження і в подальшому відповідним чином записувати в рішенні. В протокол включіть.

-Легеза: Володимир Борисович, у мене ще по пункту 19-му...

-Яловий: Віктор Захарович, прийнято зауваження ваше. Прошу.

-Легеза: Пункт 19-й, там помилка. Слід читати: "Ріон".  "Приватне підприємство з іноземним капіталом "Ріон". Тут 33 пункти, не 32, а 33.

-Яловий: Поживанов, прошу.

-Поживанов: По 14-му пункту є зауваження. Ми знову таки відводимо ділянки в "Гідропарку" не маючи загального відведення ділянки для парку і це стосується цього і там це кілька є питань.

-Легеза: Ми не відводимо...

-Поживанов: Парків до цього дня акту землекористування не зробили, а на їх території постійно комусь, щось віддаємо.

-Легеза: Шановні колеги, ми нові земельні ділянки в Гідропарку зараз не надаємо. Це існуючий об"єкт який вже існує в тому числі, тут будемо розглядати і ... викуплений з фонду Державного майна і ми просто зобов"язані закріпити земельну ділянку.

-Яловий: Вони повинні гроші за землю платити. Це діючі об"єкти.

 

  <----   14 ч 26 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Шановні колеги, я прошу уваги. По даному рішенню, я вибачаюсь, тут 33 пункти. Знімається пункт 9, і корективи в пункт 19-й. Можна голосувати? Проголосуйте. Зупиніть голосування.

-Россада: З тим, щоб записати сьогодні в протокол, щоб розглянути комплексну забудову Гідропарку, з тими об"єктами, які там є, тим об"єктам, яким будуть надаватися земельні ділянки, і з тими об"єктами, які там мають право бути в перспективі. Я б дуже просив.

-Яловий: Я дякую. Я її підтверджую, і прошу протокольно записати. Але я згадую про інше, що таке даке доручення один раз вже давали.

-Легеза: Було. Є протокол.

-Яловий: Якщо я не помиляюсь в цьому залі. Тому я прошу, до того, що сказано, секретаріату записати, підняти попереднє доручення і їх виконання хто і як виконує на сьогоднішній день.

-Легеза: Виконано протокол...

-Яловий: ... і можливо поставити кадрові питання.

-Легеза: Той протокол виконаний і тут є протокол наради виїзної до Гідропарку, затверджений міським головою і розісланий в усі служби.

-Яловий: Якщо не знає заступник голови КМДА, який безпосередньо займається торгівлею і всім іншим в Гідропарку то я тоді не знаю, яка це була виїзна і як вона відбулася.

-Легеза: І кожній службі поставлена задача.

-Яловий: Приймається заперечення.

-Россада: Я хотів би на репліку відповісти Володимир Борисович. Заступник знає, тому я піднімаю це питання для вашої інформації. А до того, щоб протокол затверджений - то треба це питання, не я цим займаюся, вибачте мене, у місті.

-Яловий: Юрій Іванович, я ні в якій мірі не хотів, а навпаки, підтримати вас. Тому, якщо ви сприйняли мої слова, як спробу випаду проти вас, то я вибачаюсь, ви помилились в цьому. Дякую.

Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-74, проти-0, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

-Легеза: Пункт 16-й "Про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам для ведення садівництва". Всього 3 пункти.

-Яловий: Прошу, проголосуйте.

 

  <----   14 ч 29 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Голосування:

за-68, проти-0, утр.-0, не гол.-17. Рішення прийнято.

-Легеза: "Про передачу Головному управлінню житлового забезпечення КМДА земельної ділянки для реконструкції жилого будинку на вул. Жилянській, 108 у Шевченківському районі м.Києва".

-Яловий: Можна голосувати, проголосуйте.

Голосування:

за-74, проти-0, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

-Легеза: "Про передачу та продаж товариству з обмеженою відповідальністю "Л.Б.П." земельних ділянок для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на Залізничному шосе, 1 у Печерському районі м.Києва".

-Яловий: Є зауваження по цьому проекту? Проголосуйте.

Голосування:

за-68, проти-0, утр.-3, не гол.-14. Рішення прийнято.

-Легеза: "Про передачу Головному управлінню житлового забезпечення КМДА земельної ділянки для будівництва жилого будинку на вул. Хмельницькій, 6/1 у Святошинському районі".

-Яловий: Чи є заперечення, зауваження по даному рішенню? Голосуємо? Проголосуйте.

Голосування:

за-70, проти-3, утр.-0, не гол.-12. Рішення прийнято.

-Легеза: 20 "Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю "АЛАРІС", Дніпровській районній в м.Києві державній адміністрації, ТОВ "Фірмі МіКАБ" земельної ділянки для реконструкції, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу надбудовою 3 поверху для розміщення виробничих та офісних приміщень на вул. Серафимовича, 3-а у Дніпровському районі".

-Яловий: Які є зауваження? Проголосуйте. Голосуємо пункт 20-й "АЛАРІС".

Голосування:

за-76, проти-0, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято.

 

  <----   14 ч 32 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Легеза: 21 "Про погодження споживчому товариству "ВІТЕК" місця розташування торговельного павільйону з літнім майданчиком на вул. Литвиненко-Вольгемут, 5-г у Святошинському районі".

-Яловий: Зауваження? Голосуємо. Пункт 21.

Голосування:

за-70, проти-0, утр.-0, не гол.-16. Рішення прийнято.

-Легеза: Пункт 22 "Про передачу громадянину Ільгову В.В. земельної ділянки для експлуатації та обслуговування індивідуального гаража на вул. Лютеранській, 14-г у Печерському районі".

-Яловий: Є зауваження, прошу проголосуйте.

Голосування:

за-77, проти-2, утр.-0, не гол.-6. Рішення прийнято.

-Легеза: "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 26.09.02 № 19/179 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею".

-Яловий: По цьому рішенню, які є зауваження?  Голосуємо? Проголосуйте. 

Голосування:

за-73, проти-0, утр.-0, не гол.12. Рішення прийнято.

-Легеза: 24 "Про погодження державному підприємству "Житлоінбуд" місця розташування житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями на просп. Перемоги, 115-а у Святошинському районі".

-Яловий: Є заперечення? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-72, проти-2, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято.

-Легеза: 25 "Про оформлення акціонерному товариству закритого типу проектно-розвідувального та конструкторсько-технологічного інституту з дослідним виробництвом "Київський будпроект" земельної ділянки та виробничих споруд для експлуатації та обслуговування адміністративних будівель та виробничих споруд майнового комплексу на вул. Дегтярівській, 53 у Шевченківському районі".

-Яловий: Які є заперечення, зауваження по даному рішенню?

 

  <----   14 ч 35 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-71, проти-3, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

-Легеза: 27 "Про погодження АЗТ "Центр агропромислових технологій..."

-Яловий: А 26, я вибачаюсь. Я вибачаюсь, це Карабаєва питання.

-Легеза: 27 "Про погодження ЗАТ "Центр агропромислових технологій" місця розташування агропромислових технологій на вул. Салютній, 2-б у Шевченківському районі".

-Яловий: Чи є заперечення по даному пункту? Голосуємо? Проголосуйте.

Голосування:

за-74, проти-0, утр.-0, не гол.-12. Рішення прийнято.

-Легеза: 28 "Про передачу Головному управлінню житлового забезпечення КМДА земельних ділянок № 5-11 та № 23-31 для будівництва житлових будинків у 8-му кварталі мікрорайону житлового масиву "Позняки" Дарницького району". Це з урахуванням з поправкою депутата Шилюка П.С. Там додається 2 чи 3 ділянки.

-Яловий: Чи є запитання по цьому? З доповненням Шилюка.

Голосуємо.

Голосування:

за-74, проти-0, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

-Легеза: 29 "Про затвердження статуту комунального підприємства "Київський інститут земельних відносин". Це питання було розглянуто і прийнято нами на минулому сесійному засіданні.

-Яловий: Проголосуйте.

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-8, не гол.-14. Рішення прийнято.

-Легеза: 30 "Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю "ПЛЕЯДА" земельної ділянки для будівництва АЗС на вул. Братиславській між вул. Шолом Алейхема та вул. Академіка Курчатова у Деснянському районі".

 

  <----   14 ч 38 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Яловий: Чи будуть питання по цьому рішенню? Голосуйте.

Голосування:

за-61, проти-1, утр.-2, не гол.-20. Рішення прийнято.

-Легеза: Пункт 31 знятий. Де Юрій Іванович? Нема. Він пропонував  зняти.

-Яловий: Справа тому, що він задав питання.

-Легеза: Немає відповіді. 

-Яловий: Щоб оперативно мені принесли з підписом директора тов. "Ярославів Вал" Він сповіщає, що від купівлі-продажу від 11.05.01 акту прийому передачу від 11.05.01 укладено між товариством "Ярославів Вал" товариством "Торговий дім "Шахтар" повідомляємо, що товариство "Ярославів Вал" є власником будівлі у гуртожитку загальною площею 1.097 кв. м. Розташований в м.Києві по вул. Набережно-Крещатицькій, 1-а. Також повідомляємо, що у будівлі гуртожитку по вул. Набережно-Крещатицькій, 1-а з моменту набуття і по теперішній час ніхто не проживає. Печатка і підпис.

Я Юрія Івановича просив би, поки проведу хай він зайде, щоб не було в його відсутність. Ми підемо далі, а потім проголосуємо це рішення. З внесенням до порядку денного. Прошу покличте Юрія Івановича.

-Легеза: Пункт 40 "Про погодження ЗАТ "Полюс" місця розташування торговельних павільйонів та гостьових автостоянок на вул. Електротехнічній, 18 у Деснянському районі". Депутат Карпенко підправить, як він бачить це рішення.

-Яловий: По пункту 40-му. Качурова, прошу.

-Качурова: Володимир Борисович, було відповідне доручення на сесії, я би хотіла, щоб, все-таки, його озвучив краще Юрій Іванович Россада. Ми виїжджали на місце цього об"єкту і він дав відповідне доручення своїм підлеглим.

-Яловий: А де Юрій Іванович Россада дівся?  Поки Карпенко просить, прошу.

-Карпенко: На минулому сесійному засіданні, я дещо може не тактовно відстоював свої позиції і можливо не хотівши образив деяких депутатів, я прошу у них вибачення.

З допомогою земельної комісії ми

 

  <----   14 ч 41 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

організували виїзд на місце, до об"єкту, депутатів Деснянського району. Також був запрошений і прийняв участь Россада Ю.І., Київзем і керівництво Деснянського району. Ті, зауваження, які висловили мені депутати, вони справедливі і ми їх врахуємо при проведенні реконструкції цього об"єкту, яке починається в березні наступного року. Враховуючи те, що є погодження і ходатайство району, я прошу підтримати позицію. Окрім того, я скажу ще декілька слів.

Там працює 3 000 киян і щомісяця до районного і до міського бюджету поступає у вигляді ринкового збору та інших податків близько 300 тисяч грн. щомісячно. Тому я прошу підтримати це рішення.

-Яловий: У мене питання до депутата Качурової: можна ставити на голосування? Чи будемо чекати Россаду? Добре. Чекаємо Юрія Івановича. Я проголосую потім. Ви наполягаєте на голосуванні? Яке рішення.

-Легеза: Назвати треба "торговельного комплексу та гостьової автостоянки", не павільонів, а торговельного комплексу.

-Яловий: Єрмак по Ярославому Валу... Можна ставити на голосування? Є погодження? Є. Я відповідально говорю. Можна голосувати? Проголосуйте. За Карпенка, депутат Качурова попросилася почекати Россади.

Голосування:

за-63, проти-0, утр.-0, не гол.-21. Рішення прийнято. Дякую.

Давайте 40-й, трошки пізніше проголосуємо.

-Легеза: Тут є, шановні колеги, 41 і 42 пункти, це два проекти рішень, які не пройшли комісію і виникли вони вчора. Подзвонив керуючий справами Верховної Ради України і просив включити і розглянути ці питання, більше того, він подзвонив Київському міському голові і було відповідне доручення Київського міського голови про те, щоб включити до порядку денного. Я просив би членів нашої комісії підтримати цей проект рішення і провести його протоколом в комісію, якщо він буде проголосований і сьогодні розглянути і прийняти.

-Яловий: Я дякую.

-Легеза: 2 питання. Я їх зачитаю.

 

    <----   14 ч 44 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

41 "Про надання державному будівельному комбінату управління справами Верховної Ради України земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку з підземним паркінгом на вул. Панаса Мирного, 28-а у Печерському районі".

42 "Про надання державному будівельному комбінату управління справами ВР України земельної ділянки для будівництва, експлуатації та експлуатації житлового комплексу на вул. Лавренській, 10 у Солом"янському районі".

-Яловий: Чи не буде заперечень проти того, щоб включити ці два питання в порядок денний? Нема. Вони включені.

Шановні колеги, попереднє голосування було з включенням в порядок денний, така була пропозиція, я маю на увазі по 31. Нема заперечень. А по 41-му і 42-му ми зараз голосуємо? Можна проголосувати два одразу?

Проголосуйте.

Голосування:

за-65, проти-0, утр.-1, не гол.-18. Рішення прийнято.

-Легеза: 43 "Про погодження товариству з обмеженою відповідальністю "Колиба" місця розташування реконструкції комплексу у складі: кафе "Калиба", стаціонарного літнього майданчика, навісу та благоустрою прилеглої території на території парку культури і відпочинку "Гідропарк" у Дарницькому районі".

-Яловий: Це існуючий об"єкт?

-Легеза: Існуючий.

-Яловий: Можна голосувати? Я вибачаюсь, Гич М.М.

-Гич: Просто змінити. У Дарницькому районі Гідропарку немає, це Дніпровський район. 

-Легеза: Цей проект рішення готувався ще тоді, коли існував Дарницький район, ми цю помилку виправимо. І треба вилучити слово "розташування, реконструкції", а просто "місця розташування", і далі за текстом. Вилучити "реконструкцію".

-Яловий: Дякую.

Ю.І.Россада з"явився в сесійній залі. Ну, давайте, добре.

По "Калибі" можна голосувати?

Голосування:

за-76, проти-0, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято.

-Легеза: У нас залишився 31 і 40 пункти, тому що чекали

 

  <----   14 ч 47 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Юрія Івановича.

-Яловий: Так, Юрій Іванович. По 31 пункту ми проголосували, є офіційна довідка, що там ніхто не живе. Я дякую.

І по 40-му, будь ласка, включіть, мікрофон. Це стосується тов "Полюс". Ви виїжджали на місце.

-Россада: Поживанов і депутат який не живе територіально з цим ринком. Подивилися і прийшли до такого висновку, що потрібно змінити назву погодження місця розташування неторговельних павільйонів і гостьових....

-Легеза: Торговельного комплексу, так?

-Россада: Торговельного комплексу, будівництво. Встановити термін будівництва, навести порядок. Тому, що якщо говорити по великому рахунку, то ми повинні раціонально використовувати ту землю, яку ми надаємо, а не брати її, щоб потім з автомобілів реалізували продукти харчування і з м’ятими колесами. Ми домовилися з Карпенком, він все розуміє правильно. Я думаю, що для нього це буде корисно. Ми даємо йому терміни. Який термін він сьогодні візьме, щоб розпочати будівництво сучасного торговельного комплексу чи оптового ринку відповідно до спеціалізації, це вже власна справа.

-Яловий: Ви таке принципове зауваження вже робили раніше і депутати погодились з тим. Що не контейнери і павільйони, а повинні бути торговельні комплекси. Тому це приймається. Я так зрозумів, що керівництво "Полюсу" приймає ці зауваження і з тими зауваженнями, що були в комісії можна ставити на голосування всіх реалізацій. Можна? Можна.

Я прошу, проголосуйте. Прошу секретаріат записати: внести відповідні корективи в рішення. Зупиніть, будь ласка. (Шум). Записано: розташування торговельного комплексу і поставити крапку. Домовились?

 

  <----   14 ч 50 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Запишіть, будь ласка, зафіксуйте в рішенні. Голосуйте, будь ласка, за це.

Голосування:

за-77, проти-0, утр-2, не гол.-7. Рішення прийнято. Дякую за увагу. У мене все.

-Яловий: По земельним питанням ми всі питання вичерпали. Прошу власність.

(Шум). "Про передачу у користування нежилих приміщень". Так?

-Лисов: Шановні, не порушуйте процедуру.

До вашої уваги надається комісією з питань власності 7 рішень. Всі рішення проведені на комісії, погоджені з юридичною службою і погоджені Президією Київради.

Пункт 1 "Про передачу у користування нежилих приміщень". Є два проекти в основній папці, а другі додаткові.

-Яловий: Поступила пропозиція така: розглянути одразу 8 пунктів. Я повільно їх зачитаю всі 8, для протоколу і проголосуємо всі 8. Нема заперечень?

"Про передачу у користування нежилих приміщень". 2 проекти.

"Про реорганізацію державного комунального підприємства кінотеатр "Тампере".

"Про надання дозволу комунальному підприємству Київкультсервіс" на продаж основних засобів".

"Про надання згоди Головному управлінню економіки та розвитку міста на безоплатну передачу у власність основних засобів"

"Про списання основних засобів, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва".

"Про реставрацію та реконструкцію кварталу, обмеженого будинками № 40-54 по вул. Хрещатик, №2, 4 по бульв. Шевченка, № 1, 3, по вул. Б.Хмельницького".

"Про додаткові внески територіальної громади м.Києва до статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю футбольний клуб "Арсенал-Київ".

 

  <----   14 ч 53 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Ще восьмий. "Про внесення змін до рішення Київради від 27.12.01 № 208 та від 29.11. №151/1585. Можна ставити всі? Є зауваження. По тому, як вони поступали. Качурова, 20-й.

-Качурова: Що стосується пункту 6 "Про реставрацію та реконструкцію кварталу". Я пропоную внести таку пропозицію: У зв"язку з тим, що не вирішено питання розміщення державних установ та установ Київської міської адміністрації щодо їхнього подальшого розташування в тих приміщеннях, які на даний час займають, вношу пропозицію передбачити кошти на переселення управлінь комунальної власності міста до початку реконструкції кварталу, тобто, стосується 3-х, непередбачено... Це стосується трьох управлінь Київської адміністрації. Але ні додаткових коштів, ні куди переселяться нічого не сказано в цьому проекті рішення.

-Яловий: Автори цього рішення погоджуються з цією пропозицією? Я питаю погоджуються?

Протокольно запишіть зауваження депутата Качурової і сформулювати, як забезпечити переселення трьох комунальних служб відповідно з забезпеченням метрами і т.і.

-Качурова: І передбачити на це кошти.

-Яловий: І передбачити на це кошти, запишіть, будь ласка, в рішення.  Є ще зауваження? Прошу, Падалка.

-Падалка: У мене зауваження "Про надання дозволу на продаж та списання основних засобів, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва". В цілому я погоджуюсь, щоб надати дозвіл, але пункт 3, спрямування на поповнення обігових коштів, не зовсім підходить до інспекції державного технічного нагляду КМДА, тільки у неї просто немає обігових коштів. Тому слід по іншим підприємствам дійсно, на поповнення обігових коштів, а тут доходи міського бюджету по тій інспекції.

-Яловий: Так, у комісії не буде заперечень проти цього. Дякую, внесіть в протокол доповнення депутата Падалки.

Бистуршкін, 19-й, прошу.

-Биструшкін: Я хочу внести маленьку пропозицію стосовно другого питання. Дійсно, ми мусимо зробити цю організацію згідно з законом, але я хочу, може, звернутися, дійсно, з пропозицією до комісії з власності,

 

  <----   14 ч 56 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

невелику робочу групу з виїздом на місце на цей об"єкт, щоб вивчити ситуацію, яка там зараз склалася. Тому, що ми знаємо, що там зараз відбувається, я думаю, якщо дві комісії під"їдуть то це буде гарно.

-Яловий: Не будемо заперечувати проти самого рішення?

-Лисов: Це не впливає на рішення.

-Яловий: На рішення воно не впливає, дякую. Які є ще зауваження? Можна голосувати всі 8? Проголосуйте, будь ласка.

Протокольно запишіть, управлінню культури доручити і комісії по власності. На місці додатково вивчити питання по кінотеатру "Тампере".

Голосування:

за-78, проти-0, утр.-0, не гол.-8. Рішення прийнято.

Власність ми пройшли. Тепер по тим питанням, які залишились.

6 пункт "Про створення управління охорони навколишнього природного середовища виконавчому органу Київської міської ради та затвердження про нього. Доповідає Карабаєв. Можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-71, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято.

По порядку денному питання... "Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 20.12.01 № 162/1596 "Про бюджет м.Києва на 2002 рік". Доповідає Присяжнюк. Де Присяжнюк? Запитання є до бюджетної комісії? Можна голосувати? Проголосуйте. В різному пункт 1, проголосуйте.

Голосування:

за-59, проти-0, утр.-1, не гол.-25. Рішення прийнято.

Шановні колеги, які ще питання? Пункт 9 "Про дозвіл комунальному підприємству "Київжитлоспецкомунексплуатація" на списання боргу по орендних платежах Київському міському управлінню юстиції" . Можна голосувати? Проголосуйте.

Там, ті зауваження  

 

  <----   14 ч 59 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Олександра Олександровича враховані? Проголосуйте.

Голосування:

за-63, проти-3, утр.-3, не гол.-19. Рішення прийнято. Я бачу, загорівся Щербаков, прошу.

-Щербаков: Я хотів, якщо будуть заперечення, нагадати, щоб тільки Перша нотаріальна контора за 2002 рік перерахувала до бюджету Радянського району та Шевченківського району, після реорганізації 4,5 млн. грн. Але вже проголосували...То це тільки одна контора. Такі контори треба підтримувати. Дякую.

-Яловий: Йдемо далі. Сторінка передостання. 32 питання "Про дитячо-лікувальні профілактичні заклади Святошинського району". Чи є якісь зауваження або запитання по даному рішенню? Можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-66, проти-0, утр.-0, не гол.-20. Рішення прийнято.

33 "Про внесення змін до рішення Київради від 11.07.02 "Про структуру та чисельність секретаріату Київради".

Шановні колеги, я звернувся до вас і до бюджетної комісії з проханням збільшити на 6 одиниць секретаріат Київради. З метою збільшення мого секретаріату, в якому 2 чоловіки всього працюють, відповідального працівника з документацією, збільшенням введення посади архіваріуса, також збільшення юридичного - на одну одиницю і у двох комісіях. Чи можна погодитись з тим? Так, більшість погодилась. Гриненко не погодився. Прошу.

-Гриненко: Сказати, що не погодився, так не можна. Я погодився, але я пропоную добавити додатково ще дві одиниці у наш юридичний відділ, тому що зараз стільки багато питань і по судах, і у нас багато рішень, які ми повинні виважено приймати.

-Яловий: Я міг би погодиться з тим, те, що розрахунки зроблені те, що Олександр Олександрович казав є декретні отпуска, то треба позаповнювати, я... Якщо 6 чоловік, то внутрішній перерозподіли зроблю, тоді відповідно... 6 чоловік, я вважаю, достатньо. Не треба збільшувати. Можна голосувати? Проголосуйте.

-Гриненко: За 6 чи за 8?

 

  <----   15 ч 02 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Яловий: За 6. Щербаков, прошу.

-Щербаков: Я підтримую депутата Гриненко, і прошу теж відразу це не відкидати, зараз тут в залі дві одиниці для м.Києва, для юридичного відділу, давайте обговоримо. Я теж наполягаю, внутрішній перерозподіл, це може зробити і до того. Але юридичний відділ несе таке навантаження, видається стільки рішень... Скільки рішень сьогодні, і так на кожну сесію. Всі ці рішення, до кожної коми, до кожного слова вони вичитують. Там дуже велике навантаження і відповідальність дуже велика. Я прошу, давайте зараз, все-таки, якщо не можна 2, то хоча б на одну збільшимо, а одну ви ще десь знайдете.

-Яловий: Добре. Шиманська, прошу.

-Шиманська: У мене точна така пропозиція. Я прошу прислухатись і врахувати.

-Яловий: Давайте компромісний - 7 чоловік, можна погодитись? Комов, 88-й.

-Комов: Я не наполягаю, я теж пропоную, підтримую цю пропозицію. Сьогодні вранці була розмова, ви знаєте...

-Яловий:  Я дякую.  Можна голосувати з 7 чоловік. Проголосуйте, прошу. 2 юристи.

Голосування:

за-76, проти-0, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято.

Прошу далі. "Про затвердження Київської міської програми підвищення радіаційної безпеки в м.Києві" Можна голосувати? Проголосуйте.

Зупиніть голосування. Кіндрат Йосипович, я не зрозумів. (Шум). Ви пам"ятаєте, як після 10 років на Святошино взірвалась цистерна з... я не пам"ятаю, як та хімічна сполука називалась... Можна голосувати. Проголосуйте.

Голосування:

за-69, проти-7, утр.-2, не гол.-8. Рішення прийнято.

"Про встановлення правил надання послуг

 

  <----   15 ч 05 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

 в перевезенні пасажирів та їх багажу на таксі в м.Києві". Пункт 35. Рішення, яке досить ретельно пророблялося, поверталося, знову вийшло на сесію. Можна голосувати? Прошу, проголосуйте. Зауважень юристів немає.

Голосування: 

за-69, проти-4, утр.-0, не гол.-13. Рішення прийнято.

"Про уповноваження кандидатур від Київської міської ради до складу кваліфікаційної комісії суддів військових судів". Доповідає Бойчук. Чи будуть заперечення по даному рішенню? Проголосуйте. Кандидатури достойні. Присяжнюк, по цьому питанню?

Голосування:

за-67, проти-0, утр.-0, не гол.-19. Рішення прийнято.

"Про забезпечення безкоштовним проїздом дітей шкільного віку в період Новорічних та Різдвяних свят". Можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-71, проти-0, утр.-0, не гол.-15. Рішення прийнято. Дякую.

"Про затвердження Концепції розвитку туризму в м.Києві до 2010 року". Чи можна голосувати це рішення? Так, зауваження Щербаков, прошу.

-Щербаков: В цій Концепції, там де науковообразне слово, там є дуже цікава фраза, яку я пропоную викреслити. Там написано: розробити систему, шпіонажу скажімо, щоб зробити цей бізнес прозорим і стягувати податки". Там вона якось так сформульована. Дуже коректно, але сенс такий. І на це виділяється кошти для розробки цієї програми, зробити цей бізнес прозорим і стягувати податки.

-Яловий: Який це ...

-Щербаков: Там, на останній сторінці, я зараз не пам"ятаю. І це ще гроші виділяти. (Шум). Вилучити, дякую.

-Яловий: Прошу, зафіксуйте секретаріат цей пункт, прошу комісію, яка готувала дану програму внести корективи.

 

  <----   15 ч 08 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

З урахування, що дійсно, це слушне зауваження, цього не повинно бути. Можна голосувати? Проголосуйте з зауваженнями, які прозвучали від депутата Щербакова.

Голосування:

за-75, проти-0, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято.

"Про створення комунального підприємства "Стоматологія" Солом"янського району м.Києва". Є запитання по цьому рішенню? Можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-67, проти-0, утр.-0, не гол.-19. Рішення прийнято.

Шановні колеги, ще одне питання, воно перенесено на суботу, але я хотів би порадитись з вами, можливо, щоб воно не заважало на розгляді бюджету, це те, що стосується готелю "Україна". Було звернення голови Верховної Ради до нас по готельному збору. Ми перервали з вами рішення 24 жовтня 2002, звільнити у 4 кварталі 2002 року від сплати готельного збору народних депутатів України, які проживають в готелі "Україна". Голова Верховної Ради просить готель в цілому, звільнити так, як готель колишній "Україна", був звільнений повністю, від готельного збору. Чи можемо ми погодитись з пропозицією Голови Верховної Ради? Тоді на довивчення. Субота, так субота.

Які ще є зауваження по порядку денному або не розглянуті питання. Так, Поживанов, 27-й. Прошу.

-Поживанов: Я просив би, все-таки, не на суботу, а може ми дійсно, сьогодні, тут три пункти "Про надання згоди на безоплатне прийняття у комунальну власність двох дитячих юнацьких шкіл". Ми ж не віддаємо нікому, ми навпаки, безоплатно забираємо до себе.

-Яловий: Дві дитячих спортивних юнацьких школи ми забираємо

 

  <----   15 ч 11 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

в комунальну власність міста. Можна погодитись з тим? З включенням до порядку денного. Щербаков, прошу.

-Щербаков: Я дуже поважаю Поживанова М.А., але ми повинні розуміти, що ми робимо зараз. Ви скажіть, яку суму забираючи дитячі спортивні юнацькі школи до своєї власності, ми на себе беремо зобов"язання, а також утримувати тих дітей, які там навчаються? Там і харчування, і проживання, і олімпійський резерв, це дуже великі суми. Скажіть спочатку, яка сума, потім будемо голосувати з відкритими очима. Це буде другий клуб "Арсенал". Назвіть суму.

-Яловий: Я дякую. Гич, прошу.

-Гич: На сьогоднішній день, якщо ми будемо забирати, але фінансово не вирішимо... На сьогоднішній день підготовлений проект бюджету на 2003 рік. Де знаходиться школа, який штат, який штатний розклад, яке фінансуванням повинно бути на рік? Це треба сьогодні, тепер до суботи вносити термінові зміни до бюджету, щоб фінансування було у 2003 році. Якщо ми зараз приймемо це рішення, якщо ми заберемо до комунальної власності міста ці дві школи.

-Яловий: Я дякую. Шановні колеги... Віктор Михайлович, ваша думка.

-Падалка: Якщо ці видатки будуть проводитися в межах асигнувань на передбачені в бюджеті на фізичну культуру, то можна проголосувати. Депутат Щербаков репліка, прошу.

-Щербаков: Це не йде мова про безоплатне прийняття будівель. Це йде мова про прийняття до свого бюджету навчальних закладів, які зараз утримують міністерства освіти і науки. Там немає майже киян, може там взагалі їх немає. Це те саме, що циркове училище, що яке нам 300 років непотрібно, це та саме буде школа олімпійського резерву. З усієї України приїжджають діти, я розумію, але є державний бюджет, хай держава піклується про олімпійський резерв. Для міста Києва, спочатку скажіть суму річну. На цей рік, на другий і на наступний. Хоча б на три роки. І потім депутати будуть розуміти про що йде мова. А цей аргумент, що ми безплатно приймаємо, це зовсім не так. Якщо каже Віктор Михайлович, що це в межах фізкультури, то давайте загальну суму, скільки на фізкультуру.

-Яловий: Якби по цьому у нас з вами не було порушення

 

  <----   15 ч 14 м 07 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

не було порушення Регламент, я поставив би це питання на голосування. Так, як воно не внесено в порядок денний, прийнято рішення на суботу... Єдине, що хотів попросити, підготувати довідку і роздати всім депутатам перед початком засідання  в суботу. Які ще є зауваження і питання до мене, як до ведучого. Сесія не закінчена, об"являється перерва в засіданні до суботи. До 9 ранку. В 9 ранку продовжується наша робота. Дякую, до побачення.


Читати також:
 
  
  
Пошта
WWW.GOV.UA
Державнi органи в iнтернетi