Tool items
В. Прокопів зібрав за одним столом учасників конфлікту будівництва на Здолбунівській
Заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Прокопів зустрівся із учасниками конфлікту, який виник довкола будівництва на вулиці Здолбунівській.
За ініціативи секретаря Київради, за стіл переговорів сіли представники компанії-забудовника"Житлоінвестбуд-УКБ", який планує побудувати багатоповерхівку на розі вулиць Тепловозна і Здолбунівська в Дарницькому районі столиці, громадяни, що постраждали від афери компанії "Еліта-центр" і мають велику частину квартир отримати саме в цьому будинку та місцеві мешканці, які проти забудови.
Напередодні виник конфлікт між прихильниками та противниками забудови, які незадоволені тим, що забудовник засипає водоймище на перехресті вулиць Здолбунівська та Тепловозна. У результаті сутичок постраждали люди.
“Ми могли мати продовження бійні біля будмайданчику, замість цього маємо організовану дискусію у стінах Київради з усіма сторонами конфлікту. На щастя маємо досвід, як знаходити компроміс і враховувати інтереси всіх. Є реальні приклади. Моя позиція чітка — знайти компроміс з місцевою громадою”, — наголосив секретар Київради Володимир Прокопів.
На зустрічі були присутні члени депутатської фракції “Самопоміч”, які також виступають за мирне вирішення конфлікту на Здолбунівській.
“Тільки завдяки діалогу та компромісу може бути знайдене рішення. Ми вивчаємо, сподіваюсь, правоохоронці також вивчають, що то були за люди в камуфляжі чи це не є якесь специфічне замовлення. Є документи на цю конкретну забудову, і треба зрозуміти, що має йти мова про комплексність забудови, і в першу чергу необхідно будувати соціальну інфраструктуру — дитячі садки, школи, лікарні, аби і всім жителям цих висоток, які зараз будуються, і мешканцям, які давно живуть поруч із новобудовами, було комфортно жити, щоб у нас не виникало таких сутичок”, — говорить депутат Київради Сергій Гусовський.
Основні протиріччя стосуються озера Качине, яке забудовник має засипати, аби звести багатоповерхівку. Мешканці прилеглих будинків виступають проти таких дій, тому постійно чергують, аби не допустити техніку на майбутній будмайданчик. Кажуть, після заселення новобудови, щільність населення збільшиться практично удвічі, відповідно непомірно зросте навантаження на поліклініку та навчальні заклади, місць у яких і зараз бракує. Окрім того, на думку противників забудови, знищення озера завдасть невиправної шкоди екології мікрорайону.
Натомість забудовник переконує, що розвиватиме місцеву інфраструктуру, чесно виграв офіційний конкурс та має всі дозвільні документи на будівництво. А сама водойма, за висновком Інституту генплану Києва, не є озером і відповідні дослідження глибини, це підтверджують.
Підтримують позицію будівельної компанії сім'ї, які постраждали від афери “Еліта-центру” та повинні отримати в новобуді довгоочікувані квартири, тим паче, що ділянку для інвестиційного конкурсу Київрада передала ще 26 грудня 2014 року і все в межах закону.
“Ми замовили додаткову екологічну експертизу в Науково-дослідному центрі екологічної безпеки та природокористування Міністерства екології та природних ресурсів України. 15 квітня ми отримали висновок, де зазначено, що на цій земельній ділянці виявлена заболочена територія, прибережна захисна смуга там не встановлювалась, і земельна ділянка не належить до водного фонду. Також, згідно висновку екологічної експертизи, вона віднесена до земель житлової та громадської забудови і не має обмеження під час проведення підготовчих та будівельних робіт. Таким чином, наразі всі підготовчі роботи до зведення житлового будинку на Здолбунівській здійснюються на законних підставах”, — говорить директор КП "Житлоінвестбуд-УКБ" В'ячеслав Непоп.
Після емоційного обговорення, учасники круглого столу зійшлися на тому, що міська влада візьме ситуацію під особистий контроль. Поки ж будь-які будівельні роботи зупинено.
“Давати відповіді на питання мають експерти. Люди і забудовник обмінювалися інформацією лише сьогодні, а мали б набагато раніше, щоб розуміти куди їхні діти підуть у школу, в садочок, в тому числі ті, хто живуть поряд. Думаю тоді б не було конфлікту, або він був би мінімальним. В цілому потрібно знаходити можливість для діалогу. І ми маємо цьому вчитися, обираючи європейський шлях. В Європі давно навчилися швидко і безконфліктно не просто вирішувати такі ситуації, а зовсім їх не допускати. Лише, коли ми примірятимемо такий досвід у нас, коли виключимо будь-які інтереси третіх осіб, які, думаю, ховаються і за цією забудовою, лише тоді Київ стане інвестиційно привабливим”, — наголошує секретар Київради Володимир Прокопів.