Tool items
Володимир Прокопів: “Київ готовий переймати досвід Конгресу місцевих та регіональних влад у питаннях реформи місцевого самоврядування та децентралізації”
Заступник Київського міського голови - секретар Київської міської ради Володимир Прокопів сьогодні, 14 грудня, зустрівся з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи на чолі з віце-президентом Конгресу Андерсом Кнапе.
Сторони обговорили стан впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації в Україні та співробітництво між центральними органами влади та органами місцевого самоврядування. Володимир Прокопів зазначив, що столична влада розуміє свою відповідальність у проведенні широкомасштабної реформи місцевого самоврядування, оскільки якісні зміни у системі покращать комунікацію та взаємодію з громадянами.
“Ми не просто виконавці реформи, а її головні стартапери, тому маємо задавати темп і долучатися до процесу формування державної політики на місцевому рівні. Адже питання реформи місцевого самоврядування в Україні залишається одним із найбільш актуальних для нашої держави, особливо в умовах військової агресії Росії на Донбасі. І в цих питаннях Київ потребує досвіду та порад Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи”, - наголосив Прокопів.
У свою чергу пан Кнап відмітив, що Конгрес підтримує просування місцевої та регіональної демократії в Україні та виступає за залучення громадян до участі у демократичних процесах на місцевому рівні. За словами віце-президента Конгресу, запорука успіху - потужна законодавча база у частині децентралізації, створення Асоціації органів місцевого самоврядування, фінансова свобода муніципалітетів та, безперечно, усвідомлення відповідальності влади на місцях.
Сторони погодилися, що єдність усіх цих компонентів сприятиме якісним змінам на місцевому рівні та реалізації місцевих ініціатив.
В свою чергу, заступник міського голови-секретар Київради додав, що Київ активно впроваджує систему “Електронної демократії”, навівши у приклад започатковані міською владою Києва проекти “Електронні петиції”, “Електронні закупівлі”, “Електронні громадські обговорення”, “Електронні послуги”, “Бюджет участі” тощо.