Tool items
Протягом 2022 воєнного року Київ зміг не лише зберегти мережу муніципальних закладів культури та культурні цінності, але й адаптуватись до нових реалій та здійснювати результативну роботу з урахуванням вимог воєнного часу.
Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, з початком широкомасштабної війни столична культура зіштовхнулась з новими викликами, з якими вони впорались, згуртувавшись та консолідувавши зусилля.
«Муніципальні заклади культури відновили роботу з урахуванням вимог воєнного часу для киян та тих, для кого столиця вимушена стала другою домівкою, дарували тепло та любов, вселяли надію та віру, створювали позитивну атмосферу, реалізовували численні цікаві проєкти, дивували творчими рішеннями й експериментами. Зокрема вони активно презентували свою творчість для військових у реабілітаційних центрах та госпіталях, волонтерів і переселенців. Значна частина мистецьких заходів та творчих акцій була благодійною та спрямованою, зокрема, на підтримку ЗСУ», – наголосила Вікторія Муха.
Депутатка додала, спільно ми продовжили потужну культурну деокупацію, деколонізацію та суверенізацію культурного простору столиці.
«Маємо нарешті остаточно позбавитись від російсько-радянських наративів та маркерів! Переглянуто репертуарну політику, усі вистави муніципальних театрів столиці йдуть державною мовою, репертуари усе більше наповнюються творами українських драматургів. Надзвичайно важливою у даному контексті також стаал активізація міжнародної діяльності, презентація України та її правдивої історії, популяризація унікальної української культури за кордоном: у Німеччині, Литві, Великій Британії, Польщі, Латвії, Норвегії, Данії, Португалії та інших європейських країнах. Щиро дякуємо усім, хто віддано та професійно працював, зберігав та розвивав! Тримаймо культурний фронт!», – розповіла Вікторія Муха.