Tool items
У 2022 році місту попри повномасштабне російське вторгнення вдалося зберегти мережу закладів культури, налагодити її роботу та отримати гідні результати. Про це Департамент культури КМДА відзвітував під час розширеного засідання колегії щодо підсумків творчої та фінансово-господарської діяльності Департаменту за 2022 рік.
«Рік війни став серйозним викликом для галузі культури: необхідність збереження музейних фондів та культурних цінностей, робота театрів та музеїв в умовах масованих ракетних обстрілів та відключення світла. Водночас війна визначила основні завдання для галузі культури: підкреслювати нашу ідентичність, створювати нові сенси, надихати захисників та захисниць до нових звершень, давати розраду тим, хто втратив рідних та домівки, лікувати душевні рани. Низький уклін тим, хто взяв до рук зброю і мужньо боронить нашу країну у лавах ЗСУ, хто волонтерить, хто гідно представляє наше місто і країну в культурній дипломатії. Велика подяка всім, хто гідно тримає культурний фронт і демонструє професіоналізм та відданість своїй справі», – наголосила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Як зазначив директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк, попри воєнний стан міській владі вдалось зберегти мережу закладів культури, налагодити її роботу та отримати гідні результати. Муніципальні театри презентували містянам 57 прем’єр, показали понад 2,5 тис. платних вистав, які переглянули 256,5 тис глядачів, 79 благодійних вистав для 10,9 тис. глядачів. Концертними колективами було створено 28 мистецьких проєктів, проведено 334 концерти, з яких 201 – благодійний, які відвідало 121,7 тис. глядачів. КП «Київкінофільм» провели 13,6 тис. сеансів для 171,4 тис. осіб. Упродовж 2022 року послугами бібліотек скористалось 466,2 тис. осіб, а музеями проведено близько 200 виставок. Окремо варто звернути увагу на роботу Київського зоопарку, який у непростий час забезпечив прихисток для понад 400 особин різних видів, що прибули з тимчасово окупованих територій та місць ведення військових дій.
За словами голови постійної комісії Київради з питань культури Вікторії Мухи, за минулий рік сталася потужна культурна деокупація столиці: очищення культурного простору від російсько-радянських маркерів, виражених у назвах вулиць, площ, закладів, які несуть російсько-імперську ідеологію. Розпочалося відновлення закладів, що постраждали, створювались нові культурні продукти. Ми стали свідками сміливих експериментів, нових рішень та яскравих знахідок в умовах воєнного часу.
У розширеному засіданні колегії Департаменту культури також взяли участь депутати Київради, представники Громадської Ради, керівники підпорядкованих закладів культури, керівники навчальних закладів мистецької освіти, керівники районних управлінь та відділів культури та інші.