Tool items
В Києві презентовано проект “DreamKyiv Карти: взаємодія влади та громади”
Сьогодні в Київській міській раді було презентовано унікальний проект “DreamKyiv Карти: взаємодія влади та громади” від команди DreamKyiv та за підтримки Google Україна і Київради (http://dreamkyiv.com/maps). Мета проекту — створити зручний механізм контролю громадськістю міської влади. Проект підвищить інформованість городян, дозволить жителям легко ідентифікувати відповідальних за їхній округ депутатів, а депутатам — мати доступ до ініціатив, які пропонують мешканці.
Проект “DreamKyiv Карти: взаємодія влади та громади” — це інтерактивна онлайн-карта, створена на основі Карт Google, яка сприятиме налагодженню комунікації між киянами та місцевими депутатами. DreamKyiv. Карти мають кілька шарів: шар “Що роблять депутати” - дає можливість киянам контролювати роботу або виявляти бездіяльність обранців від свого округу; шар “Що хочуть городяни” - є картою зауважень і пропозицій киян, які передаватимуться безпосередньо депутатам. Найближчим часом будуть запущені ще два шари — “Громадські ініціативи” та “Організації та спільноти”. Вони допоможуть активістам і небайдужим городянам знайти однодумців для спільного розвитку міста. “Чомусь у Києві так склалося, що про існування депутатів Київради більшість городян згадують лише під час чергових виборів. А відразу ж після їх завершення кияни забувають як про самих депутатів, так і про їхні обіцянки. Нам захотілося повернути втрачений зв'язок і синхронізувати реальні досягнення депутатів Київради з тим, що найбільше хотілося б отримати самим киянам”, - розповів про ідею створення проекту “DreamKyiv Карти” президент громадської організації “Дрім Київ”, співзасновник інтернет-видання DreamKyiv Руслан Кавацюк.
“Філософія сьогоднішньої київської міської влади, започаткована міським головою та його командою в тому, що ми з радістю співпрацюємо з такими небайдужими киянами, щоб разом зробити щось корисне. Як мінімум, наше завдання не перешкоджати, як максимум — допомагати. Тому, коли з'явився цей проект від DreamKyiv та поважного Google, ну що ми могли відповісти — допомога, допомога й ще раз допомога. Все, що від нас залежало — ми зробили. Більш того, на зустрічі ми обговорили подальшу співпрацю. Це унікальний проект, бо він залежить лише від громади. Я думаю, що цей проект буде далі співпрацювати з іншими, які реалізовуються в рамках проекту SmartCity, який направлений на інформування громади про використання бюджетних коштів до останнього розпорядника, завдяки йому був запущений Електронний бюджет. Враховуючи те, що депутатські фонди формуються з коштів міського бюджету, я думаю, ми зможемо зімкнути цю систему, аби розуміти, як депутати витрачають кошти, чи дійсно на допомогу виборцям і як активно”, - каже заступник міського голови-секретар Київради Олексій Резніков.
В свою чергу, директор Google Україна Дмитро Шоломко додав, що сучасні технології та Інтернет дозволяють скоротити відстань між владою і людьми, налагодити інтерактивний зв'язок між ними. “Ми раді, що подібні ініціативи здійснюються в Україні, і завжди готові надати підтримку, запропонувавши наш досвід і технології”, - каже Шоломко.
“DreamKyiv Карти” допоможе швидше і ефективніше вирішувати проблеми районів Києва і надасть городянам можливість зробити на чергових місцевих виборах більш усвідомлений та виважений вибір.
“Ідея проекту — максимальна інформованість, прозорість, відкритість. Цей проект дуже важливий для Києва. Це продовження нашого руху, коли місцева влада не відірвана і існує окремо десь, а безпосередньо є частиною територіальної громади міста Києва. Цей проект дасть змогу людям мати більший доступ “до тіла” депутатів. В принципі, це свого роду інтерактивний контроль діяльності депутата з можливістю висловлювати побажання, зауваження не приходячи безпосередньо до приймальні. Сподіваюсь, що депутати більш відповідально почнуть ставитися до своєї роботи”, - підсумував Резніков.
Присутні на презентації депутати Київради з ентузіазмом сприйняли ініціативу DreamKyiv та Google Україна. “Чудовий проект, який дозволить людям більше дізнатись про роботу депутатів на округах. Більш того, налагодити сталий зв’язок та системну співпрацю. Одна з найбільших проблем в багатьох сферах - саме відсутність системного підходу. При цьому, навіть при втіленні в життя позитивних ініціатив, думка громади враховується не завжди.
Такі проекти є механізмом до залучення громади в процес безпосереднього управління містом. Кожен користувач отримує змогу безпосередньо надавати доручення депутату та перевірити виконання такого доручення”, - вважає депутат Владислав Михайленко.