Tool items
У Києві планують створити комунальне підприємство підтримки й адаптації міського середовища для маломобільних груп населення
Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили затвердження міської цільової програми «Київ без бар’єрів».
Програма спрямована на забезпечення прав та рівного доступу до інфраструктури міста маломобільних груп населення та осіб, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні. Зокрема передбачено створення безбар’єрного середовища у всіх елементах міського господарства.
У рамках програми передбачено обладнання будівель та об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури пандусами й утримання їх в належному технічному стані. У планах – облаштувати регульовані переходи напрямними огородженнями та спеціальними звуковими світлофорами для безпечних умов руху людей з вадами зору. Також на пішохідних переходах мають понизити бордюри.
Заплановано збільшити кількість транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими можливостями. Також у цільовій програмі передбачено дотримання вимог безбар’єрності як основних при здійсненні благоустрою територій, парків, скверів та пляжів.
«На всі заходи, які передбачені в програмі, ми закладаємо 446,8 млн грн. Ця сума розрахована на 4 роки, але звісно вона може змінюватися під час коригування бюджету. Більше 130 млн грн плануємо спрямувати на забезпечення безперешкодного доступу до транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури. Також у рамках цільової програми значну увагу буде приділено створенню умов для навчання дітей з інвалідністю у неспеціалізованих навчальних закладах. Також програма націлена на широке залучення інклюзивних дітей до мистецької, творчої та спортивної діяльності», - зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.
Окрім того, планується створити комунальне підприємство «Центр інформаційної та науково-методичної підтримки й адаптації міського середовища для маломобільних груп населення».
Загалом формування доступної інфраструктури та міського середовища сприятиме підвищенню рівня обслуговування осіб з інвалідністю та дозволить покращити якість їхнього життя. Відповідно, місто відповідатиме європейським стандартам забезпечення прав таких людей.
Цільову програму «Київ без бар’єрів» мають розглянути на пленарному засіданні Київради.