Tool items
У столиці ініціюють посилення профілактики наркоманії серед молоді
Київ планує посилити роботу з попередження наркоманії серед юних містян. Про це стало відомо під час круглого столу «Профілактика наркоманії серед підлітків та молоді міста Києва», який проходив за ініціативи Постійної комісії Київради з питань освіти, науки, молоді та спорту. За офіційними даними Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія», на початок року кількість офіційно зареєстрованих хворих на розлади психіки та поведінки внаслідок вживання наркотиків становить 8411 осіб. Більшість з них – люди молодого віку. Щодо неофіційної статистики – оціночна кількість киян, які використовують не ін’єкційні форми вживання, сягає не менше 40 тисяч осіб.
«Сьогодні робота з профілактики наркотичної залежності у столиці має бути більш скоординованою та орієнтованою на результат. Більш того, міські служби мають працювати не лише з молоддю та підлітками, а й з батьками. Також місто спільно з правоохоронними органами повинно забезпечити знищення вуличних написів, які рекламують посилання на сайти та електронні ресурси, що займаються розповсюдженням наркотичних та психотропних речовин. Відтак, ми готові впроваджувати нові комплексні рішення на рівні міста, аби зменшити динаміку наркотичної залежності серед молодих киян», – зазначила голова постійної комісії Київради з питань освіти Ганна Старостенко.
Наразі Київським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно зі спеціалізованими закладами організовано роботу щодо надання безкоштовних послуг залежним киянам. У 2018 році, станом на 1 липня, було надано 2268 індивідуальних послуг, 64 людини пройшли повний курс навчання в школі для співзалежних, залучено 189 осіб до проходження реабілітаційної програми. Також протягом даного часу було проведено 150 групових заходів для підлітків. У рамках роботи круглого столу, профільні громадські організації міста та установи мають можливість внести свої пропозиції щодо профілактики та протидії наркоманії у столиці. Після узагальнення та аналізу, ініціативи будуть максимально враховані під час формування Міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця» на 2019-2021 роки, кажуть у мерії.