Tool items
Для дитсадків Києва запроваджено новий механізм фінансування дошкільних закладів – «Гроші ходять за дитиною»
Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали впровадження нового механізму фінансування дошкільних закладів.
Відповідно до рішення, місто буде фінансувати не заклад, а закуповуватиме саму освітню послугу для кожної дитини. Це розширить можливості маленьких киян на здобуття дошкільної освіти в закладах різної форми власності та дозволить зменшити чергу в дитсадки.
«Застосування перевіреної європейської практики – механізму «Гроші ходять за дитиною», дозволить ввести базовий фінансовий норматив бюджетної забезпеченості – розраховану вартість перебування дитини у комунальному закладі освіти, яку місто зможе направити у дошкільний заклад незалежно від його форми власності (комунальної, приватної чи корпоративної). Завдяки цьому механізму, ми зможемо розширити можливість маленьких киян на здобуття дошкільної освіти у закладах різної форми власності та зменшимо чергу в дитсадки, а завдяки конкуренції покращимо надання освітньої послуги у дитячих садках», – наголосила голова постійної комісії Київради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Ганна Старостенко.
Загалом із 2014 року було здійснено комплекс заходів, що дозволило менш ніж за чотири роки скоротити чергу у 5 разів. Зокрема, було збудовано та реконструйовано 22 непрацюючих садки, а у діючих садочках відновлено 338 груп, що дорівнює 28 закладам дошкільної освіти (на 12 груп кожний).
Завдяки такій системній роботі у Києві було створено більше 13 тисяч нових місць для дошкільнят.
Окрім того, модернізована система електронного запису дозволила місту уникнути подвоєння у черзі, ручного режиму втручання, а також оновити дані про дітей, які потребують першочергового зарахування.
«Ми не зупиняємося на досягнутому і беремо на озброєння перевірену міжнародну практику застосування механізму «Гроші ходять за дитиною», який сповідує низка країн: Швеція, Канада, Англія, Грузія, Польща, Німеччина. Адже завдання міської влади – зробити все необхідне, щоб у столиці був рівний доступ до якісної освіти у садочках», – наголосила Ганна Старостенко.
Новий механізм фінансування дошкільних закладів столиці запрацює у Києві вже із січня 2019 року.
Рішення під тримали 97 депутатів.