Tool items
Київ планує відмовитися від російського програмного забезпечення
Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами депутати підтримали проект рішення, який передбачає вжиття заходів з кібербезпеки.
Відповідний документ пропонує заборонити використання програмного забезпечення та телекомунікаційного обладнання, що розроблено і виготовлено російськими компаніями. Дана заборона поширюватиметься на місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства, установи й організації. Також забороняється використання ПЗ країни-агресора для закупівель.
Натомість, відповідно до проекту рішення, протягом цього року виконавчий орган Київради (КМДА) має розробити і впровадити вітчизняні програмні продукти, якими будуть користуватися органи місцевої влади та комунальні підприємства. При цьому витрати з міського бюджету не потрібні.
“Це не потребує додаткових фінансувань. Витрати програмного забезпечення складаються з двох частин — це фактично, коли воно продається, тобто продаж ліцензії, а потім щорічне обслуговування, тобто російські програми щорічно забирають гроші з нашого бюджету. Ми уже маємо досвід — коли були заборонені російські антивірусні програми, ми тоді використали зарубіжні аналоги. Наразі ми плануємо застосувати конкурентний перехід, створити власне ПЗ. І витрати на впровадження програми будуть навіть меншими, ніж її річне обслуговування. Відповідно Київ нічого не втрачає”, - зазначають розробники програмного забезпечення.
Також місто має намір забезпечити технічний та криптографічний захист інформації у сфері житлово-комунального господарства. Також до кінця року заплановано створити загальноміську систему нарахувань за ЖКП.
“У нас ідея — створити єдину квитанцію. Наразі у нас безліч платіжок, і не тільки люди похилого віку, а й ми губимося кому, за що і скільки платити. І наразі Головний інформаційно-обчислювальний центр готовий організувати єдиний платіжний документ, щоб принаймні хоч в електронному вигляді можна було заплатити один раз зі свого кабінету”, - розповів керівник Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.
Постійна комісія Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами підтримала проект рішення та доручила Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій провести інвентаризацію програмного забезпечення, яке застосовується в Київраді та КМДА. А також розробити та подати на погодження комісії план заходів щодо впровадження вітчизняного програмного забезпечення для потреб місцевих органів влади.