Tool items
В.Прокопів: Київрада робить успішні кроки для підвищення публічності депутатського корпусу
Київська міська рада успішно втілює рекомендації Громадянської мережі “Опора” для покращення публічності. Зокрема, на офіційному сайті Київради створено розділ “Громадська участь”, де міститься інформація щодо форм участі громадян в обговоренні питань місцевого значення з посиланням на нормативну базу. Також розміщено інформацію з посиланнями на сайт електронних петицій та бюджет участі, громадські слухання і місцеві ініціативи. Окремим розділом виведено Стратегію розвитку міста Києва.
Одна із рекомендацій “Опори” - публікація планів щодо реалізації депутатами доручень виборців. Систему такої звітності уже розробили, найближчим часом вона запрацює на сайті міської ради.
“У розділі депутати ми зробимо підрозділ “Доручення виборців”. Там можна буде прослідкувати структуру видатків по Програмі вирішення депутатами соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців. Також буде міститися інформація про передачу бюджетних призначень іншим головним розпорядникам”, - говорить начальник управління з питань децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків Марина Чернишова.
Серед рекомендацій, які уже виконано — оновлення інформації про депутатів, оприлюднення реєстрації міських обранців на пленарних засіданнях Київради. Узагальнюється практика звітування постійних комісій КМР перед радою та мешканцями, розробляється система оприлюднення інформації щодо громадських слухань, які були ініційовані депутатами, також триває робота щодо наповнення розділу “Депутатські запити”.
“Окрім того, маємо врегулювати доступ громадян до кулуарів Київради під час пленарних засідань. Відповідний проект рішення уже напрацьовано, наразі профільні комісії вносять свої зауваження та пропозиції. Тож уже зовсім скоро матимемо чітко виписані правила доступу громади на сесії КМР, як більшість європейських міст. Також розроблено проект рішення щодо звітування депутатів, де прописано що їхні звіти мають бути оприлюднені на сайті Київради до 31 березня щорічно. До розробки та запровадження цих заходів, за дослідженнями “Опори”, наш показник публічності складав 67%. Ми повинні максимально якісно виконати всі вимоги і досягти відмінного індексу. Ми маємо не імітувати діяльність, а реально робити місто кращим. Ретельний контроль з боку громадських організацій та чітка підзвітність своїм виборцям — якраз до цього спонукають”, - наголошує заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.
Загалом на шляху до покращення індексу публічності Київради було прийнято якісно новий регламент КМР, вдосконалено механізм розгляду та виконання електронних петицій і місцевих ініціатив, запроваджено бюджету участі та розроблено план перетворення першого поверху мерії на публічний простір.